Γενικά Dewey και Γιαούρτι

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης jamieo
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

jamieo

PB Member
Εγγραφή
12 Ιουλ 2008
Μηνύματα
1.512
Πόλη
Cordova, USA
My Duyvenbode της Lory, Dewey, είναι πάντα προσπαθούμε να μου γεύση των τροφίμων. Χθες βράδυ ήμουν τρώει μερικά γιαούρτια. Ήταν συνεδρίαση της ωμοπλάτης μου προσπαθεί να αρπάξει το κουτάλι με το ράμφος. Έτσι, έβαλα λίγο γιαούρτι με το δάχτυλο μου για να του δώσει μια γεύση. Ο licked ένα μικρό ποσό off, τότε αμέσως κλόνισε το κεφάλι του γιατί δεν του άρεσε η γεύση. Φυσικά δεν είχε μάθει από αυτό και απαίτησε μια άλλη γεύση. Είχα να επαναλάβω αυτό το 4 ή 5 φορές μέχρι που αποφάσισε ότι το γιαούρτι δεν ήταν κάτι του άρεσε.
 
Jamie, είναι αλήθεια ότι στα Lory αρέσει να κρέμονται και ανάποδα όταν τρώνε; Εννοώ τα δικά σου το κάνουν; Επίσης τους αρέσουν οι χυμοί (juices);
 
Jamie, είναι αλήθεια ότι στα Lory αρέσει να κρέμονται και ανάποδα όταν τρώνε; Εννοώ τα δικά σου το κάνουν; Επίσης τους αρέσουν οι χυμοί (juices);


Ναι αυτό είναι αλήθεια. Μερικές φορές νομίζω ότι είναι νυχτερίδες και δεν παπαγάλος. Haggie και Dewey τρώνε αρκετά συχνά κρέμεται από την κορυφή ή πλευρά τους κλωβούς. Saffron και Priscilla είναι πιο ευγενικό και συνήθως κάθονται σε μια πέρκα όταν τρώει.

Haggie επίσης ξοδεύει πολύ χρόνο κάθε μέρα κρέμονται ανάποδα από την κορυφή του κλουβιού. Μερικές φορές, αυτός ταλαντεύεται μπροστά και πίσω, ενώ screaming. Είδος που ζει σαν ένα ρολόι εκκρεμές.

Στην άγρια που τρώνε κυρίως μια υγρή δίαιτα νέκταρ των λουλουδιών, καθώς και της γύρης και των φρούτων. Στην αιχμαλωσία, τους τρώει το νέκταρ, τα φρούτα, και μια ξηρή σκόνη για lories. Θα κάνει έρωτα με τους χυμούς φρούτων.
 
είναι πολύ αστεία εικόνα:D...όταν μπορέσεις ανέβασε μια φωτό να καμαρώσουμε τις "νυχτερίδες" να ταλαντεύονται σαν εκκρεμές :24:
 
είναι πολύ αστεία εικόνα:D...όταν μπορέσεις ανέβασε μια φωτό να καμαρώσουμε τις "νυχτερίδες" να ταλαντεύονται σαν εκκρεμές :24:


Θα πάρετε μια φωτογραφία σύντομα! Ένα ακόμα από τα αγαπημένα παιχνίδια του Haggie είναι να βάλετε το κεφάλι του μέσα σε ένα άδειο μπολ τροφίμων. Αυτός θα τραγουδήσει και να ακούσετε την ηχώ. Ο τραγουδά το όνομά του "Haggie" και στη συνέχεια λέει "Good Boy" ξανά και ξανά. Μερικές φορές, αυτός παίρνει ενθουσιασμένη και θα scream. Επειδή το κεφάλι του είναι στο εσωτερικό του μπολ, ο ήχος είναι δυνατότερα και που τον καθιστά ακόμη πιο ενθουσιασμένοι.
 
Επίσης, Haggie και Dewey δύο προέρχονταν από τον ίδιο ιδιοκτήτη. Την πρώτη τους ήταν ιδιοκτήτης Latino (Ισπανόφωνος, Μεξικό / Λατινική Αμερική). Τόσο Haggie και Dewey γνωρίζουμε κάποιες ισπανικές λέξεις. Dewey ζητεί ο ίδιος ο "bebe" για το οποίο είναι ισπανικής "μωρό". Haggie μιλά την ισπανική λόγια τόσο γρήγορα που δεν μπορώ να καταλάβω τους.
 
Επίσης, Haggie και Dewey δύο προέρχονταν από τον ίδιο ιδιοκτήτη. Την πρώτη τους ήταν ιδιοκτήτης Latino (Ισπανόφωνος, Μεξικό / Λατινική Αμερική). Τόσο Haggie και Dewey γνωρίζουμε κάποιες ισπανικές λέξεις. Dewey ζητεί ο ίδιος ο "bebe" για το οποίο είναι ισπανικής Baby. Haggie μιλά την ισπανική λόγια τόσο γρήγορα που δεν μπορώ να καταλάβω τους.

Οπότε δεν χρειάζεσαι και Δάσκαλο για ξένη γλώσσα! :D Τους έχεις ήδη.
 
😀! . 😀 Ειναι τελειο οταν δοκιμαζουνε κατι καινουριο και βλεπεις τις αντιδρασεις τους!

Περιμενουμε τις φωτο και τα βιντεο που λες!:D να μας δειξεις και τα ισπανικα που λεει θα εχει πολυ πλακα! :D
 
😀! Ειναι τελειο οταν δοκιμαζουνε κατι καινουριο και βλεπεις τις αντιδρασεις τους!

Περιμενουμε τις φωτο και τα βιντεο που λες! Να μας δειξεις και τα ισπανικα που λεει θα εχει πολυ πλακα! :D

Βρήκα αυτό το βίντεο από μεγάλα Haggie μιλώντας στον εαυτό του. Συνήθως το κάνει αυτό στη διάρκεια της νύχτας, όταν ετοιμάζεται να πάει για ύπνο. Δεν ξέρω τι λέει, αλλά εκείνος έχει μια πολύ αναλυτική συζήτηση με τον εαυτό του.

Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.
 
Θυμήθηκα ότι έχω αυτό το βίντεο του Dewey στο =youtube] Δεν λέει τίποτα στα ισπανικά σε αυτό.

Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.
 
Τελεια τα βιντεο Jamie! Εχουνε πολυ πλακα οταν μιλανε μονα τους και δεν καταλαβαινεις τι λενε...
 
Ξέρω, Νομίζω ότι αναμένουν μου να καταλάβω κάθε λέξη που λένε όμως.
 
Αν χρειάζεστε διερμηνέα... Βρήκατε! Γεννήθηκα στη Λατινική Αμερική, τα Ισπανικά είναι μητρική μου γλώσσα! Μόνο που προσπάθησα να δω τα βίντεο αλλά μου έβγαλε ένα μήνυμα ότι δεν είναι διαθέσιμα πλέον!
 
Αν χρειάζεστε διερμηνέα... Βρήκατε! Γεννήθηκα στη Λατινική Αμερική, τα Ισπανικά είναι μητρική μου γλώσσα! Μόνο που προσπάθησα να δω τα βίντεο αλλά μου έβγαλε ένα μήνυμα ότι δεν είναι διαθέσιμα πλέον!

Φαίνεται να είναι διαθέσιμα σήμερα. Αναρωτιέμαι ποιο είναι το πρόβλημα; 😕

Ευχαριστώ! Θα σας ρωτήσω για βοήθεια όταν πρέπει να κατανοήσουν τους. :D
 
Πρώτη φορά ακούω πάντως για πτηνά που τρώνε. Γιαούρτι! Νόμιζα ότι ήταν απαγορευμένη τροφή και ότι μπορεί να τους προκαλέσει ακόμα και τον θάνατο. όχι μόνο το γιαούρτι, τα γαλακτοκομικά γενικά. Αλλά, περί ορέξεως... Ουδείς λόγος τελικά... :)
 
Γιαούρτι είναι καλό για τους σε μικρές ποσότητες. Μπορούν να επωφεληθούν από τα ένζυμα και ασβεστίου. Ωστόσο, εάν έχει πάρα πολύ ζάχαρη δεν είναι καλό για αυτούς.
 
Back
Top