Ασθένειες Budgie θηλυκό κουνάει την ουρά του

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Stefania
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
Κατά τη γνώμη μου το πουλάκι είναι άρρωστο. Οι καλύτερες συνθήκες διαβίωσης στο σπίτι σας του επέτρεψαν να πάρει λίγο τα πάνω του και να κρύψει όσο μπορεί το πρόβλημα του.
Η καλύτερη λύση είναι να το δει πτηνιατρος ώστε να γλιτώσουν και τα δυο.
 
Νομίζω ότι θα πρέπει να απευθυνθούμε και στο Pet shop! Δεν γίνεται να πουλάνε άρρωστα ζώα σε ανυποψίαστους ανθρώπους, να μην μας ενημερώνουν για καμία καραντίνα και όταν ρωτάμε σχετικά με την διαβίωση να μας λένε απλά "Δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα εφόσον είναι θηλυκό με αρσενικό"! Είναι απλά απαράδεκτο! Δεν πρέπει να συνεχιστεί αυτή η κατάσταση!
 
Νομίζω ότι θα πρέπει να απευθυνθούμε και στο Pet shop! Δεν γίνεται να πουλάνε άρρωστα ζώα σε ανυποψίαστους ανθρώπους, να μην μας ενημερώνουν για καμία καραντίνα και όταν ρωτάμε σχετικά με την διαβίωση να μας λένε απλά "Δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα εφόσον είναι θηλυκό με αρσενικό"! Είναι απλά απαράδεκτο! Δεν πρέπει να συνεχιστεί αυτή η κατάσταση!
Το μονο που μπορειτε να κανετε τωρα ειναι να το πατε σε εναν πτηνιατρο κατα την γνωμη μου και το αλλο να πατε μηπως κα εχει κολλήσει
 
Νομίζω ότι θα πρέπει να απευθυνθούμε και στο Pet shop! Δεν γίνεται να πουλάνε άρρωστα ζώα σε ανυποψίαστους ανθρώπους, να μην μας ενημερώνουν για καμία καραντίνα και όταν ρωτάμε σχετικά με την διαβίωση να μας λένε απλά "Δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα εφόσον είναι θηλυκό με αρσενικό"! Είναι απλά απαράδεκτο! Δεν πρέπει να συνεχιστεί αυτή η κατάσταση!
Εσείς βέβαια αν κατάλαβα καλά από τα προηγούμενα σχόλια το πήρατε ακριβώς επειδή καταλάβατε ότι δεν ήταν πολύ καλά. Δυστυχώς δεν μπορεί να γίνει καλά από μόνο του.

Όσο για τα πετ σοπ, κάνουν τη δουλειά τους, αυτή τη δουλειά δηλαδή που έκαναν πάντα. Στο χέρι μας είναι να μην τα προτιμάμε.
 
Εσείς βέβαια αν κατάλαβα καλά από τα προηγούμενα σχόλια το πήρατε ακριβώς επειδή καταλάβατε ότι δεν ήταν πολύ καλά.

Λόγω της φθαρμένης ουράς (χτυπημένη στα κάγκελα)! Ήταν το μόνο εμφανές μιας και ήταν πολύ δραστήριο μέσα στο κλουβί!
 
Back
Top