Φροντίδα Χρειάζεται να έχουν τα καναρίνια παρέα;

sofia18

PB New Member
Εγγραφή
12 Φεβ 2022
Μηνύματα
83
Πόλη
Αθήνα
Καλησπέρα σας, τα καναρινια πρέπει να έχουν παρέα? Εγώ έχω 1 καναρίνι. Μήπως πρέπει να πάρω άλλο 1 για να έχει παρέα? Η δεν χρειάζεται?
 
Καλησπέρα σας, τα καναρινια πρέπει να έχουν παρέα? Εγώ έχω 1 καναρίνι. Μήπως πρέπει να πάρω άλλο 1 για να έχει παρέα? Η δεν χρειάζεται?
Όχι, δεν χρειάζονται παρέα, ειδικά στο ίδιο κλουβί, όσο μεγάλο κι αν είναι...

Αν έχεις αρσενικό μπορείς να πάρεις ένα θηλυκό με σκοπό να ζήσεις κι εσύ την όμορφη διαδικασία της αναπαραγωγής, αφού φυσικά διαβάσεις και εξοπλιστείς κατάλληλα...

Μπορείς επίσης να πάρεις, πάντα σε ξεχωριστό κλουβί, ένα ακόμη αρσενικό για να αλληλεπιδρούν στο κελάηδισμα και να τα ακούς στέρεο...
 
Sofia18 δύο πράγματα συμβαίνουν ... 1) παραμένεις με ένα φιλαράκι , αυτό που σου έκανε από την αρχή ¨κλικ¨ , αυτό που είναι το ομορφότερο και θα παραμείνει για πάντα στην καρδιά σου . Όταν έλθει ο καιρός να αποδημήσει τότε (μπορεί) θα πάρεις άλλο και να συνεχίσεις το χόμπι σου ... και 2) να είσαι ξετρελαμένη με το χόμπι , να ξεκινήσεις και να μην σταματάς πουθενά . Όλοι (πιστεύω) θα θέλαμε να μείνουμε στην πρώτη κατηγορία όμως μας κέρδισε η δεύτερη και πλέον ζούμε εμείς ανάμεσα , σε κλουβιά .
 
Back
Top