Χαρίζω Χαρίζω Αλεξανδρινό παπαγάλο

Ηρεμισε καλε, γιαυτο την πηγα υπογειο για να την σωσω! Το σκεφτηκα φυσικα για 2 αλλα εφαγα άκυρο λογω σαλονιου, ειναι κ το θεμα οτι αν λειψω αλλοιως δινεις να σου κρατησουν ενα αλλοιως δυο 🙄 βασικα ουτε τον εναν δεν κρατανε!
 
Ηρεμισε καλε, γιαυτο την πηγα υπογειο για να την σωσω! Το σκεφτηκα φυσικα για 2 αλλα εφαγα άκυρο λογω σαλονιου, ειναι κ το θεμα οτι αν λειψω αλλοιως δινεις να σου κρατησουν ενα αλλοιως δυο 🙄 βασικα ουτε τον εναν δεν κρατανε!
Αν λείψετε, μπορείτε να συνενοηθείτε με κάποιο τοπικό petshop να σας τα κρατήσουν. Εγώ έχω την αδελφή μου που τους κάνει την νταντά με 20 ευρώ/την ημέρα και έχω 20 πουλιά, 😀! Αλλά και το τοπικό μας μαγαζί κάνει τέτοια εξυπηρέτηση περίπου με τα ίδια χρήματα)
 
Ηρεμισε καλε, γιαυτο την πηγα υπογειο για να την σωσω! Το σκεφτηκα φυσικα για 2 αλλα εφαγα άκυρο λογω σαλονιου, ειναι κ το θεμα οτι αν λειψω αλλοιως δινεις να σου κρατησουν ενα αλλοιως δυο 🙄 βασικα ουτε τον εναν δεν κρατανε!
Αν θελετε σε ενα πετ σοπ που λεγεται my pet στην Ηλιούπολη κραταει την μερα 5€για ενα μεγαλο κλουβί και εινια πολυ αξιόπιστο. Γενικά τα πουλια που εχςι δεν αξιζει δηλαδη τα κλουβια ειβαι βρομικα και τα λειπα αλλα οταν τους τα δινεις να τα κρατανε τα φροντίζουν πολυ καλα
 
Αν λείψετε, μπορείτε να συνενοηθείτε με κάποιο τοπικό petshop να σας τα κρατήσουν.
my pet στην Ηλιούπολη κραταει την μερα 5€για ενα μεγαλο κλουβί και εινια πολυ αξιόπιστο.
Παιδιά, δεν είναι λύση ούτε απλό θέμα ν΄αφήσεις ένα πουλί σε petshop.
Εκεί δηλ που ήδη υπάρχουν κι άλλα πουλιά, τα περισσότερα εξ αυτών άρρωστα έως βαριά άρρωστα...
Και μετά εμείς μιλάμε για καραντίνα...
 
Παιδιά, δεν είναι λύση ούτε απλό θέμα ν΄αφήσεις ένα πουλί σε petshop.
Εκεί δηλ που ήδη υπάρχουν κι άλλα πουλιά, τα περισσότερα εξ αυτών άρρωστα έως βαριά άρρωστα...
Και μετά εμείς μιλάμε για καραντίνα...
Το πετ σοπ που λεω κ.σισσυ τα πουλια τα εχει πάντα εξω ενω αυτα που τα φερνουμε εμεις με το κλουβι τα βαζει αλλου.
 
Κάποτε είχα διαβάσει και για ένα ξενοδοχείο σκύλων με ειδικές εγκαταστάσεις και για πουλιά κάπου έξω από Αθήνα. Δεν ξέρω αν λειτουργεί ακόμα.

https://avrafarm.gr/πανσιόν-πτηνών/
 
Παιδιά, δεν είναι λύση ούτε απλό θέμα ν΄αφήσεις ένα πουλί σε petshop.
Εκεί δηλ που ήδη υπάρχουν κι άλλα πουλιά, τα περισσότερα εξ αυτών άρρωστα έως βαριά άρρωστα...
Και μετά εμείς μιλάμε για καραντίνα...
Συμφωνώ απόλυτα. Δεν θα έδινα ποτέ τα πουλιά μου σε έναν χώρο όπου υπάρχουν κι άλλα πτηνά και ειδικά σε pet shop.
 
Το πετ σοπ που λεω κ.σισσυ τα πουλια τα εχει πάντα εξω ενω αυτα που τα φερνουμε εμεις με το κλουβι τα βαζει αλλου.
Κανείς δεν μπορεί να με διαβεβαιώσει ότι πριν ασχοληθεί με κάθε πουλί που βρίσκεται στο κατάστημα, πλένει κι απολυμαίνει τα χέρια του. Γι΄αυτό κολλάνε όλα τελικά αρρώστιες.
Μπορώ ν΄αναφέρω πολλά παραδείγματα, αλλά δεν νομίζω πως τίθεται τέτοιο θέμα! :)
 
Κανείς δεν μπορεί να με διαβεβαιώσει ότι πριν ασχοληθεί με κάθε πουλί που βρίσκεται στο κατάστημα, πλένει κι απολυμαίνει τα χέρια του. Γι΄αυτό κολλάνε όλα τελικά αρρώστιες.
Μπορώ ν΄αναφέρω πολλά παραδείγματα, αλλά δεν νομίζω πως τίθεται τέτοιο θέμα! :)
Φυσικα. Εχετε δικιο.
 
Back
Top