Γενικά καρδερινοκάναρο και λουγαράκι μαζί

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης kbibikos
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

kbibikos

PB Member
Εγγραφή
2 Ιαν 2008
Μηνύματα
127
Πόλη
Αιγάλεω
Καλησπέρα φίλοι μου. Θα ήθελα να ρωτήσω εάν γίνεται σε ενα διπλό κλουβί με χώρισμα στη μέση (δεν βλέπονται τα πουλιά), να μπή ένα καρδερινοκάναρο και ένα λουγαράκι. Το λουγαράκι κελαηδάει συνέχεια ενώ το καρδρινικάναρο όχι ακόμα. Βέβαια το έχω μόλις τρεις ημέρες και είναι 8 μηνών, αλλά δεν ξέρω εάν επηρεαστεί το κελάηδημά του από το λουγαράκι. Να συνεχείσω να τα έχω μαζί ή να τα χωρίσω σε άλλα κλουβιά το κάθε ένα;
 
Αν ουτως η αλλως ειχες σκοπο να εχεις τα κλουβια τους διπλα διπλα δεν εχει διαφορα αν τα βαλεις σε αυτο με το χωρισμα η σε διαφορετικα παρα διπλα. Τωρα γενικως το κατα ποσο επηρεαζονται το ενα απο το αλλο δεν το γνωριζω, ας το απαντησουνε τα αλλα παιδια που ασχολουνται με τετοια πουλια και ξερουνε περισσοτερα... :D
 
Άποψή μου είναι να περιμένεις να κελαιδίσει το καρδερινοκάναρο πρώτα, να το πεί καλά.
 
Βέβαια το έχω μόλις τρεις ημέρες και είναι 8 μηνών
Η άποψή μου είναι ότι θα έπρεπε να βρίσκεται σε καραντίνα και όχι με κάποιο από τα πουλιά σου, εφόσον το έχεις μόλις τρεις ημέρες :)
 
Καλησπερα Κωστα εγω τα εχω διπλα-διπλα ακουμπανε τα κλουβια και το λενε μια χαρα! Δεν εχω δει καποιο προβλημα!
 
Back
Top