ΧΑΡΙΣΤΗΚΕ Χαρίζω το κοκατίλ μου, θηλυκό 2,7 ετών

cockatielucky

PB New Member
Εγγραφή
17 Μαρ 2021
Μηνύματα
132
Πόλη
Θεσσαλονίκη
Χαρίζω το κοκατιλακι μου. είναι θηλυκό 2,7 ετων. υγιής και πανέμορφη. ημιεξυμερομένη.κατα προτυμηση να έχει παρέα απο κοκατιλ, ετσι έχει μαθει και φοβαμαι να μην σταναχορεθει αν μεινει μονη της...
μένω θεσσαλονίκη
received_517082555778856.webp
 
@cockatielucky βασικό όρο να έχει παρέα θα έβαζα και να είναι ενεργό μέλος και όχι μπήκα πήρα έφυγα 🤔
Ελπίζω να πάει σε καλά χέρια 👍
Ο λόγος που το δινεις ποιο είναι; σίγουρα δύσκολη απόφαση, το έχω κάνει κ εγω αλλά όλα οκ, μετά από πολύ ψάξιμο βρήκα κάποιον που είχε αρσενικό κ περνάει σούπερ
[automerge]1616149515[/automerge]
Σου στέλνω pm σου βρήκα κοπέλα που ενδιαφέρεται
 
Τελευταία επεξεργασία:
@takis1964 οπωςδηποτε σε καλά χέρια! ο λόγος είναι ότι το δικό μου αρσενικό δεν τη θέλει, και τη λυπαμαι πολύ. θελώ να περνάει σούπερ 😍 , οπως λες και εσύ! είναι δύσκολη αποφαση, αλλά πιστεύω πως προτεραιότητα είναι τα παπαγαλάκια να είναι κάλα...
 
βασικό όρο να έχει παρέα θα έβαζα και να είναι ενεργό μέλος και όχι μπήκα πήρα έφυγα
Το PetBirds φροντίζει να διασφαλιστεί αυτό μέσω των αγγελιών του. Δικαίωμα χρήσης του φόρουμ των αγγελιών "Χαρίζω" έχουν τα μέλη με τίτλο PB Members. Περισσότερα για τους τίτλους μελών.

Σου στέλνω pm σου βρήκα κοπέλα που ενδιαφέρεται
Φυσικά το παραπάνω δεν μπορεί να διασφαλιστεί εκτός του PetBirds. Εύχομαι να έχει καλή τύχη το πουλάκι.
 
Ελπίζω να βρεθεί σύντομα καποιος που θα εχει αρσενικο και γνώσεις, ώστε να περνάει όμορφα. Κι εγώ την λυπηθηκα που δεν την θελει ο αρσενικός που έχεις. Μήπως την ζηλεύει?
 
Μπορείτε να την κρατήσετε μέχρι το καλοκαίρι;
Θα ενδιαφερόμουν εγώ, αλλά μέχρι τέλη Ιουνίου έχω πολύυυυυυ διάβασμα και δεν έχω χρόνο για καραντίνες, γνωριμίες κτλ...
Έχω έναν αρσενικό κοκατιλάκο που ψάχνει εναγωνίως για νύφη :) Και μάλιστα είναι ίδιας ηλικίας!
Θα μπορούσα να την παραλάβω και ο ίδιος (το καλοκαίρι θα είμαι εκεί στην οικογένειά μου) και να τη φέρω Αθήνα με αυτοκίνητο.
 
@Tony Forpus , @giannisvlg , @takis1964 , @ianos και @Elli ευχαριστώ.

Αυτό που έχω να προσθέσω για τον @cockatielucky είναι:
-εξασφάλιση καλής ποιότητας και ποικιλίας τροφής
-αρκετό χρόνο πτήσεων καθημερινά
-όταν μπαίνει στο pb θα βλέπει πως περνάει η όμορφή του αφρικανούλα με το σκούρο ράμφος και τα σκούρα πόδια... 😍
 
@Nikoletta δεν νομιζω οτι ζηλεύει...μπορω να πω και σίγουρα ότι δεν ζηλευει. απλά εχει μαθει να είναι μονός του και να έχει την άπλα του 😁😄. ετσι μεγάλωσε. ενώ τη Σελένα (τη θηλυκιά) την πηραμε για να του κανει παρέα, αλλά οπως φάνηκε δεν τη χρειαζοταν ..ενω αυτή την αναζητά τη παρέα , και τη αγάπη..
[automerge]1616260776[/automerge]
@fortunatos Φυσικά και μπορώ! δεν βιάζομαι , και αφου είναι της ιδιας ηλίκιας, και ψάχνουν και οι δυο το ταιρί τους, ακόμη καλύτερα! 🥰.
 
Τελευταία επεξεργασία:
@fortunatos
Αυτό που έχω να προσθέσω για τον @cockatielucky είναι:
-εξασφάλιση καλής ποιότητας και ποικιλίας τροφής
-αρκετό χρόνο πτήσεων καθημερινά
-όταν μπαίνει στο pb θα βλέπει πως περνάει η όμορφή του αφρικανούλα με το σκούρο ράμφος και τα σκούρα πόδια...
Μπορείς να θεωρείς την σελένα δικιά σου ...😍. θα ήθελα πολύ να τους δω μαζί... εχώ και τη φωλιά, αν θέλεις...


20210224_162407.webp


20210315_113927.webp
[automerge]1616262062[/automerge]
@Elli θα την κρατησω για τον Σπύρο 😌...
 
@fortunatos Ελααα δικια σου ειναι...σε περιμενει... 😍 Δεν το πιστευω βρηκαμε νυφη για τον Σπυρο (κοκατιλ)😉😊 Με το καλο να ερθει κοντα σου😍

@cockatielucky Δεν θα το μετανιωσεις ουτε λεπτο😍 στα ωπα - ωπα θα τα εχει και τα δυο 😍
 
Back
Top