Χαρίζω Χαρίζονται ζεμπράκια θηλυκά κι αρσενικά

passenger

PB Member
Εγγραφή
21 Οκτ 2014
Μηνύματα
440
Πόλη
Ζάκυνθος
Παιδιά στη τεράστια κλούβα μου πλέον έχουν γίνει περίπου 50 τα ζεμπράκια μου και δε ξέρω τι να τα κάνω! Αποφάσισα λοιπόν να τα μοιραστώ μαζί σας! Με μοναδικό έξοδο τα έξοδα αποστολής
 
ιδού! Αυτή τη περίοδο έχω και τα καναρίνια μου στην ίδια κλούβα. Αυτό βέβαια δεν είναι πολύ καλό, γιατί φοβάμαι ότι η φωνή τους θα αλλοιωθεί από αυτή των ζεμπρακίων
 

Συνημμένα

  • 1.webp
    1.webp
    50,2 KB · Προβολές: 195
  • 2.webp
    2.webp
    22,7 KB · Προβολές: 179
  • 3.webp
    3.webp
    49,3 KB · Προβολές: 195
  • 4.webp
    4.webp
    56,3 KB · Προβολές: 187
  • 5.webp
    5.webp
    43,7 KB · Προβολές: 192
ιδού! Αυτή τη περίοδο έχω και τα καναρίνια μου στην ίδια κλούβα. Αυτό βέβαια δεν είναι πολύ καλό, γιατί φοβάμαι ότι η φωνή τους θα αλλοιωθεί από αυτή των ζεμπρακίων
Αν είχα τέτοια κλούβα θα τα χάζευα όλη μέρα!
 
Το μόνο πρόβλημα της κλούβας είναι το δάπεδο. Επειδή αρχικά σχεδιάστηκε για να είναι κινητή, τώρα η εικόνα του δαπέδου είναι προβληματική. Ο άμμος που έριξα έχει διαφύγει κάτω απ το πλέγμα και δεν το σκέπασε τελικά. Σκέφτομαι να ρίξω τσιμέντο στο δάπεδο..
 
υπεροχο κλουβα! Τυχερα πουλακια! Δεν θα θελουν να φυγουν απο εκει! 😛

*καλητερα τσιμεντο στο πατωμα για αποφυγη τρωκτικων
 
Μαριλένα το δάπεδο είναι καλυμμένο με πλέγμα. Δε μπορούν να περάσουν μέσα τρωκτικά ή γάτες ή ότι άλλο. Αλλά επειδή η άμμος που έριξα μέσα διέφυγε από τις τρύπες του πλέγματος (δε το κάλυψε όπως υπολόγιζα) η εικόνα του δαπέδου δε μαρέσει καθόλου. Χάριν ομορφιάς σκέφτομαι να καλύψω το δάπεδο με τσιμέντο..
 
Καλησπέρα κ. Νικο επέστρεψα Πύργο όποτε αν μπορούσατε θα ήθελα ένα ζευγαρακι ζεμπρακια μπορώ να έρθω να τα παραλάβω και από Κυλλήνη όχι όμως καθημερινές λόγω δουλειάς
 
Καλησπέρα Μαρίνα. Θα κάνω την άλλη κυριακή ένα ταξίδι, κι έτσι θα περάσω από κυλλήνη. μπορούμε να το κανονίσουμε να είσαι εκεί να τα πάρεις! Θα χαρώ πολύ να σου δώσω ένα απ τα ζευγάρια μου. Διαφορετικά, αν θες ποιο νωρίς, τότε θα σου πρότεινα να κάνεις τον κόπο να περάσεις απέναντι με το καραβάκι,. Δες το σαν βολτίτσα του σαββατοκύριακου :)
 
  • Like
Αντιδράσεις: ianos
Καλημέρα! Μια χαρά με βολεύει και η άλλη Κυριακή μακάρι να μπορούσα για Βόλτιτσα αλλά δεν γίνεται! Όποτε περιμένω οδηγίες όταν περάσετε από Κυλλήνη. Σας ευχαριστώ πολύ!
 
Back
Top