Αγορά Ψάχνω για ζευγάρι αρλεκίνους

Δεν νομίζω Μιχάλη ότι είναι η κατάλληλη εποχή για αγορά ζευγαριού καναρινιών. Όσοι έχουν αυτό που ζητάς δεν θα το πουλήσουν έως να ολοκληρωθούν οι γέννες του, κι αν το πουλήσουν, τότε θα πρέπει να πέσεις σε πολύ τυχερή συγκυρία, διότι διαφορετικά τα πουλιά απλά για κάποιον λόγο δεν θα ευχαριστούν τον ιδιοκτήτη τους.
Θα σου πρότεινα λοιπόν να αναζητήσεις τέτοια καναρίνια από νέες γέννες, δλδ λίγων μηνών και μάλιστα να έχουν ολοκληρώσει και την πτερόρροιά τους, επομένως μια καταλληλότερη περίοδος θα ήταν ίσως τον Σεπτέμβρη - Νοέμβρη. Παρόλα αυτά, έχω την εντύπωση ότι ο Σταμάτης JAPAN HOSO11 ίσως έχει τέτοια πουλιά και ίσως περιμένει και απογόνους.
 
Ναι έχω κάποια πουλιά τα οποία έχουν ελαττώματα όσο αφορά τα στάνταρ τής ράτσας και γενικά στην Ελλάδα όσα έχω δει υστερούν στο μέγεθος και σκουφι! Μιχαλης Π υπομονή και θα βρεις καποια αλλα οχι τευπια εποχή!
 
Ναι έχω κάποια πουλιά τα οποία έχουν ελαττώματα όσο αφορά τα στάνταρ τής ράτσας και γενικά στην Ελλάδα όσα έχω δει υστερούν στο μέγεθος και σκουφι!

Γεια σου Σταματη.
Σου βγαζω το καπέλο μου για την ευθυτητα και ειλικρινεια σου...🙂
 
Δεν νομίζω Μιχάλη ότι είναι η κατάλληλη εποχή για αγορά ζευγαριού καναρινιών.
Καλησπέρα και εγω για μικρα πουλια λεω και απο Σεπτεμβρη θα ηθελα

Ναι έχω κάποια πουλιά τα οποία έχουν ελαττώματα όσο αφορά τα στάνταρ τής ράτσας και γενικά στην Ελλάδα όσα έχω δει υστερούν στο μέγεθος και σκουφι! Μιχαλης Π υπομονή και θα βρεις καποια αλλα οχι τευπια εποχή!
Σε ευχαριστώ και υπομονη εχω απο Σεπτεμβρη τα ξαναλέμε ετσι και αλλιως περιμένω και τα δικά μου να τελειώσουν με τις γέννες τους και τα παιδια τους για να παρω και τα καινούργια μου ζευγαρια
 
Τελευταία επεξεργασία από moderator:
Back
Top