Ασθένειες Budgie κάθεται συνέχεια κάτω στο κλουβί

Κοίτα, υπάρχουν ψηλά κλουβιά κυρίως για να σκαρφαλώνουν οι παπαγάλοι. Για το πέταγμα, βασικά για να ανοίγει τα φτερά του και να γυμνάζεται τα κλουβιά θα πρέπει να έχουν μήκος. Επομένως, αν και δεν διαφωνώ καθόλου με την περίπτωση να πάρεις ένα κλουβί μεγάλο, σε ύψος, θεωρώ ότι απαραίτητη προυπόθεση είναι να είναι μεγάλο στο μήκος. Παρόλα αυτά, θα ήταν ενδιαφέρον, αν μπορούσες να μας γράψεις τις διαστάσεις του κλουβιού (μήκος, ύψος, πλάτος) αλλά και τη διάσταση του διάκενου μεταξύ των κάγκελων
Το διάκενο, είναι η απόσταση μεταξύ δύο διαδοχικών κάγκελων
 
@giannisvlg Ώπα τώρα έπαθα πανικό, να πάθεις ασφυξίαα?😨, εγώ δεν είναι πως δεν θέλω να πάρω κλουβί απλά κοστίζουν αλλά τώρα θα προσπαθήσω να βρω όσο πιο γρήγορα γίνεται γιατί τρόμαξα, αλλά αυτό είναι σίγουρο? Γιατί θα δυσκολευτω οικονομικά αλλά αν όντως υσχιει θα πάρω αναγκαστικά κλουβακι
 
Ναι,γιατι αυτο εχει μεγαλο κενο και αφου προκειται για budgie χωραει ανετα το κεφαλακι του απο μεσα και μετα μπορει να μη το βγαλει.Με 15€ ευρω παιρνεις ενα αξιοπρεπές κλουβι
 
Ναι, αλήθεια. Το κλουβί που σου έβαλε ο Ιωάννης είναι καλό, πρακτικό γιατί καθαρίζεται πανεύκολα, φθηνό, ...κοίταξε πόσο θα είναι τα μεταφορικά
Παιδιά, στο petmat, δεν είναι που τα μέλη του petbirds έχουμε έκπτωση 10% ή κάνω λάθος;
 
Παιδιά, στο petmat, δεν είναι που τα μέλη του petbirds έχουμε έκπτωση 10% ή κάνω λάθος;
Όχι, η προσφορά είναι αυτή:
https://community.petbirds.gr/threa...-τα-μέλη-του-petbirds-από-το-onlinepet.37290/

Γιατί θα δυσκολευτω οικονομικά
Μπορείς να βάλεις μια αγγελία στο ''Ζητώ Πουλιά - Εξοπλισμό'', ίσως κάποιος φίλος του forum μπορέσει να σου χαρίσει ένα κλουβί που θα του περισσεύει.

 
Εγώ που έχω δυο budgies έχω αυτή την ζευγαρωστρα. https://www.petmat.gr/portal/ptina/...stra-anaparagogis-monorofi-vameni-1195-detail. Είναι πιο ακριβή από αυτή που σου είπε ο Ιωάννης, αλλά αν αργότερα θες να του πάρεις παρέα, θα είσαι μια χαρά. Έχουν χώρο να πετάνε κατά μήκος και στο κέντρο κάνουν και κόλπα πετώντας. Τουλάχιστον μέχρι να καταφέρω να τα εκπαιδεύσουμε να μπορούν να βγουν.😏 Ψάξε το λίγο αν θες, όπου θες. Πάντως το διάκενο που έχει το κλουβί σου, με τρόμαξε. Είναι επικίνδυνο για το μικρούλι σου. Φιλικά!
 
Χίλια ευχαριστώ πραγματικα με βοηθήσατε όλοι πάρα πολύ παιδιά, έμαθα πράγματα που δεν ήξερα και χαίρομαι πολύ γιατί θα μπορώ να κάνω την συμβίωση για το πουλάκι πολύ καλύτερη και στο μέλλον μακάρι και άριστη! 🙂
 
Back
Top