Διατροφή Χύμα ή συσκευασμένοι σπόροι;

Καλή και οικονομική επιλογή αυτά έχουν μέσα ότι (σχεδόν) χρειάζεται ένα πουλάκι
Το ένα για έξτρα πρωτεΐνες και το άλλο καθαρά σπόροι υγείας (και η μουσούδα του ΖακυIMG_24062022_134834_(1080_x_1080_πίξελ).webp
 
Mόνον σαν αστείο έτσι ; το οικονομικό και φουλ πρωτεινούχο σκεύασμα ! Είναι ζήτημα αν έχει 20-30 γρ mealworm και πουλιέται περίπου 24 ευρώ το κιλό όταν το καθαρό αποξηραμένο mealworm πωλείται απο 16-19 ευρώ το κιλό.
 
Μπορεί να μην καλύπτουν μόνα τους τις πρωτεΐνες που χρειάζεται ενα καναρίνι, αλλά είναι σνακ όπως το διαφημίζει κ έχουν απόλυτη αποδοχή από το δικό μου καναρινι. Του δίνω έξτρα κ λαχανικά όπως αρακά, μπρόκολο κ φυσικά αυγουλάκι, κ το καλύψαμε το θέμα πρωτεΐνες ( νομίζω). Α, του έχω πάρει κ το μείγμα για καρδερίνες που προτείνατε @mgerom κύριε Μάκη. Από αυτό του ξεφλουδιζω κ του σπάω το γαϊδουράγκαθο κ του κόβω σε κομματάκια τον ηλιόσπορο ( τον τσακίζει). Μόνο που δεν του τα μασάω πρώτα! 🤭
 
@mgerom σίγουρα δεν είναι φτηνό για μια εκτροφή μεγάλη, για λίγα όμως πουλάκια πιστεύω πως κάνει τη δουλειά του γιατί αν πάρω τον κάθε σπόρο μεμονωμένο από το σκεύασμα θα μου βγει πολύ περισσότερο
 
Back
Top