Αναπαραγωγή 1η αναπαραγωγή gouldian 6/6 και 4/4 zebra

Το πιο αξιοθαύμαστο ειναι ότι καταφέρνεις και βγάζεις πουλάκια από το ίδιο το ζεγαρι και όχι από αναδοχους γονείς.aαπαιτιτικα πολυ πουλιά με δύσκολη αναπαραγωγη
 
@Τασος ο καναρινας ισχύει ..η αλήθεια είναι ότι πραγματικά είναι τόσο αγχώδη και δύσκολα που ενώ είναι τόσο όμορφα δεν μπορείς να τα χαρείς.. κάθε μέρα και άγχος.. 6η μέρα σήμερα,πέρασα δαχτυλίδια και βλέπουμε από αύριο ...
 
6η μέρα σήμερα,πέρασα δαχτυλίδια
Να τα χαίρεσαι, καλορίζικα και καλότυχα τα μικρά.
Μια αυξημένη επιτήρηση στην συμπεριφορά των γονιών χρειάζεται τώρα που μπήκαν τα δαχτυλίδια.
 
@ΙΩΑΝΝΗΣ@ έχετε δίκιο ,είναι και η πρώτη φορά και τα έβαλα προς το σούρουπο... Το πρωί θα τα ελέγξω..στα ζεμπρακια πάντως που τα φόρεσα το πρωί δεν υπήρξε κανένα θέμα..ελπίζω όχι και σ αυτά που είναι ιδιότροπα
 
τα έβαλα προς το σούρουπο... Το πρωί θα τα ελέγξω
Καλά έκανες. Ρίξε όμως μία ματιά και τώρα μήπως πέταξαν κάποιο από τη φωλιά και μείνει εκεί τη νύχτα και παγώσει.
 
@Charach ευχαριστώ πάρα πολύ! Ανυπομονώ να τα δω κλαρωμενα♥️
Είναι πολύ ενδιαφέρον, να βλέπεις τα στάδια ανάπτυξης τους. Αν ήμουν στη θέση σου θα κρατούσα ημερολόγιο και θα σημείωνα τις αλλαγές που γίνονται..🥰
 
@Irene chatzimichail Πω πω να τα χαίρεσαι είναι πολύ ωραίο να βλέπουμε τα στάδια της ανάπτυξης.
ευχαριστώ για τη φωτογραφία και ελπίζω να είναι όλα καλά και να δούμε περισσότερες στη συνέχεια!
 
@ΜΙΧΑΛΗΣ1989 η φωτογραφία είναι χτεσινή ,σήμερα έκλεισαν 2 βδομάδες ζωής...κάνουν απίστευτη φασαρία ,έχουν πολύ καλή ανάπτυξη και τα ελέγχω κάθε μεσημέρι ότι όλα είναι εντάξει..οι γονείς Μ έχουν εμπιστευτεί και έχουν ηρεμήσει ,καμιά σχέση με το πώς ήταν στην αρχή!
 
@Irene chatzimichail Να τα χαίρεσαι και εμείς περιμένουμε τα νέα σας.🥰
Μια ερώτηση μόνο θέλω να κάνω γιατί θα σκάσω. Αυτά τα χρώματα μπλε/κίτρινο στο στόμα τους τι είναι;
 
@marapo ευχαριστω πάρα πολύ ♥️ τα διαμαντακια αυτά υπάρχουν γιατί κάνουν τις φωλιές του αρκετά βαθιά όπου είναι σκοτεινά και έτσι οι γονείς μπορούν και βλέπουν που είναι τα στοματακια τους κατά τη διάρκεια του ταισματος ! Επίσης απ' το χρώμα του διαμαντιού καταλαβαίνουμε το χρώμα της πλάτης τους . Πχ το κίτρινο μεσαίο διαμαντακι δίνει αρχέγονο πουλακι με πράσινη πλάτη ,το λευκό μεσαίο διαμαντακι δίνει μπλε πλάτη κλπ 😅😅
 
@marapo είναι μαγικό κάθε είδος σ αυτό τον πλανήτη..εγω έχω επιλέξει ανά περιόδους να διαλέγω κάποια είδη και να μαθαίνω γι αυτά και να συγκρατω πληροφορίες... Η διψα αυτή δεν σβηνει ποτέ ,πάντα υπάρχει κάτι καινούργιο να μάθεις ♥️
 
Back
Top