Ασθένειες Feather Plucking Κανιβαλισμός των Παπαγάλων Cockatoo

@Vada Ακούγεται άκρως δελεαστικό! Θα το δοκιμάσουμε και αυτό και θα δώσω feedback. @Vada προτείνεις κάποια ξηρή αυγοτροφή για μεγαλους παπαγάλους?
 
@Ledagcc Αυγό της δίνω έτσι κ αλλιώς ανά 3 ή 4 μέρες μαζί με κάστανο ρύζι και καρυδια, είναι το αγαπημένο της γευμα. Ωστόσο μια αυγοτροφή του εμπορίου θα είναι ναι άλλη γεύση για το πουλί γιαυτό και θα θέλα μια πρόταση για έτοιμη αυγοτροφή. Στο παρακάτω βιντεακι, νομίζω πως μιμείται τα σκυλάκια του γείτονα η γλυκούλα μου 😂
Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.
 
προτείνεις κάποια ξηρή αυγοτροφή για μεγαλους παπαγάλους?
Όχι κάτι το συγκεκριμένο για μεγάλους παπαγάλους.
Έχω δοκιμάσει αυγοτροφή αποκλειστικά για παπαγάλους και το ζακό με το superb που έχω δεν την άγγιζαν.
Τους έδωσα μια που δίνω σε ένα λευκό καναρίνι και την τρώνε με μανία.
Αυτή δίνω στην παρούσα φάση.
Μπορείς να δεις και άλλες αυγοτροφες σίγουρα όμως θα ρισκάρεις μέχρι να βρεις αυτή με την μεγαλύτερη αποδοχή.
Είναι μία κούκλα και σιγά σιγά ξεδιπλώνει το ταλέντο της.😊
Το κλουβί δείχνει μικρό για cockatoo. Είναι προσωρινό μόνο για το εξοχικό;


.
 
@Vada Οκ ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες. Το κλουβί γνωρίζω ότι είναι μικρό. Είναι το κλουβι που μας τη δωσαν, προσωρινό εννοειται επειδή βρισκόμαστε διακοπές. Μεσα στο σπιτι το πουλι ειναι εντελώς ελεύθερο, μονο για μετακινηση, υπνο και εαν θα βγουμε στην αυλή καθεταί μεσα εκεί. Ένας από τους λόγους που πιστεύω πως άρχισε το μάδημα ήταν σιγουρα και η άνοια στο μικρο κλουβί..
 
Ένας από τους λόγους που πιστεύω πως άρχισε το μάδημα ήταν σιγουρα και η άνοια στο μικρο κλουβί..

Σίγουρα. Το κλουβί αυτό ενδείκνυται μόνο για μεταφορά μέσα στο αυτοκίνητο. Σιγά σιγά πρέπει να οργανωθείς και να αγοράσεις σωστά κλουβιά για το σπίτι και το εξοχικό. 😉
 
Back
Top