Γενικά H blue magpie τρωει απο το χέρι μου

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης FINCHiii
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

FINCHiii

PB Member
Εγγραφή
19 Δεκ 2008
Μηνύματα
589
Πόλη
Θεσσαλονίκη
Η θηλυκια μου red billed blue magpie, δεν κρατιεται και τσιμπαει απο το χερι μου

Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.
 
Δεν ειναι μεταλλαξη ειναι αλλο ειδος απο Κινα. Γενικα Νοτιο Ανατολικη Ασια, θεωρειται υπερειδος Urocissa... Μαλιστα ειναι μια ξεχωριστη κατηγορια πτηνων με διχαλωτη ουρα :)
 
Ειναι αρκετα εξυπνη... Ενα πολυ ομορφο χαρακτηριστικο ειναι οτι κρυβουν σκουλικια οταν τους βαζω και τα ξεθαβουν μετα... Ελπιζω να καταφερω να τις αναπαραγω... Προς το παρων περιμενω τα αποτελεσματα απο τεστ DNA
 
Ειναι αρκετα εξυπνη... Ενα πολυ ομορφο χαρακτηριστικο ειναι οτι κρυβουν σκουλικια οταν τους βαζω και τα ξεθαβουν μετα... Ελπιζω να καταφερω να τις αναπαραγω... Προς το παρων περιμενω τα αποτελεσματα απο τεστ DNA

Πολυ ενδιαφεροντα πουλιά και ξεχωριστά, μην μας ξεχνάς, προσωπικά με ενδιαφέρουν πολύ! Κάνε μια σωστή παρουσίαση να τα καμαρώσουμε και αν προχωρήσουν σε αναπαραγωγή κάποια στιγμή θα ήθελα να τα παρακολουθώ βήμα βήμα σε όλα τα στάδια. :D
 
εγω τις είχα δει στο ίντερνετ πρώτη φορά πριν κάποιους μήνες αλλά νόμιζα πως ζούσαν μονο άγριες δεν ήξερα πως υπάρχει εκτροφή
 
Nα πάρουμε από μια. :D

Ένα βιντεάκι και... Μας ξεσήκωσες εδώ μέσα!👍

Περιμένουμε τα νέα σας-φωτογραφίες-βίντεο ότι μπορείς τέλος πάντων!



tinypic-no-longer-available.jpg
φτου να μη το ματιάσω! :D
 
Πανέμορφα! Να τα χαίρεσαι! Δεν σου ήρθαν εξημερωμένα έτσι; Απλά υποθέτω πως εσύ με πολύ υπομονή κατάφερες να φάει από το χέρι σου σωστα; :)
 
Back
Top