Παρουσιάζω Χηνάκια 2020

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης User23658
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
Τι ωραίο μωρό! 😍 Μου θύμισες τα δικά μου. https://community.petbirds.gr/threads/harrold-samantha-αφρικανικές-χήνες.20522/

Σε λίγο θα ξεκινήσει τη βοσκή. Εγώ για μπάνιο αρχικά τους είχα ένα ρηχό λεκανάκι που πατούσαν.

Μόνο ένα βγήκε;
Ναι μόνο ένα είχα κ μια απώλεια μέσα στο αυγό. Περιμένω κανα 2 ακόμη. Πολλά ασπορα αυγά ξεκίνησα με 40 κοντά και έφτασα να έχω 5 για το τέλος. Δ πειράζει όμως (ο μικρός η μικρή ) ειναι πολυ γλυκό πήδηξε απ το κουτί και μας ψάχνει 😍 όσο για τη βοσκή θα γίνει στο σπίτι προς το παρών.
[automerge]1586254956[/automerge]
Τι όμορφος ο Ιανός! Και τι αθώα φατσούλα! Να τον χαίρεστε κι ευχαριστώ για την τιμή. Θα είναι λευκός ή τα χρώματα δείχνουν αργότερα;
μη ταξεις σε παιδι κ αγιο δε λενε; Ξερω περίπου απο ποιες χήνες Είναι αλλα νομίζω πως θα φανούν μετά τα χρώματα του. Αλλά νομίζω πως αν ήταν απ τις αφρικανικές θα ήταν πιο σκούρο. (Δε ξέρω..)
 
Τρελή φάτσα. Λογικά είναι από τις άσπρες χήνες, τις embden δηλαδή. Αλλά έχω και μια μικρή επιφύλαξη και για τις pomeranian(άσπρο με καφέ)... Θα μάθουμε σε λίγο καιρό αλλά κατά πάσα πιθανότητα από τις embden είναι 🙂
 
Φωτομοντέλο!
😀 σε λιγο θα παίρνεικαλύτερες ποζες! Σε ευχαριστώ πολύ!
[automerge]1586299799[/automerge]
Τρελή φάτσα. Λογικά είναι από τις άσπρες χήνες, τις embden δηλαδή. Αλλά έχω και μια μικρή επιφύλαξη και για τις pomeranian(άσπρο με καφέ)... Θα μάθουμε σε λίγο καιρό αλλά κατά πάσα πιθανότητα από τις embden είναι 🙂
Λες ρε συ Γιάννη; Δε θυμάμαι καθόλου σε μερικά είχα γράψει. Εγω πιστεύω πως ειναι απ τις βαχ μπαχεν πως τις λες δεν ξέρω κιόλας 😂 για να δούμε..
[automerge]1586299912[/automerge]
Ομορφαινει... Δεν παχαινει!
Κουκλακι ζωγραφιστο που σκοτωνει και καρδιες ισοπεδωνει!
😀
ααα ωραία που το γραψες..😍 μόνο χοντρομαλλια πιάνεις. Το δερμα δε το βρίσκω!
 
Back
Top