Γενικά Aναγνώριση φύλου στα καναρίνια από την ουρά τους

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης apollong1
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

apollong1

PB New Member
Εγγραφή
31 Οκτ 2015
Μηνύματα
102
Πόλη
Λεμεσός
Έχω δη video και έχω ακούσει σχετικά πως μπορείς να καταλάβεις το φύλο ενός καναρινιού με την ουρά τους ισχίοι; 👎
 
Έχω δη video και έχω ακούσει σχετικά πως μπορείς να καταλάβεις το φύλο ενός καναρινιού με την ουρά τους ισχίοι; 👎
Και αμα πεσει η ουρα τι θα ειναι, αμφιλεγομενο;

Πλακιτσα! Δεν νομιζω οτι ισχυει. Παρολα αυτα θα ηθελα να δω αυτο το βιντεακι.
 
Και αμα πεσει η ουρα τι θα ειναι, αμφιλεγομενο;
Πλακιτσα! Δεν νομιζω οτι ισχυει. Παρολα αυτα θα ηθελα να δω αυτο το βιντεακι.
αφτο ειναι. 🙂
Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.
 
το έχω δει και εγω αυτό δεν ξέρω αν ισχύει... αλλά ο τύπος στο βίντεο... έλεος πάει να ανεβάσει βίντεο στο youtube και δεν βάζει ούτε μπλούζα! Και να είχε και κανένα σιξπακ να πω εντάξει...
 
άμα τον γυρίσουμε κι αυτόν ανάποδα... Θα κρύψει το όργανό του. Πολύ ντροπαλά καναρίνια έχει ο τύπος
 
Για δοκιμασμένα αποτελέσματα στην αναγνώριση φύλου, κοίταγμα από κάτω στην γενετήσια περιοχή.
Στο λέω γιατί όταν το δοκίμασα σε αρσενικά πουλιά, κάποια την κράταγαν σε ευθεία.
 
Το έχω δοκιμάσει όντος της κινάρας πιγενη κάτω υπα να ρώτησα και εσάς αν έχετε καμιάν ιδέα👎

Για δοκιμασμένα αποτελέσματα στην αναγνώριση φύλου, κοίταγμα από κάτω στην γενετήσια περιοχή.
Στο λέω γιατί όταν το δοκίμασα σε αρσενικά πουλιά, κάποια την κράταγαν σε ευθεία.
Ναι όντος πηγαίνουν εφθία τα περισσότερα τα δικά μου και προς τα πάνα αν ισχίου είναι όλα αρσενικά 😵

Για δοκιμασμένα αποτελέσματα στην αναγνώριση φύλου, κοίταγμα από κάτω στην γενετήσια περιοχή.
Στο λέω γιατί όταν το δοκίμασα σε αρσενικά πουλιά, κάποια την κράταγαν σε ευθεία.
Για δοκιμασμένα αποτελέσματα στην αναγνώριση φύλου, κοίταγμα από κάτω στην γενετήσια περιοχή.
Στο λέω γιατί όταν το δοκίμασα σε αρσενικά πουλιά, κάποια την κράταγαν σε ευθεία.
αφτο με τα όργανα δυσκολεύουμε δεν καταλαβαίνω τι διάφορα έχουν αρσενικά απτά θηλυκά👎

άμα τον γυρίσουμε κι αυτόν ανάποδα... Θα κρύψει το όργανό του. Πολύ ντροπαλά καναρίνια έχει ο τύπος
Μπορεί 😛👍

το έχω δει και εγω αυτό δεν ξέρω αν ισχύει... αλλά ο τύπος στο βίντεο... έλεος πάει να ανεβάσει βίντεο στο youtube και δεν βάζει ούτε μπλούζα! Και να είχε και κανένα σιξπακ να πω εντάξει...
😀 ωραίος! ρώτησα ένα εξάδελφο και μου είπε ότι ισχύει αλλά βλέπει τα όργανα τούς για να είναι σίγουρος αλλά εγώ δεν καταλαβαίνω απτά όργανα
 
Ευχαριστω που το παρεθεσες!

Υποψιαζομαι οτι εχει να κανει αποκλειστικα με θεμα ισορροπιας. Η ουρα γι αυτο ειναι νομιζω. Αν προσεξεις οταν τα κουναει την κανουν προς τα πανω.

Αν το δοκιμασω θα σου πω παντως!
 
Η αναγνώριση φίλου στα καναρίνια με βάση την ουρά είναι μια παλιά μέθοδος. Δεν είναι σίγουρη μέθοδος, αλλά μία ένδειξή.
Τα αρσενικά τείνουν να κρατάνε την ουρά μαζεμένη προς την κοιλιά τους ενώ τα θηλυκά προς την πλάτη τους.
 
όχι οτι το πιστεύουμε αλλά έτσι για το 100% σιγουριάς :)
Το μόνο σίγουρο είναι πως αν δε δεις αυγό δεν ξέρεις αν είναι θηλυκό... κι αν το αυγό δεν είναι ένσπερμο δεν ξέρεις αν το ζευγάρι του είναι αρσενικό.
Εντάξει το δέχομαι... υπερβάλω λίγο!
 
μετα απο 20 χρονια καναρινια Ημαρτον η μεθοδος ειναι μπακαλιστικη και μη εγκυρη

ο τροπος που το κρατα(κλιση παλαμης, πιεση λαιμου) δε φερνει αυτο το αποτελεσμα;
θηλυκο γιατι δεν εχει το βιντεο;
ποσο δικαιο ειχες Αινσταιν
 
Το μόνο σίγουρο είναι πως αν δε δεις αυγό δεν ξέρεις αν είναι θηλυκό... κι αν το αυγό δεν είναι ένσπερμο δεν ξέρεις αν το ζευγάρι του είναι αρσενικό.
Εντάξει το δέχομαι... υπερβάλω λίγο!
😀 μα πόσο ισχύει! Θα ξεχάσω εγώ που πέρσι είχα εάν μικρό να τσιλιμπουρδίζει από 3 μηνών.. είπα και εγώ αρσενίκαρος αυτός! Τον άφησα με τα μικρά αρσενικά μες την κλούβα και την άνοιξη όχι μόνο έκανε αυγά αλλά μεγάλωσε και 2 μικρά! Τι να πεις... 😛
 
😀 μα πόσο ισχύει! Θα ξεχάσω εγώ που πέρσι είχα εάν μικρό να τσιλιμπουρδίζει από 3 μηνών.. είπα και εγώ αρσενίκαρος αυτός! Τον άφησα με τα μικρά αρσενικά μες την κλούβα και την άνοιξη όχι μόνο έκανε αυγά αλλά μεγάλωσε και 2 μικρά! Τι να πεις... 😛

Το Γιασοφάκι τους τον κάνανε..😛
 
Back
Top