Γενικά Foster Budgerigar

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης jamieo
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
Σήμερα πικραλίδα και Opal ζουν στο νέο τους μεγαλύτερους κλουβί. Όταν μετακόμισα Galen και Άρη στο μεγάλο κλουβί με τις άλλες μου cockatiels, ήταν άδειο κλουβί τους. Έτσι, είναι πλέον το σπίτι του πικραλίδα και Opal. Τώρα είναι πολύ χαρούμενοι. Πρόκειται για αναρρίχηση πάνω και κάτω και βλέπουμε τα πράγματα. Θέλω να τους κάνετε κάποια περισσότερα παιχνίδια.
 

Συνημμένα

  • IMG_1233_2.webp
    IMG_1233_2.webp
    41,5 KB · Προβολές: 55
  • IMG_1234_2.webp
    IMG_1234_2.webp
    54,5 KB · Προβολές: 60
  • IMG_1235_2.webp
    IMG_1235_2.webp
    43,5 KB · Προβολές: 58
  • IMG_1237_2.webp
    IMG_1237_2.webp
    43,9 KB · Προβολές: 56
  • Like
Αντιδράσεις: Sissy
Τελεια ειναι Jamie! :D

P.S. Νομιζω πως το σπιτι σου με ολους αυτους τους παπαγαλους μαζεμενους εκει οτι ειναι το ονειρο μου... :D Μηπως ψαχνεις για 2 συγκατοίκους; 😛
 
Τελεια ειναι Jamie!

P.S. Νομιζω πως το σπιτι σου με ολους αυτους τους παπαγαλους μαζεμενους εκει οτι ειναι το ονειρο μου... Μηπως ψαχνεις για 2 συγκατοίκους; 😛


:D
ΝΑΙ, αν μπορείτε να αντέξουν το θόρυβο και καθαρά κλουβιά, μπορεί να ζήσουν εδώ. Δεν θα υπάρχει κόστος :D
 
Επιτυχία! Είμαι στην ευχάριστη θέση να αναφέρω ότι Opal πικραλίδα και γίνονται καλοί φίλοι. Ακολουθούν μερικές φωτογραφίες των Opal φιλόκομψος πικραλίδα.
 

Συνημμένα

  • IMG_1245.webp
    IMG_1245.webp
    29,3 KB · Προβολές: 59
  • IMG_1246.webp
    IMG_1246.webp
    29,5 KB · Προβολές: 59
  • IMG_1247.webp
    IMG_1247.webp
    32,5 KB · Προβολές: 54
  • IMG_1248.webp
    IMG_1248.webp
    27,3 KB · Προβολές: 59
Τι ωραια εικονα!Love is in the air!:D
Τον καθρεφτη ομως γιατι τον εχεις;
 
Τι ωραια εικονα!Love is in the air!:D
Τον καθρεφτη ομως γιατι τον εχεις;

She has had the mirror for a month. It was in her cage when I got her. Eventually I will remove it from her cage. Now that she is friendly with Dandelion, she will not be sad to see the mirror leave.
 
Τι ωραια εικονα!Love is in the air!:D
Τον καθρεφτη ομως γιατι τον εχεις;

Έχει είχε καθρέφτη για ένα μήνα. Ήταν στο κλουβί της, όταν Πήρα αυτήν. Τελικά εγώ θα το καταργήσετε από το κλουβί. Τώρα που είναι φιλικές με πικραλίδα, ότι δεν θα είναι λυπηρό να διαπιστώνουμε τον καθρέφτη άδεια.
 
Σήμερα παρατήρησα Opal και πικραλίδα τρώει σβόλων για πρώτη φορά. I ζωοτροφών μου άλλα Budgies Harrison της σβόλων.

Επίσης, ελπίζω ότι τελικά θα φάει το ρύζι και λαχανικά μείγμα. Νομίζω ότι είναι το αγαπημένο μου γεύμα για άλλα Budgies.
 
Φίλε είναι υπέροχα... Να σου ζήσουν... Έχουν και τα δύο πολύ πρωτότυπα χρώματα και διαφορετικά... Τα λάτρεψα... 😀 Αλλά έχω μια απορία: Πολλοί από αυτούς τους παπαγάλους που έχεις τους "υιοθέτησες" επειδή δε μπορούσαν να τους φροντίσουν οι ιδιοκτήτες τους... Σε αυτή την περίπτωση σου αξίζουν μεγάλα συγχαρητήρια... (συγγνώμη για την αδιακρισία, αλλά την είχα από καιρό αυτή την απορία με όλους αυτούς τους παπαγάλους που έχεις και δεν άντεξα... 😀)

Και πάλι να σου ζήσουν. 🙂
 
Φίλε είναι υπέροχα... Να σου ζήσουν... Έχουν και τα δύο πολύ πρωτότυπα χρώματα και διαφορετικά... Τα λάτρεψα... 😀 Αλλά έχω μια απορία: Πολλοί από αυτούς τους παπαγάλους που έχεις τους "υιοθέτησες" επειδή δε μπορούσαν να τους φροντίσουν οι ιδιοκτήτες τους... Σε αυτή την περίπτωση σου αξίζουν μεγάλα συγχαρητήρια... (συγγνώμη για την αδιακρισία, αλλά την είχα από καιρό αυτή την απορία με όλους αυτούς τους παπαγάλους που έχεις και δεν άντεξα...)
Και πάλι να σου ζήσουν...


Ευχαριστώ! :D Νομίζω ότι είναι καλή ιδέα να προσπαθήσουμε και να υιοθετήσει μια παπαγάλος όταν αυτό είναι δυνατό. Υπάρχουν πολλά που πρέπει σπίτια. :D
 
Την Τρίτη το απόγευμα, θα μετακινηθεί πιο κοντά στο κλουβί τους στο δωμάτιο μου με τα άλλα πτηνά. Προηγουμένως τους ήταν στο κλουβί μου τραπεζαρία. Τώρα μπορείτε να ακούσετε τα άλλα πτηνά με μεγαλύτερη σαφήνεια. Μπορούν επίσης να δείτε τα άλλα πτηνά. Ελπίζω αυτό να τους θα προσαρμόζεται για να το υπόλοιπο του σμήνους πιο γρήγορα. Μετά από μερικές εβδομάδες, θα κινηθούν μέσα στο κλουβί τους χώρο με τα άλλα πουλιά.
 
Opal πικραλίδα και εξακολουθούν να κάνουν καλά. Έχουν αρχίσει να τρώει κάποια Zupreem σβώλοι, αλλά δεν τρώγεται κάθε του ρυζιού ή συνδυασμός τους σπόρους με φύτρο I ζωοτροφών μου Budgies άλλα. Νομίζω ότι αυτό θα συμβεί σε λίγο περισσότερο χρόνο. Απόψε Opal καθόταν σε μια πέρκα κελαηδούν και τραγουδώντας. Πικραλίδα καθόταν γύρω χαλάρωσης.
 
Την Παρασκευή, θα μετακινηθεί Opal και την πικραλίδα σε μεγάλο κλουβί. Έχουν γίνει η μετάβαση δεν με προβλήματα. Για την πρώτη ώρα, το άλλο Budgies ανησυχούσαν με τα νέα αυτά πτηνά. Ωστόσο, που γρήγορα έγιναν δεκτές στο κοπάδι τους. Για 1 εβδομάδα προηγουμένως, είχα το μικρό κλουβί συνεδρίαση κοντά στο μεγάλο κλουβί. Αυτό ήταν να επιτρέψει την Budgies να δούμε ο ένας τον άλλο.
 
Είμαι στην ευχάριστη θέση να ανακοινώσει ότι Opal και πικραλίδα είναι ευχαριστημένοι με το μεγάλο κλουβί. Έχουν στο μεγάλο κλουβί για 1 μήνα τώρα. Είμαι ευτυχής διότι η μετάβαση πήγε καλά.
 
Back
Top