Χαρίζω Χαρίζονται 3 αρσενικά και 3 θηλυκά καναρίνια Gloster

Dimitris.P

PB Member
Εγγραφή
28 Ιουλ 2015
Μηνύματα
1.993
Πόλη
Πειραιάς
20160419_1858469.webp

.. Επειδή η πιο μεγάλη αμαρτία, κατ εμέ, είναι η αχαριστία.. ακολουθεί και η υπόσχεση που είχα δώσει εξ'αρχής:
χαρίζονται 6 glosters,3 αρσενικά(μπλε κύκλος) και 3 θηλυκά(κόκκινος κύκλος).
Ηρθαν στο φως τον 2ο/2016, είναι με δαχτυλίδι κλειστού τύπου Συλλόγου, για την διατροφή τους αλλά και τους κανόνες ευζωίας στους χώρους τους.. Ούτε λόγος να γίνεται. Προέρχονται από άψογους γονείς, αρκεί να ανατρέξετε στα media μου και να δείτε τις φωτό του Μάριου/Χαράς και Φρίξου/Ελλης.
Τόσο η Χαρά όσο και ο Φρίξος έχουν βραβείο στο ιστορικό τους.
Μόνο Αττική... Και θα συζητηθούν πολλά πριν δωθούν.. Ακόμη και ζευγάρι, αν βρεθεί ο κατάλληλος/η
νέος/α ιδιοκτήτης/τρια.

ευχαριστώ..
 
παλι μας ριξατε εμας στην επαρχια
.. Μη με παρεξηγήσεις,Δημητρό, αλλά αν κάποιος φίλος/η από όποιο σημείο της πατρίδας μας θέλει και έχει τρόπο να παραλάβει τα καναρίνια χωρίς να κοπεί δελτίο φόρτωσης-εκφόρτωσης=ταλαιπωρία, με μεγάλη μου χαρά να του τα δώσω!
 
Ενα ζευγαρι θα το ηθελα🙂 αγαπητε δημητρη
.. Είναι δικό σου, αγαπητέ Βασίλη! Μέσα από την κουβέντα μας.. Κατάλαβα αρκετά!
θα σου στείλω σε π. Μ το τηλέφωνό μου.. Καθώς και ότι αρχείο έχω να διαβάσεις σχετικά με τα glosters!
και πάντα μα πάντα θα είμαι στην διάθεσή σου. Για ότι χρειαστείς,ότι ώρα κι αν είναι!
 
Πολλά μπράβο.
Καλή επιλογή στους αναδόχους...
..σε ευχαριστώ πολύ,Γιάννη!
έχουν ήδη βρεθεί 2 καλοί φίλοι από το φόρουμ.. Από τις κουβέντες μας χθες όλη νύχτα, λατρεύουν το χόμπυ αυτό,έχουν αρκετό μεράκι μέσα τους και πιστεύω πως σύντομα.. Με ένα καλό ζευγάρι στα χέρια τους,θα ξεδιπλωθεί η αγάπη τους αυτή και θα αρχίσουν να χαράζουν νέα πορεία..glosterάτη πορεία! 👍D
 
με ένα καλό ζευγάρι στα χέρια τους,θα ξεδιπλωθεί η αγάπη τους αυτή.
Εύχομαι να είναι όλα όπως τα περιμένετε... Τόσο εσύ, όσο κι αυτοί...
Κυρίως να είναι όπως πρέπει για τα πουλιά.
 
  • Like
Αντιδράσεις: Sissy
Κυρίως να είναι όπως πρέπει για τα πουλιά.
τόσο ο Βασίλης όσο και η Αγγελική.. Είναι άψογοι, δεν θα ανησυχώ για τα καμάρια μου και σίγουρα θα υπάρχει συνεχής επικοινωνία μεταξύ μας.
 
Αν επιτρέπεται για ποιο μέλος μιλάμε; Έχουμε και Αγγελική στην παρέα μας;
.. Ναι,έχουμε! 🙂
.. Ο Βασίλης πριν λίγο παρέλαβε τα gloster.. Νιώθω ήσυχος, πολύ ήσυχος και στα μάτια του διέκρινα το μεράκι που είχε κυριεύσει και μένα πριν 3 χρόνια.. Και κρατάει ακόμη!
οφείλω να ομολογήσω πως ήρθε προετοιμασμένος: με καινούργια ζευγαρώστρα, τροφές, κλπ.
Βασίλη.. Καλή αρχή σου εύχομαι. Δώσε αγάπη και φροντίδα στα καναρίνια σου και θα σε ανταμείψουν με τον τρόπο τους.
Μόλις ολοκληρωθεί και η επόμενη δωρεά, Παναγιώτα, θα σας πω ποιά είναι..
και έχουμε ακόμη 1 ζευγάρι..
 
😀 @Dimitris.P μισή ερώτηση έκανες στον Μάκαρο και απο το απόγευμα έχω γκλοστεριαστεί!
Μπερδεύτικα όμως,το ζευγάρι που έδωσες στον @vasiliotsom είναι και αδέλφια; Πόσο διαχειρίσιμη μπορεί να είναι μια τέτοια κατάσταση απο ένα νέο μέλος με ελάχιστη εμπειρία;
επίσης😉🙄
Τί έγινε με την Αγγελική ήταν όντως αγγελική; 😛
 
ένα νέο μέλος με ελάχιστη εμπειρία;
.. Ο Βασίλης δεν είναι μόνος,έχει και θα έχει εμένα δίπλα του,όσο το μεράκι του θα τον ξυπνά και η ψυχή του θα γουστάρει να δουλέψει σωστά!
Στον Βασίλη έδωσα ένα ζευγάρι και ένα ακόμη θηλυκό δώρο.. Από καρδιάς!ήδη ψάχνω για δύο νέα αρσενικά. Ένα για μένα και ένα για τον Βασίλη, οπότε σε λίγο θα έχει στην κατοχή του 2 ζευγάρια!:)
Ας τον αφήσουμε λοιπόν στο σωστό διάβασμα/ψάξιμο που κάνει και στην βοήθεια που έχει ήδη από μένα και μην τον αγχώνουμε θέτοντας στο μυαλό του κι άλλα ερωτηματικά! σιγά-σιγά, βήμα-βήμα! 👍
Τί έγινε με την Αγγελική
Η Αγγελική, δεν ήθελε τελικά να προχωρήσει σε ζευγάρι..όχι ακόμη τουλάχιστον, οπότε και προχώρησα στον επόμενο φίλο.
Αν τώρα θέλουν ή δεν θέλουν να ανεβάσουν θέμα με τα νέα τους καμάρια.. Αυτό δεν θα το πω εγώ!👍
 
εκτος απο τα αδελφια μου εδωσε και ενα σκουφατο αρσενικο απο αλλο ζευγαρι.
.. Να το διευκρινήσουμε σωστά:
ένα αρσενικό corona + ένα θηλυκό consort ζευγάρι, συν ένα ακόμη θηλυκό, αδελφάκι του 1ου θηλυκού.
Οσο για το επόμενο αρσενικό που θα πάρει ο Βασίλης.. Θα είναι και αυτό δώρο!
έτσι νιώθω.. Αυτό θα κάνω και θα έκανα για οποιονδήποτε εδώ μέσα, αν πραγματικά ένιωθα πως το έλεγε η καρδιά του και το μεράκι του να δουλέψει!
 
Back
Top