Ασθένειες Budgie έκανε κίτρινα περιττώματα και "κλαίει"

Enormous101

PB New Member
Εγγραφή
21 Αυγ 2017
Μηνύματα
19
Πόλη
Αθήνα
soooooooooooos η νεφελη εκανε κιτρινα περιττωματα και κλαιει απο την ωρα απο τις 5... Μαλλον και πιο πριν.. Μυριζουν δοκιμασα να παω σε κτηνιατρο αλλα κανεις δεν βλεπει πτηνα... Ποναει η κακομοιρα τι να κάνω; Μυριζουν ασχημα και η ωπη της ειναι κιτρινη και πολυ ανοικτη της εδωσα σταγονες για το εντερο αλλα τπτ...
 
Αν έχεις και ασβέστιο σε υγρή μορφή δώσε της μια σταγόνα στο στομα.
Είμαι λίγο επιφυλακτική ως προς αυτό, κίτρινες κουτσουλιές παρουσιάζουν και πουλιά σε τελικό στάδιο με πρόβλημα στο συκώτι. Θα έλεγα να μην βιαστεί για κάτι τέτοιο πριν δει γιατρό. Σκέφτεσαι δυστοκία;
 
Είμαι λίγο επιφυλακτική ως προς αυτό, κίτρινες κουτσουλιές παρουσιάζουν και πουλιά σε τελικό στάδιο με πρόβλημα στο συκώτι. Θα έλεγα να μην βιαστεί για κάτι τέτοιο πριν δει γιατρό. Σκέφτεσαι δυστοκία;
Ναι, η αλήθεια ειναι ότι με τον χαρακτηρισμό άνοιγμα οπής, σκέφτηκα οτι το πουλι ίσως και δεν μπορει να γεννήσει.
 
Συγνωμη παιδια, μας αφησε☹ δεν ειχε φαει κατι ασυνηθιστο

Σας ευχαριστω...
 
Ήταν ωραία η συντροφιά της και πολύ στοργική απέναντι μου... Με κοροϊδεύε συχνά γιατί τους κάνω βλακειες.. Και πήγαινε πάνω κάτω στο κλαδι... Και όταν κοιμόμουν και ροχαλιζα σφυριζε για να με ξυπνησει.. Πρεπει να ηρεμήσω τον Ερμή τωρα που την ψάχνει, αυτή ήταν η νεφελιτα και ο καθρέπτης της... Τίτλοι τέλους σε μια υπέροχη συντροφιά... Ευχαριστώ και πάλι για όλα παιδιά...
 
Back
Top