Χαρίζω Χαρίζω τον παπαγάλο μου

kostasthes

PB New Member
Εγγραφή
12 Ιουν 2011
Μηνύματα
6
Γεια σας, έχω ένα παπαγάλο αρσενικό είναι 11 χρόνων μεσαίου μεγέθους και θελω να τον χαρίσω σε κάποιον που έχει παπαγάλο η αγαπάει τους παπαγάλους. Τον έχω 9 χρόνια βγαίνει από το κλουβί μόνος του κάθεται ωραία και ήσυχα αλλά επειδή τον πήρα 3 χρόνων περίπου δεν μπόρεσα να καταφέρω να τον πλησιάσω και να τον αγγίζω .λογω του ότι πλέον είμαστε 4μελης οικογένεια δεν μπορώ να τον κρατήσω άλλο λόγω χώρου. Είναι η παρακάτω ράτσα η φωτογράφο είναι αρχείου. Είναι απόλυτα υγιείς και τοσα χρόνια δεν κολησε το πραμικρο.

4B82E50D-F792-4773-BC43-690875CCDCA4.jpeg
 
Ίσως ακουστεί χαζό αλλά μετά από τόσα χρόνια πως μπορείς να τον δώσεις;
Καλησπέρα φίλε μου, είναι μια δύσκολη απόφαση αλλά μένω σε διαμέρισμα μέσα πλέον δεν έχω χώρο να το αφήσω γιατί και το κλουβί του δεν είναι μικρό και έξω στο μπαλκόνι έχω θέμα με τους γείτονες τους ενοχλει. Αυτός είναι και ο λόγος που το χαρίζω και δεν το πουλάω και δεύτερον αναφέρω ότι θα ήθελα κάποιος που να έχει θηλυκιά η να πάρει και θηλυκιά να κάνει παρεα γιατί εγώ δεν μπόρεσα. Ευχαριστώ για το σχόλιο σ
 
Γεια σου, Κώστα. Καλα κάνεις και ψάχνεις που θα τον χαρίσεις γιατί υπάρχουν πολλοί που θα είναι πρόθυμοι να τον πάρουν αλλά το θέμα είναι να μπορέσουν κ να τον φροντίσουν, να είναι και το πουλάκι καλά εκεί που θα πάει... Εύχομαι να βρεθεί κάποιος κατάλληλος.
 
Είναι μια απόφαση πού δείχνει μεγάλη αγάπη προς το πουλάκι σου.

Αντί να επιλέξεις εγωιστικά να το κρατήσεις, αδιαφορώντας το αν είναι ευτυχισμένο κάτω από της συνθήκες που περιγράφεις αποφασίζεις να το δωρίσεις σε κάποιον άλλον που θα μπορέσει να το κάνει ευτυχισμένο.

Ελπίζω να βρει το σπίτι που του αξίζει και ανθρώπους να το αγαπήσουν οπός εσύ.
[automerge]1568839546[/automerge]
Πάντως αν αντιμετωπίζεις άμεσο πρόβλημα υπάρχει η δυνατότητα να φιλοξενηθεί το πουλί μέχρι να βρεθεί η κατάλληλη ανάδοχη οικογένεια.
 
Τελευταία επεξεργασία:
Αρα μιλαμε για 10-15 ετη διαρκεια ζωης

Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.
 
Καλησπερ
Είναι μια απόφαση πού δείχνει μεγάλη αγάπη προς το πουλάκι σου.

Αντί να επιλέξεις εγωιστικά να το κρατήσεις, αδιαφορώντας το αν είναι ευτυχισμένο κάτω από της συνθήκες που περιγράφεις αποφασίζεις να το δωρίσεις σε κάποιον άλλον που θα μπορέσει να το κάνει ευτυχισμένο.

Ελπίζω να βρει το σπίτι που του αξίζει και ανθρώπους να το αγαπήσουν οπός εσύ.
[automerge]1568839546[/automerge]
Πάντως αν αντιμετωπίζεις άμεσο πρόβλημα υπάρχει η δυνατότητα να φιλοξενηθεί το πουλί μέχρι να βρεθεί η κατάλληλη ανάδοχη οικογένεια.
Καλησπέρα, όχι δεν αντιμετωπίζω άμεσο πρόβλημα όταν βρεθεί ο κατάλληλος θα του τον χαρίσω μέχρι τότε θα παραμείνει στα χέρια μου ευχαριστώ πολύ για το ενδιαφέρον
 
Το προσδοκιμο ειναι λιγο ρευστο, οπως κ να χει το να περασει καλα τα χρονια που του απομενουν ειναι το ζητουμενο! Εδω αλλα πεθαινουν πριν γινουν ενηλικα! Τουλαχιστον η ηλικια του διχνει οτι εχει γερη κραση 🙂
 
Αρα μιλαμε για 10-15 ετη διαρκεια ζωης

Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.
15-25 διάβασα εγω
 
Back
Top