Ασθένειες Ψείρες στα red rumped μου

Οχι, αλλά θα μπορούσες να βάλεις ένα ρηχό σκεύος στην σχάρα του κλουβιού με αυγοτροφή για να έχουν εύκολη πρόσβαση τα μικρά.
αυτό το έχω ήδη και το μεγαλύτερο τρώει για το μικρό φοβάμαι μήπως από το φόβο του και την αλλαγή κλουβιου και φωλιάς το έχω τρομάξει τόσο που κάθεται ακίνητο.
και δεν ξέρω ακόμα αν θα συνεχίσουν να το ταιζουν οι γονείς
 
κάθεται ακίνητο
Ίσως να επηρεάστηκε λίγο περισσότερο από το φάρμακο.
δεν ξέρω ακόμα αν θα συνεχίσουν να το ταιζουν οι γονείς
Θα πρέπει να το παρακολουθήσεις, αν ζητάει φαγητό θα το ταΐσουν σίγουρα, αν όμως είναι υποτονικό και δεν ζητάει φαγητό θα πρέπει να το ταίσεις εσύ για να πάρει τα πάνω του και να ζωηρέψει.
 
Ίσως να επηρεάστηκε λίγο περισσότερο από το φάρμακο.

Θα πρέπει να το παρακολουθήσεις, αν ζητάει φαγητό θα το ταΐσουν σίγουρα, αν όμως είναι υποτονικό και δεν ζητάει φαγητό θα πρέπει να το ταίσεις εσύ για να πάρει τα πάνω του και να ζωηρέψει.
ευχαριστώ για τις απαντήσεις
θα το παρακολουθήσω και θα πράξω αναλόγως.
θα ενημερώσω για την πορεία των μικρών.
 
Ίσως να επηρεάστηκε λίγο περισσότερο από το φάρμακο.
Το φοβάμαι και εγώ αυτό. Τα φάρμακα που δόθηκαν είναι πολλά και είναι όλα εντομοκτόνα (δηλητήρια). Χρειάζονται στενή παρακολούθηση.

@ΜΙΧΑΛΗΣ1989 βάλε και μια πατήθρα πολύ κοντά στη φωλιά για να μπορούν ευκολότερα να κάνουν το πρώτο βήμα.
 
@Stavros ευχαριστώ για την ανταπόκριση
τους έχω πάντα πατηθρα κοντά στη φωλιά για να τα διευκολύνει.
επίσης μόλις τους έβαλα και κάρβουνο της claus μήπως τα βοηθήσει λίγο και αυτό επειδή ξέρω ότι γενικά το κάρβουνο λειτουργεί σαν φίλτρο στις τροφικές δηλητηριάσεις βέβαια αλλά ίσως τα βοηθήσει λίγο
 
τελικά σήμερα το απόγευμα μπήκε και βγήκε αρκετές φορές στη φωλιά και καθόταν στην πατηθρα που είναι μπροστά.
ευτυχώς ζήτησε τροφή και το τάιζε το αρσενικό οπότε όλα καλά μέχρι στιγμής
[automerge]1625256723[/automerge]
και εδώ όλη η οικογένεια...(το κλουβί είναι για λίγες μέρες μέχρι να στεγνώσει καλά το δικό τους και να είναι έτοιμο μετά την απολύμανση).

IMG-14617.webp
 
Back
Top