Ασθένειες Cockatiel τροφή στις κουτσουλιές του

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης tyfonas1
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

tyfonas1

PB New Member
Εγγραφή
13 Δεκ 2023
Μηνύματα
3
Καλησπέρα σας. Ο ρούλης τελευταία στις κουτσουλιές του αφίνει σπόρια απο φαγητό. Έχει φτάσει σε σημείο να είναι περισσότερα απο την κουτσουλιά.
Τον πήγα κτηνίατρο και μου έδωσε να του δώσω να πιεί κάποια φάρμακα αλλά δεν βλέπω βελτίωση. Επίσης κοιμάτε συνέχεια.

Έχει τύχει σε κανέναν;
 
Πάντως σε κάθε περίπτωση δεν είναι σΩστο να κάνουμε διάγνωση μόνοι μας. Ο πτηνιατρος πρέπει να διαγνώσει και να συστήσει τυχόν θεραπευτικό σχήμα.
 
  • Συμφωνώ
Αντιδράσεις: MARY58
Μου είπε την παρασκευή να πάω απο εκεί αν δεν βελτιωθεί η κατάσταση. Μου έδωσε metronidazole και sporanox. Δεν ξέρω ακριβός για τι είναι αλλά δεν φαίνετε να βοηθάνε
 
  • Like
Αντιδράσεις: ianos
Metronidazole https://g.co/kgs/YDjC4e
Ισοδύναμο του Flagyl
[automerge]1702484697[/automerge]
[automerge]1702484793[/automerge]
Οι αγωγές σώθηκαν μετά από εξετάσεις που έδειξαν τέτοια ευρήματα που να τις δικαιολογούν ?
 
εγω θα εστελνα καλλιεργεια κουτσουλιας-οπως εκανα προσφατα με τον cielo το μπατζι μου-για να βρεθει το αιτιο και να δωθει το καταλληλο φαρμακο. Ο cielo στην καλλιεργεια ειχε αυξημενο αριθμο μυκητα candida, και ασκαριδες, και του εδωσα αγωγη teniazine ,και μετα nystamycin
 
Σε έμενα έχει συμβεί. Πρώτον θα έλεγα να του κάνεις εργαστηριακές εξετάσεις. Μπορεί να μην έχει μόνο μια ασθένεια.
Το δικό μου δεν κοιμόταν. Εχασε τη μάχη μετα από πέντε μήνες αφού έχανε σταδιακά βάρος.
 
εγω θα εστελνα καλλιεργεια κουτσουλιας-οπως εκανα προσφατα με τον cielo το μπατζι μου-για να βρεθει το αιτιο και να δωθει το καταλληλο φαρμακο. Ο cielo στην καλλιεργεια ειχε αυξημενο αριθμο μυκητα candida, και ασκαριδες, και του εδωσα αγωγη teniazine ,και μετα nystamycin
Που μπορεί να γίνει τέτοια καλλιέργεια;
 
  • Like
Αντιδράσεις: ianos
@KONSTANTINOS MICHAIL αχρειαστο να ειναι... αλλα αααααν ποτε χρειαστει τους τηλεφωνεις και ρωτας τη διαδικασια

Ιδιωτικό Κτηνιατρικό Διαγνωστικό Εργαστήριο | Komotiní​

1702584157775.webp
Facebook
https://www.facebook.com › profile



κτηνιατρικο κεντρο κομοτηνης από www.facebook.com
ΚΤΗΝΙΑΤΡΙΚΟ ΔΙΑΓΝΩΣΤΙΚΟ ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΟ ΚΟΜΟΤΗΝΗΣ (fb: ΚΤΗΝΙΑΤΡΙΚΟ ΔΙΑΓΝΩΣΤΙΚΟ ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΟ - Χρύσα Δραμπιδου - Κατσαουνης Γεώργιος). Τηλέφωνα επικοινωνίας :6933301535 ...
 
Καλησπέρα και πάλι. Υπάρχει κάποιο διαγνωστικό στην Αθήνα για καλλιέργεια κουτσουλιας ;
 
Καλησπέρα.
Υπάρχει κάποιο διαγνωστικό στην Αθήνα για καλλιέργεια κουτσουλιας ;
Υπάρχουν, αλλά συνεργάζονται μόνο με τους Κτηνιάτρους και όχι με ιδιώτες.
Θα πρέπει να επισκεφτείς ένα Κτηνίατρο και να του ζητήσεις να στείλει τις κουτσουλιές για εξέταση μικροβιολογική.
Μικροσκοπική εξέταση μπορεί να την κάνει ο ίδιος ο Κτηνίατρος.
Το εργαστήριο της Κομοτηνής εξυπηρετεί και ιδιώτες.
 
Back
Top