Φροντίδα Budgie δαγκώνει έντονα... Γιατί;

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Ntina13
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
Επισης
Καλημέρα! Από το πρωί σήμερα το μπατζι μου είναι περίεργο.. Είναι πολύ ήσυχο, δεν κελαηδεί καθόλου και όλη την ώρα κουνιέται και κοιμάται! Τι συμβαίνει;
Επίσης βγάζει σαν νερό από το στόμα ή την μύτη δεν έχω καταλάβει ακριβώς... Εχθές είχα κλιματιστικό στο πολύ σιγανό ίσα ίσα για να έχει λίγη δροσιά!Λέτε να κρυωσε;
 
Ηταν απο κατω το κλουβι; η σε μερος που δεν τον κτυπαγε ο εστω και λιγος κρυος αερας!
Δεν ξερω αν θα σε φοβησω με αυτο που θα σου πω αλλα τα συμπτωματα που περιγραφεις δεν ειναι καλα για την ζωη του πουλιου! Συνηθως ωσπου να σκεφτεις κ να ρωτησεις η κατασταση χειροτερευει, οποτε θα σου προτεινα να το πας σε καποιον κτηνιατρο με ειδίκευση στα πουλια!
 
... Και άμεσα, σήμερα.
Πήγα του έκανε ενέσιμη αντιβίωση και μετά από λίγο έβγαλε πολλά υγρά και μου πέθανε στα χέρια... Είμαι χάλια.. Σας Ευχαριστώ για τις συμβουλευτικές σας όλες αυτές τις μέρες! Μπορεί να μην τον είχα πολύ καιρό αλλά τον αγάπησα πραγματικά!
 
Πω πω, λυπάμαι πάρα πολύ...
αν επιτρέπεται σε ποιον γιατρό το πήγες και τι σου είπε πως είχε; Ποια ήταν η πρόβλεψή του και ποια η συνέχεια της θεραπείας;
Συγγνώμη καταλαβαίνω πως είσαι αλλά έχει αξία για όλους μας να μάθουμε και όχι από περιέργεια.
 
Πω πω, λυπάμαι πάρα πολύ...
αν επιτρέπεται σε ποιον γιατρό το πήγες και τι σου είπε πως είχε; Ποια ήταν η πρόβλεψή του και ποια η συνέχεια της θεραπείας;
Συγγνώμη καταλαβαίνω πως είσαι αλλά έχει αξία για όλους μας να μάθουμε και όχι από περιέργεια.
Ήταν ένας που βρήκα από τις πληροφορίες αναγκαστικά γιατί όλοι λείπουν, η αλήθεια είναι ότι όταν μου είπε για την ενεηλση αντέδρασα αλλά δεν ήξερα και τι άλλο να κάνω, δεν μου είπε κάτι συγκεκριμένο.. Απλά ότι είναι πολύ ευαίσθητα και ότι δεν ήταν καλά αφού δεν στεκόταν καν όρθιο από κάποια φάση και μετά... Με μια κτηνίατρο άλλη που εμπιστεύομαι αλλά είναι μακριά μου είπε ότι μάλλον είχε πνευμονικό οίδημα... Τι να πω...
 
Κρίμα, κρίμα...
Θα μπορούσες βέβαια αν ήθελες να το πας για νεκροψία σε δημόσιο εργαστήριο με πολύ λίγα χρήματα.
 
Κρίμα, κρίμα...
Θα μπορούσες βέβαια αν ήθελες να το πας για νεκροψία σε δημόσιο εργαστήριο με πολύ λίγα χρήματα.
Το ξέρω μου το είπαν αλλά τι νόημα έχει...άσε γιατί αν φταίει ο κτηνίατρος θα τον σκοτώσω... Ούτως ή άλλως τώρα δεν αλλάζει η κατάσταση... Ευχαριστώ πολύ και πάλι για όλα! Αν κάποιος ξέρει τι μπορεί να έχει συμβεί ας μου πει παρακαλώ!
 
Πολυ κριμα και μπραβο σου που αν και σε κατασταση εγγυμοσυνης ετρεξες! Δυστυχώς τα πουλακια αυτα ειναι πολυ ευαισθητα! Δεν ξερω αν θαχες το κουραγιο μετα την τραυματικη αυτη εμπειρια να αποκτήσεις και αλλο! Ισως μελλοντικα μολις στρωθουν λιγο τα πραγματα!
 
Πολυ κριμα και μπραβο σου που αν και σε κατασταση εγγυμοσυνης ετρεξες! Δυστυχώς τα πουλακια αυτα ειναι πολυ ευαισθητα! Δεν ξερω αν θαχες το κουραγιο μετα την τραυματικη αυτη εμπειρια να αποκτήσεις και αλλο! Ισως μελλοντικα μολις στρωθουν λιγο τα πραγματα!
Μπα παιδιά δεν νομίζω να ξαναπάρω τίποτα! Εγώ γενικά είμαι πολύ φιλοζωη και είχα σκύλο 17 χρόνια που μου πέθανε και τώρα ο Κοκος, δεν μπορώ να ξαναπεράσω απώλεια...
 
Back
Top