Διατροφή 20κιλη τροφή για 25 ευρώ από πετ σοπ στη Θεσσαλονίκη;

Εδώ μπορείς να βρείς μεγάλες και μικρές συσκευασίες αλλά δεν βλέπω να έχει ποικιλία τροφων.
toulias-eshop.gr/categories.asp?catid=1257

Υπάρχει και η QUIKO

Τροφές πουλιών
 
Καλημερα, πηγα σε 4 pet shop αλλα ολοι χυμα ειχαν τροφη αλλα μονο ενας την VERSELLE LAGA η οποια με το ματι μου ειχε μεσα αυτα κιτρινοπρασινοκοκκινα μπισκοτα τα οποια εχω διαβασει οτι πρεπει να αποφευγωνται;
Επισης σημερα στο καναρινι μου εχει σκασει μια δεκαοχτουρα διπλα του και οσο την διωχνω τοσο πιο πολυ ερχεται...
Φοβαμαι τυχον αν εχει παρασιτα(ψειρες κτλ) κολλησει και το δικο μου ή καποια αρρωστια.. Τι να κάνω;
 
Επισης σημερα στο καναρινι μου εχει σκασει μια δεκαοχτουρα διπλα του και οσο την διωχνω τοσο πιο πολυ ερχεται...
Φοβαμαι τυχον αν εχει παρασιτα(ψειρες κτλ) κολλησει και το δικο μου ή καποια αρρωστια.. Τι να κάνω;
Να της βάλεις πιο μακρυά σ' ένα πιάτο ψίχουλα και σπόρια να φάει το ζωντανό, πεινάει και περιμένει να πέσει κανένας σπόρος κάτω.
 
Αυτο που λέτε στο Λαγκαδα αν είναι ένα πράσινο μεγάλο, είναι πολύ οκ. Δεν ξέρω ακριβώς για τρωφές πουλιών μιας και εγώ παίρνω από μια γνωστή πιο κοντά στη περιοχή μου, αλλά έχει ένα σωρό πράγματα για όλα τα ζωάκια και από εκεί παίρνουμε για το σκυλάκι και για το κουνελάκι μας. Είναι καλοί άνθρωποι και αγαπάνε τα ζωά δεν θα βάζανε βλακείες στο μαγαζί τους και φροντίζουν να είναι όλα οκ!

(Συγνωμη που βγαίνω εκτός θέματος, αλλά θέλω να σας ενημερωσω ότι αυτό το πετ σοπ χαρίζει ένα κουταβάκι τριών μηνών που το βρήκανε και δεν μπορούν να το κρατήσουν. Αν θελετε να σας δωσω πλήροφορίες για το σκυλάκι στείλτε μου μηνυμα. Πάντως Αξίζει!)
 
(Συγνωμη που βγαίνω εκτός θέματος, αλλά θέλω να σας ενημερωσω ότι αυτό το πετ σοπ χαρίζει ένα κουταβάκι τριών μηνών που το βρήκανε και δεν μπορούν να το κρατήσουν. Αν θελετε να σας δωσω πλήροφορίες για το σκυλάκι στείλτε μου μηνυμα. Πάντως Αξίζει!)
Αθηνά μου δεν χάνεις τίποτα να ανοίξεις αγγελία στο φόρουμ: Χαρίζεται! Εδώ μπορούν να επωφεληθούν εκτός από πουλιά και άλλα ζωάκια! 😉
 
οτι μπορω κανω, απλα γνωριζω πως εδω ειναι ανθρωποι που πραγματικα αγαπουν τα ζωα :) ενδιαφερεσαι 😀?
 
οτι μπορω κανω, απλα γνωριζω πως εδω ειναι ανθρωποι που πραγματικα αγαπουν τα ζωα :) ενδιαφερεσαι 😀?
Εγώ πρόσφατα υιοθέτησα μια μικρή (αν πας στα media μου θα την δεις) που είναι τώρα 4,5 μηνών και Θεσσαλονικιά παρακαλώ! Γι αυτό είναι έτσι τσαούσα! 😛 Αν πάρω κι άλλο κουτάβι, πιστεύω θα με διώξουν από το σπίτι οι δικοί μου! 😛 Μακάρι να μπορούσα!
 
Κώστα ποιο λες ρε φίλε; Ένα που είναι χαμηλά (κοντά στις καφετέριες), έχει κλείσει. Δίπλα από αυτό πάντως υπάρχει κτηνιατρείο που πουλάει συσκευασμένη τροφή, (2.90 ή 3.90 το μονόκιλο). Δε θυμάμαι μάρκα, αλλά θα αγοράσω αύριο και θα ενημερώσω.
 
Back
Top