Γενικά Foster Budgerigar

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης jamieo
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

jamieo

PB Member
Εγγραφή
12 Ιουλ 2008
Μηνύματα
1.512
Πόλη
Cordova, USA
Περίπου πριν από ένα μήνα, αυτό το μικρό Budgie δραπετεύσει από το σπίτι. Κάποιος τη βρήκα, όταν πέταξε σε ένα σπίτι. Ένας κότσυφας ήταν κυνηγώντας την. 😱

Το πρόσωπο αυτό δεν θα μπορούσε να την κρατήσει και δεν θα μπορούσε να τη βρει ιδιοκτήτη.

Θα προσφέρεται να κρατήσει την προσωρινή. Αυτή θα μπορούσε να μείνει μαζί μου για πάντα. Θα διαπιστώσετε ότι σύντομα.

Είναι λιγότερο από 1 έτος παλιά.
 

Συνημμένα

  • IMG_1230_2.webp
    IMG_1230_2.webp
    22,6 KB · Προβολές: 145
Το άλλο μου κελαηδούν Budgies είναι τώρα. Μπορεί να τους ακούσει σε άλλο δωμάτιο. Είναι κελαηδούν πίσω σε αυτούς. Νομίζω ότι λείπει είναι σε κοπάδι
 
Jamie η "ομαδα" σου βλεπω οτι μεγαλωνει κι αλλο σιγα σιγα!:D

Ειναι πανεμορφο!
 
Αυτό με έκανε να λυπημένος για να δείτε αυτό το Budgie ζουν μόνοι. Λοιπόν, αγόρασα ένα συνοδευτικό για εκείνη. Η νέα Budgie εξετάστηκε από κτηνίατρο δεν ήμουν τόσο άβολα που επιτρέπουν τα δύο πουλιά να είναι μαζί. Επί του παρόντος, είναι και οι δύο συνεδρίαση σε μια πέρκα. Νομίζω ότι αυτά εξακολουθούν να είναι να γνωριστείτε με το ένα το άλλο. Ωστόσο, πιστεύω ότι θα γίνουν φίλοι.
 
Εδώ είναι δύο φωτογραφίες του Budgies. Θα προχωρήσουμε σε ένα μεγαλύτερο κλουβί αυτό το Σαββατοκύριακο.
 

Συνημμένα

  • IMG_1231.webp
    IMG_1231.webp
    56,9 KB · Προβολές: 81
  • IMG_1232.webp
    IMG_1232.webp
    35,9 KB · Προβολές: 89
Χθες το απόγευμα, άκουσα τους κελαηδούν για λίγα λεπτά. Νομίζω ότι πρόκειται να προσαρμόζεται στην νέα τους πατρίδα.

I πιθανότατα θα κρατήσει μόνιμα. Δεν άκουσα από την γυναίκα που είχε πει ότι ήθελε να τα λάβει.
 
Να σου ζησει Jamie! Θα περασουν καλα αυτα τα δυο μαζι:D θα εχουν και μεγαλο 'κοινωνικο κυκλο'! 😛
 
Να σου ζησει Jamie! Θα περασουν καλα αυτα τα δυο μαζι:D θα εχουν και μεγαλο 'κοινωνικο κυκλο'! 😛


Ελπίζω ότι θα είναι ευτυχισμένος. Νομίζω ότι θα είναι ενθουσιασμένοι που θα σε μεγάλο κλουβί με τις άλλες Budgies!
 
Αποφάσισα να το κίτρινο όνομα Budgie "Dandelion" Το κίτρινο χρώμα μου θυμίζει αυτό το αγριολούλουδο... Ξέρω ότι έχετε αυτό το λουλούδι στην Ελλάδα:
Dandelion, recognition and eradication

αλλά δεν ξέρω τον λόγο σας για το φυτό.

Είμαι ακόμη προσπαθεί να καθορίσει ένα όνομα για το Budgie άλλα. Είμαι θεωρώντας "πολύτιμα" ή "Opal" επειδή το χρώμα μου θυμίζει μια οπάλιο

modernjeweler.com/images/article/1193684355771_whiteopal.jpg

Επίσης, η μητέρα μου έχει μια θεία που ονομάζεται Opal.
 
Εμεις ονομαζουμε Πικραλιδα (Dandelion) αυτο το αγριοχορτο και το λουλουδι του Jamie, ωραιο οναμα διαλεξες! Και...😛δεν εχεις αδικο της παει πολυ! Το opal, μου αρεσει πολυ επισης:D
 
Τελειο! το νεο σου ζευγαρακι! 🙂θα ελεγα οτι εχεις γεννηθει για να σωζεις δυσκολες καταστασεις με τον καλυτερο τροπο!
 
Back
Top