Γενικά Ψάχνω για μωρά στρουθοκαμηλάκια

Marilenaki

PB Member
Εγγραφή
3 Μαρ 2009
Μηνύματα
991
Πόλη
Καπανδρίτι
γεια σας παιδια! Μπορει να σας φανει λιγο χαζο αλλα μηπως γνωριζει κανεις κανεναν εκτροφεα που να εχει στρουθοκαμηλους; ψαχνω για μωρα αλλα δεν μπορω να βρω πουθενα... 🙄
ευχαριστω πολυ Μαριλενα
 
οχι εγω! Μενω εξω απο την Αθηνα αλλα μονο αυτο μου ελειπε! Ο πατερας της κολλητης μου που εχει τις προδιαγραφες για να αποκτησει ενα τετοιο ζωο και θελει τρελα! Εχει ψαξει για μωρα αλλα και αυτος δεν βρησκει κατι και θελω να τον βοηθησω να βρει ειναι πολυ καλος ανθρωπος και αγαπα πρεγματικα τα ζωα
 
στο βελεστινο υπαρχει ενα κτημα που εχω δει στρουθοκαμυλους, απο οτι ξερω τους εκτρφουν για το κρεας☹, αλλα λογικα αν ζητισει καποιος θα του πουλισει δυο στρουθοκαμυλους...
δυστοιχος δεν εχω στοιχεια του ποιος τα εχει, τηλ κτλ...
 
Κάπου στα Γιάννενα νομίζω ότι έχει, αλλά Μαριλένα έχω μια "αμυδρή" εντύπωση ότι στο Ηράκλειο υπάρχει σε ένα χωριό που λέγεται Επισκοπή. Δεν ξέρω αν ισχύει γιατί δεν τα κατάφερα ποτέ να πάω και να δω..
 
Όχι δε γνωρίζω. Απλά θυμόμουν μια πινακίδα εκεί προς Καρτερώ από εκείνη τη μεριά που είχε και έναν στρουθοκάμηλο έφραφε Επισκοπή και ένα τηλέφωνο.. Το είχα στο κινητό μου, αλλά από όταν έφυγα το διέγραψα γιατί πίστεψα ότι δε θα πάω τελικά ποτέ🙄
Θα ρωτήσω για τα Γιάννενα αν ξέρουν να μου πούνε
 
Στα Γιάννενα είναι το ''ιπποστρουθ'' ΙΠΠΟΣΤΡΟΥΘ αγρόκτημα - Η περιοχή αλλά δεν γνωρίζω αν δίνει, δεν χάνεις να ρωτήσεις όμως.
Μια ακόμα φάρμα λίγο μακριά στο Κικλίς, κάνει αναπαραγωγή οπότε εκεί θα δίνουν ΙΠΠΟΣΤΡΟΥΘ αγρόκτημα - Η περιοχή
 
ωραια θα ρωτησω! Ευχαριστω πολυ παιδια γιατι πραγματικα δνε ειχα ιδεα και απο εφημεριδες αντε να βγαλεις ακρη...
 
Απο οσο ξερω τα περισσοτερα εκτροφεια δεν χρησιμοπειουν κλωσσομηχανες(για τα αυγα των στρουθοκαμηλων) λογω του μεγαλου μεγεθους. Επομενως απο μια κλωσσα στρουθοκαμηλο δεν πιστευω να "τολμουσε' κπ να παρει μικρο!
 
κοιτα στο δευτερο λινκ που εβαλε ο γρηγορης ΙΠΠΟΣΤΡΟΥΘ αγρόκτημα - Η περιοχή και θα σου λυθει η απωρια
 
Οριστε to mnm που εγραψα:
Απο οσο ξερω τα περισσοτερα εκτροφεια δεν χρησιμοπειουν κλωσσομηχανες(για τα αυγα των στρουθοκαμηλων) λογω του μεγαλου μεγεθους. Επομενως απο μια κλωσσα στρουθοκαμηλο δεν πιστευω να "τολμουσε' κπ να παρει μικρο!
 
οκ! σας ευχαριστω πολυ ολους που με βοηθησατε θα επικοινωνισω με αυτους για να δω και πανω καατω τις τιμες! Να ειστε καλα!
 
Μαριλενα και στο χωριο μου ειναι ενας που εχει, αλλα δεν ξερω αν εκτρεφει και τα δινει!
 
Back
Top