Γενικά 3 νέα καναρίνια

Εγγραφή
9 Μαϊ 2008
Μηνύματα
161
Πόλη
Άγιοι Ανάργυροι
Μετα τον θανατο του αρσενικου που εχασα(βλεπε Ειναι εγκληματιας )πηγα στο πετ σοπ που περνω τροφες και πουλια και για καλη μου τυχη ειχε φερει τα πουλια που ειχα ζητησει εδω και καιρο.2 γκλοστερ(ζευγαρι)και 1 κοκκινο αρσενικο. Οταν τα ειδε ο απαραδεκτος συναδελφος απο την 1 τα θαυμαζε και απο την αλλη αρχισε παλι τα σχολια.Βεβαια εγω τον αφησα να λεει.Αυριο θα τα μεταφερω σπιτι και ειμαι πολυ χαρουμενος(σιγα μην τα αφησω εκει να τα γλωσοφαει). Ο αρσενικος γκλοστερ εχει πολυ γελιο γιατι συνεχεια προσπαθει να δει μεσα απο τα τσουλουφια του, αφηστε που κυνηγαει συνεχεια την θηλυκια(δεν της επιτιθεται απλα της κολαει, ειχε πολυ γελιο)Τα εβαλα προσορινα μαζι μεχρι να τα φερω σπιτι λογω ελειψης χωρου στην δουλεια δεν ειχα αλλα κλουβια. Οσο για τον κοκκινο ειναι πανεμορφος. Για την θηλυκια εχω μερικες αμφιβολιες οτι ειναι γκλοστερ γιατι δεν εχει τα τσουλουφια που εχει ο αρσενικος ουτε δαχτυλιδι αλλα με διαβεβαιωσε ο πετσοπας οτι ειναι(ειναι δεν ειναι ειναι και αυτη ειναι πολυ ομορφη). Οταν τα φερω σπιτι θα βγαλω φωτογραφιες να μου πειτε την γνωμη σας.
 
Aνδρέα εύχομαι να χαρείς τους νέους σου φίλους!

Αν έχεις άλλα πουλιά στο σπίτι το καλύτερο που θα έχεις να κάνεις είναι να τα βάλεις σε καραντίνα για να μην κολλήσουν κατι τα ήδη υπάρχοντα. Ελπίζω να μην κόλλησαν κάτι γιατις λίγες ώρες που τα έχεις μαζί με τα υπόλοιπα στο μαγαζί του εργοδότη σου...

Επίσης να ξέρεις οτι δεν έχουν όλα τα γκλώστερ κορώνα! Και αν θες να τα ζευγαρώσεις την Ανοιξη μάλλον πήρες τον καλύτερο συνδυασμό (ένα με, και ένα χωρίς κορώνα). Απλά αν θες να σου κελάηδήσει ο αρσενικός σου, θα ήταν καλύτερα να τα κρατήσεις σε χωριστό κλουβι από την θηληκιά.:)
 
Να χαίρεσαι τους καινούργιους φίλους σου. Περιμένουμε και φωτογραφίες τους :)
 
φιλε μου εγω δεν θα σου πω να τα χαρεις, γιατι πιστευω δεν περνει κανεις πουλια για να μην τα χαρει και να μην τα ακουσει να κελαιδανε η να τα δει να ζευγαρωνουν.
αυτο που θα σου πω ειναι εαν θες και μπορεις να βγαλεις φωτο το θηλυκο σου γκλοστερ να σου πουμε τι ειναι.
για αυτο ημασται εδω για να λυνουμε τιχον αμφιβολιες και προβληματα μας.
περιμενουμε νεα σου και αποριες που θα εχεις πανω στα πουλια.
 
Σας ευχαριστω ολους. Τελικα ειναι γκλοστερ και το θηλυκο και εχει και δαχτυλιδι. Τα χωρισα χθες το βραδυ που πηγα σπιτι.Φωτογραφιες το Σαββατο που θα εχω περισσοτερο χρονο γιατι τωρα εκλεψα λιγο χρονο και εκατσα στον υπολογιστη που εχουμε στην δουλεια.
 
Παιδια καλημερα. Εβγαλα τις φωτο που λεγαμε(ειναι απο κινητο)
 

Συνημμένα

  • DSC00313.webp
    DSC00313.webp
    30,7 KB · Προβολές: 70
  • DSC00305.webp
    DSC00305.webp
    29,2 KB · Προβολές: 62
  • DSC00307.webp
    DSC00307.webp
    31,2 KB · Προβολές: 60
  • DSC00355.webp
    DSC00355.webp
    38,5 KB · Προβολές: 63
  • DSC00334.webp
    DSC00334.webp
    37 KB · Προβολές: 61
εγω νομιζω πως ειναι και τα 2 γκλοστερ! Θα στα πουν βεβαια και αυτοι που εχουν! Το κονσορτ ειναι ολα τα λεφτα! Να σου ζησουν και παλι!
 
φιλε μου τα πουλια ειναι ωραια, δεν ξερω εαν τα αδικη η φωτο αλλα τα κεφαλια τους ειναι λιγο μαζεμενα και η κορωνα το ιδιο.
απο σωματα ειναι τελεια, πολυ καλα.
εαν εχεις πουλια με καλα κεφαλια θα ειναι ενας τελειος συνδιασμος.

καλη επιτυχια.
 
Back
Top