Ασθένειες Aπλό κρύωμα παπαγάλου ή κάτι άλλο;

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης marilia
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

marilia

PB New Member
Εγγραφή
14 Ιουν 2008
Μηνύματα
31
Πόλη
Αθήνα
απο χτεσ ο παπαγαλοσ μου δε μου φαινεται κ πολυ καλα. Φτερνιζεται κ καθεται σε μια μερια μαζεμενο. υπαρχει περιπτωση απλα να κρυωνει ή μπορει να ειναι κατι αλλο; τι να κάνω;
 
15 μερεσ το εχω. μεσα στο σπιτι. Τωρα μου φαινεται καλυτερα ομωσ. ανχωνομαι με το παραμικρο.
 
An den ginete kalitera, to argotera se dio meres, PREPEI na pas sto Kiniatro. Ta krioma sta Papagalakia den einai tis plakas. An einai krioma kai den pernai borei na ginete pnefmonia. Kai bori na einai Psittakosei, exei ta idia symptomata. Kai an exeis to Papagalo MONO 16 meres, den ksereis ti koubalage otan to pires.
 
Να τον πας για καλο και για κακο στον πτηνιατρο, μην το αφησεις ετσι! Εγω τον δικο μου τον εχασα σε 3 μερες και στο σπιτι τον ειχα μονο 1εβδομαδα, την προηγουμενη μαλιστα πριν πεθανει φαινοταν καλυτερα!
Ειναι κριμα να χασεις το φιλαρακο σου...
 
λετε ε; εχετε δικιο βρε παιδια θα τον παω σε ενα πτηνιατρο να του κανει μια γενικη εξεταση για σιγουρα. εχετε να μου προτεινετε καποιον καλο που να εχετε παει;κ να τον εμπιστευεστε;
 
Και η δική μου γνώμη είναι Πτηνίατρος! Μην περιμένεις. Με αγάπη.
 
Ναι, μην το αφησεις μεχρι να ειναι πλεον αργα.
Ειναι παρα πολυ αυαισθητα τα φιλαρακια μας!
 
καλημερα σε ολουσ! τον πηγα τον εφραιμακο μου σε κτηνιατρο στην καλλιθεα τελικα για να μην το αργω κ πολυ κ μου ειπε οτι ειναι ενα απλο κρυωμα κ μου εδωσε ενα αντιβιοτικο κ ενα αντιστρεσσ . τωρα μετα απο 4 μερεσ μου φαινεται περδικι. Να ρωτησω κατι; του δημιουργησε ψυχολογικο ο γιατροσ? γιατι φωναζε πολυ. κ δεν τον επιασα εγω γιατι δεν τον εχω ξαναπιασει. λετε να μου θυμωσει; κ να μην καταφερω ποτε να τον παρω στα χερακια μου;
 
Min anoisixeis, den sou kratai kakia, den exei thimonei me esena.

Kanonika an exei ena mikro krioma, den dinoume amesos Antibiosei, ala selo na pistebo o ktiniatros kserei ti kanei.
 
άμα είναι δύσκολο να βρεις γιατρό σαν πρώτες βοήθειες να βάλεις το κλουβί κάπου που να είναι ζεστά μέσα στο σπίτι. μην υποτιμάς ένα απλό κρύωμα. επίσης να του δόσεις βιταμίνες, βοηθούν στην ενδυνάμωση του οργανισμού.
 
Back
Top