Αναπαραγωγή 15 μερα και καμια αφιξη

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης teo24
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
Ναι μπορεις να δοκιμασεις με αλλον αρσενικο.Αλλα η δικια μου αποψη ειναι να κανεις υπομονη και να το παρεις απο οκτωβριο. Και προσοχη στο δακτυλιδι αν εχει για το ετος γεννησης.Αυτοι στα πετ θελουν προσοχη😎
 
Τα ειδα να βατευονται και μαλιστα παρα πολλες φορες την μερα. Ειχε κανει και 5 αυγα αλλα...☹. Δεν πειραζει ομως,του χρονου παλι. Πρωτη φορα αγορασα καναρινι κι αυτο γιατι ειχε μελαγχολησει ο αρσενικος μου και δεν ηθελα να τον βλεπω ετσι. Σιγουρα δεν εχω εμπιστοσυνη στα pet shop, εδω ειχε 3 αρσενικα καναρινια με 3 διαφορετικου χρωματος δαχτυλιδια και μου τα εδινε και τα 3 για πουλια του 2008. Πλεον μονο με δαχτυλιδι.
 
Θα σου πω μια δικη μου εμπειρεια πριν απο κανενα 2μηνο. Πηγα στο πετ σοπ να παρω μια καναρα και του ζητησα πουλι του 2008 δηλαδη περσινο, μου εδειξε καποια πουλια μου αρεσε μια και τον ξαναρωταω αν ειναι οντως του 2008 και μου λεει οτι σιγουρα ειναι γιατι σ αυτην την κλουβα ολλα ειναι του 08. Του λεω να δουμε το δακτυλιδη αλλα δεν εβλεπε τα γραμματα γιατι ειχε μυωπια μου ειπε😱 Ποια ηταν η καταληξη οταν με τα χιλια ζορια τον επεισα να το δω εγω;Το πουλι ηταν του 2005. 😡
 
Back
Top