Γενικά African Grey Parrot Red Factor

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Wind-sa
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
Πωλινα δεν ειναι αλλο ειδος, προερχεται απο καποιο υπολειπομενο γονιδιο που κανονικα δεν εκφραζεται! :D ο κοσμος δεν τα προτιμα να τα αγορασει αυτα αυτα με red factor διοτι δεν τα θεωρει ''καθαρους'' εκπροσωπους της φυλης και καμια φορα φορα τα πουλανε φθηνοτερα. Ειναι κανονικα African Grey με ολη την προσωπικοτητα των αλλων απλα εχουν μερικα κοκκινα φτερακια! Λες και τι εγινε και δεν τα θελεουν μερικοι... Εγω παντως θα το αγοραζα, μ αρεσουν πολυ! :D
 
Kitakste ti omorfia!

LEFT AND RIGHT - RED PIED SINGLE FACTOR MALES 16 months
CENTRE - RED PIED DOUBLE FACTOR FEMALE 6 months
 
βρε παιδια σας αρεσει ο τελειως κοκκινος; Εμενα τρομακτικος μου φαινεται!😱
 
βρε παιδια σας αρεσει ο τελειως κοκκινος; Εμενα τρομακτικος μου φαινεται!😱

Κι εμένα το ίδιο... Είναι τέτοια η απόχρωση και σε συνδυασμό με το άσπρισμα που κάνουν τα φτεράκια στην άκρη μου θυμίζει λίγο ωμό κρέας!😱
 
ΕΛΕΟΣ...Απορω πως υπάρχουν ανθρωποι που δεν θέλουν τέτοια πουλιά γιατί τα θεωρούν μή καθαρόαιμα...
Είναι εκπληκτικά... Το κόκκινο ειναι σε μερικές περιπτωσεις τρομερή παρέμβαση και κάνει το πουλί τέλειο...΄
Τωρα όσον αφορά τον ολοκόκκινο όντως είναι λίγο κάπως, όμως παραμένει φοβερό πτηνό
 
Λογικά το μισοκόκκινο πρέπει να θεωρρούν μη καθαρόαιμο. Το ομοζυγωτό που είναι καθαρό κόκκινο δεν νομίζω. Κι εγώ πρώτη φορά τη βλέπω τη μετάλλαξη και είναι φοβερή. Αν μπορεί κάποιος κάποιο link στο οποίο να έχει περισσότερες πληροφορίες;
 
Oxi vre paidia! Panemorfos einai o kokkinos!

Na sas po kait allo ta tria poulia ayta ta poulagane 150.000$...😱
An kapoios tha vrei kapoies plirofories gia ta poulia me Red Factor as na valei edo na diavazoume oloi...
Exo vrei kai kapoies foto tou Amazone pou einai olo mple kai to allo olo kitrino...Einai panemorfa...
 
150.000 έγραψες ή με γελούν τα ματάκια μου;
3 κοκκινοζακοί δηλαδή κάνουν όσο ένα σπίτι;
 
Ο,τι πληρώνεις παίρνεις φαίνεται...
Όσο πιο κοινό, τόσο πιο υποφερτό για την τσέπη μας... (που λέει ο λόγος)
Οσο πιο παράξενο, τόσο πιο εξωπραγματικό σε επίπεδο χρημάτων...
 
και μια που γινεται λογος για μεταλλαξεις του αφρικανικου γκρι εδω που τα θεωρω υπεροχα πουλια και πολυ θα ηθελα να εχω ενα οπως το κατακοκκινο, σας βαζω και ενα lutino


Δεν ειναι μαγικος; :D

και ενας με ασπρη ουρα...
 

Συνημμένα

  • lutino.webp
    lutino.webp
    11,8 KB · Προβολές: 96
  • wt1.webp
    wt1.webp
    7,5 KB · Προβολές: 78
  • wt2.webp
    wt2.webp
    14 KB · Προβολές: 85
Αυτός είναι όντως πολύ όμορφος. Αλλά νόμιζα ότι lutino λένε τους κίτρινους και albino τους άσπρους.
 
Αυτός είναι όντως πολύ όμορφος. Αλλά νόμιζα ότι lutino λένε τους κίτρινους και albino τους άσπρους.


Albino λεγεται το πουλι που εχει πληρη απουσια χρωματων και κυριαρχει παντου το λευκο. Αυτα που εχουνε αποχρωσεις του κιτρινου, κοκκινου, πορτοκαλι λεγονται lutino!
 
Albino λεγεται το πουλι που εχει πληρη απουσια χρωματων και κυριαρχει παντου το λευκο. Αυτα που εχουνε αποχρωσεις του κιτρινου, κοκκινου, πορτοκαλι λεγονται lutino!

Δηλαδή τον άσπρο ζακό τον λένε lutino μόνο και μόνο επειδή έχει κόκκινη ουρά; Γιατί ο υπόλοιπος είναι λευκός.
 
Back
Top