Φροντίδα 8 μέρες με τον Jimmy το budgie μου

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Panais
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
θα δοκιμασω τα παιχνιδάκια από χαρτί ή χαρτόνι (πρέπει να βρω όμως πως να τα φτιάχνω χαχαχα) θα ρίξω μια ματιά στο internet εκτός κι αν έχουμε κάτι εδώ στο forum
Παναγιώτη εδώ στο Pet Birds μπορείς να βρεις σχεδόν τα πάντα σε σχέση με την φροντίδα τους.
Καλό διάβασμα και καλή επιτυχία στις κατασκευές σου!!
 
Τελευταία επεξεργασία:
@Vada σε ευχαριστώ πάρα πολύ για τα άρθρα 👍 ήμουν σίγουρος ότι κάτι θα έχουμε εδώ στο foroum 😉😉
[automerge]1697453860[/automerge]
@Vada @Sissy @Donnacsg και όλους γενικά σας ΕΥΧΑΡΙΣΤΏ πάρα μα πάρα πολύ για την βοήθεια σε όλα!!! Είστε φοβεροί όλοι σας εδώ!!! Keep going για μας τους ΝΕΟΥΣ μπαμπάδες, μαμάδες για να περνάμε τελειότερα με αυτές τις όμορφες ψυχουλες μας!!! 👍👍👍
 
Καλησπέρα σε όλους!!!! Έχω ευχάριστα νέα και μια ερώτηση!! Ο Μητσαρας σήμερα έφαγε τον ανιθο του(όχι όλο αλλά το τσίμπησε αρκετές φορές) 👍👍👍 είμαστε πολύ ευχαριστημένοι να είστε όλοι καλά για τις συμβουλές σας😊😊
Ερώτηση τωρα: να του το αφήσω μέχρι να το φάει όλο ή να το πάρω ότι έμεινε και να του ξαναδώσω αύριο???
 
Παναγιώτη, τα μυρωδικά,τα λαχανικά τα φρούτα και το αυγό θα πρέπει να τα βγάζουμε μετά από κάποιες ώρες (3-4) περίπου.
Δεν έχει νόημα να μένουν περισσότερο, άλλωστε και το πουλί ότι είναι να φάει θα το κάνει σ'αυτό το διάστημα.
Και ένας άλλος λόγος είναι ότι στις φρεσκοκομένες τροφές αρχίζει άμεσα η διαδικασία της οξείδωσης και της αποσύνθεσης τους όταν έρχονται σε επαφή με τον ατμοσφαιρικό αέρα.
 
@Vada ναι έχεις απόλυτο δίκιο.... Του το άφησα 2 ωριτσες για αυτό ρώτησα να το πάρω ή όχι.... Για να μην το στερήσω αν συνεχίσει να τρώει.... Οκ λοιπόν θα του το παίρνω και θα του ξαναδίνω φρέσκο λίγο το απογευματάκι
 
Back
Top