Γενικά H blue magpie τρωει απο το χέρι μου

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης FINCHiii
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
Τώρα το είδα αυτό το θέμα, πανέμορφο το πουλάκι σου!
Ένα τέτοιο είδος είναι ενδημικό και στην Αυστραλία, ακολουθώ μάλιστα μια σελίδα τους, κάποιων που έχουν κάνει την αυλή τους παιχνιδότοπο γι'αυτές και παρακολουθώ τα κατορθώματά τους :)
https://www.facebook.com/themagpiewhisperer/?fref=ts
 
Τώρα το είδα αυτό το θέμα, πανέμορφο το πουλάκι σου!
Ένα τέτοιο είδος είναι ενδημικό και στην Αυστραλία, ακολουθώ μάλιστα μια σελίδα τους, κάποιων που έχουν κάνει την αυλή τους παιχνιδότοπο γι'αυτές και παρακολουθώ τα κατορθώματά τους :)
https://www.facebook.com/themagpiewhisperer/?fref=ts
πανέξυπνα πουλιά ! τώρα είδα τα βίντεο τους! αλλά δεν νομίζω να είναι το ίδιο είδος με του θέματος
 
αλλά δεν νομίζω να είναι το ίδιο είδος με του θέματος
Δεν είναι ακριβώς το ίδιο, το θέμα έχει μπλε πουλάκι. Αλλά είναι της ίδιας οικογένειας, στην οποία σημειωτέον δεν ανήκει η δική μας καρακάξα που είναι κορακιδές.
 
Τώρα διάβασα και εγω το θέμα! Μοιάζει με αυτά τα εξωτικά πουλιά με τις εντυπωσιακές ουρές! Αλήθεια έχεις νεότερα απο το τεστ DNA? Πώς συνεχίζεται η εξημερωση;
 
τι εννοείτε με το τεστ DNA? γιατί χρειάζεται; για πιστοποίηση του είδους;
 
Παιδιά, είχα την τύχη να ταΐσω αυτά τα πουλί κι εγώ από το χέρι με σκουλήκια, κι έπαθα πλακα. Είναι τοσο όμορφα πουλια και μου έκανε κι εντύπωση ποσο ημερα είναι. Το ενδιαφέρον ετάν ότι σε παρακολουθούν όχι μονο με τα ματια κάθοντας σε ένα σημείο, αλλα πλησιάζουν και κοιτάνε τι ακριβώς κανεις... Κοιτάνε με ενδιαφέρον στο πρόσωπο σου, μετά στα χερια (τι έχεις εκεί), μετά στο μπολ με φαγητό, μετά πάλι σε σένα... Δηλαδή φάνηκε να μοιάζουν πολύ με παπαγάλους. Πιστεύω αν θα καθόμουνα καμια ώρα στο κλουβί θα κατέβαινε στο ωμο μου για να δει τι έχω στα χερια.

Χρήστο, αν ποτε θα πάρω τέτοιο εσύ θα φταίς! Να το ξέρεις από τώρα! 😛
 
Φοβερά έξυπνα και όμορφα πουλιά.
Δείχνουν εύκολα πως εξοικειώνονται με τον άνθρωπο.
Χρήστο, αν ποτε θα πάρω τέτοιο εσύ θα φταίς! Να το ξέρεις από τώρα! 😛
Σιγά να μη φταίει... έτοιμη είσαι... 😀
 
Back
Top