Φροντίδα Hagen Vision Large Bird Cage, ένα hi tech κλουβί!

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Stavros
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

Stavros

Administrator
Staff member
Εγγραφή
7 Απρ 2006
Μηνύματα
20.400
Πριν από μερικές ημέρες βλέπαμε με ένα φίλο το Hagen Vision Large Bird Cage και επειδή τουλάχιστον εμφανισιακά είναι εντυπωσιακό, είπα να σας το δείξω.

Μετάφραση των χαρακτηριστικών του στα ελληνικά:

Το Vision II Model S01 είναι ένα καινοτόμο και πρακτικό μικρό κλουβί πουλιών. Ο συνδυασμός προστατευτικού για τα σκουπίδια, η βαθιά βάση, και η θέση των σκευών σπόρου και νερού, βοηθούν στην καταπολέμηση των ρευμάτων αέρα και την κατακράτηση της πλειοψηφίας των απορριμμάτων και των φλουδών μέσα στο κλουβί. Έτσι μειώνονται τα σκουπίδια γύρω από το κλουβί και οι χρονοβόροι καθαρισμοί που συνδέονται με τη φροντίδα των πουλιών, αφήνοντας σας περισσότερο χρόνο να τα απολαμβάνετε.

Χαρακτηριστικά κλουβιού:
  • Μοναδική Βάση = Λιγότερη Ακαταστασία
Ο συνδυασμός προστατευτικού για τα σκουπίδια, η βαθιά βάση, και η θέση των σκευών σπόρου και νερού, βοηθούν στην κατακράτηση των απορριμμάτων και των φλουδών μέσα στο κλουβί
  • Σχεδιασμός Βαθιάς Βάσης
"Φιλοξενεί" πολλών ειδών απορρίμματα
Οι υπερυψωμένες άκρες της βάσης προς το εσωτερικό, επιτρέπουν την κυκλοφορία του αέρα βοηθώντας στην αποτροπή ανάπτυξης μούχλας (μυκήτων)
  • Σκεύος τροφής / νερού δύο διαμερισμάτων
Διπλά διαμερίσματα για διάφορες επιλογές σίτισης
Μπορεί να χρησιμοποιείται για είτε για τροφή είτε για νερό
  • Εξωτερική πρόσβαση στο σκεύος τροφής / νερού
Επιτρέπει τη μη ενοχλητική πρόσβαση, μειώνοντας το στρες του πουλιού κατά τη διάρκεια της φροντίδας
Μπορεί να χρησιμοποιείται για είτε για τροφή είτε για νερό
  • Πατήθρες πολλαπλών "πιασιμάτων"
Προωθεί την κυκλοφορία του αίματος και βοηθά στην αποτροπή των προβλήματα των ποδιών
Εξωτερική πρόσβαση στις πατήθρες, μειώνει το στρες του πουλιού κατά τη διάρκεια της φροντίδας
  • Διαδικασία καθαρισμού με δύο κινήσεις
Ο σχεδιασμός του "Vison άνευ συρταριού" απλοποιεί τον καθαρισμό
Το κλουβί αποσυνδέεται από τη βάση για τη γρήγορο, εύκολο καθαρισμό
  • Διπλές περιστρεφόμενες μπροστινές πόρτες
Περιστρέφονται προς το εσωτερικό σε γωνία 90 μοιρών
Επιτρέπει το άνοιγμα πολλαπλών θέσεων
  • Απλή, εύκολη συναρμολόγηση - αποσυναρμολόγηση
Δεν χρειάζονται βίδες, συνδετήρες ή άλλα εργαλεία

Το κλουβί είναι περίπου: Μ 45.7 x Β 35.6 x Υ 50.8 cm με διάκενο ανάμεσα στα κάγκελα 1.2 cm. Περιλαμβάνει (2) μπλε σκεύη σπόρου/ νερού, (2) προστατευτικά απορριμμάτων, (2) μπλε πατήθρες.

Το πλέγμα του πατώματος που φαίνεται στη φωτογραφία μπορεί επίσης να αφαιρεθεί εφόσον το επιθυμείτε.
 

Συνημμένα

  • hitechcage.webp
    hitechcage.webp
    33,4 KB · Προβολές: 1.055
Μερικές παρατηρήσεις τώρα:

Πρόκειται για ένα πολύ όμορφο, ξεχωριστό, "hi tech" κλουβί. Σίγουρα προκαλεί εντύπωση αλλά για να είμαι ειλικρινής το θεωρώ λιγάκι υπερβολικό. Εννοώ αρκετά "φορτωμένο".

Επίσης, νομίζω πως είναι αρκετά μεγάλο για ένα πουλί, άσχετα εάν στον τίτλο του αναφέρεται ως "μικρό κλουβί", αλλά δεν είναι μόνο το μέγεθος. Θεωρώ μειονέκτημα τις διαστάσεις του ακόμη και αν θα ήθελε κανείς ένα ευρύχωρο κλουβί. Είναι υπερβολικά ψηλό για καναρίνια - καρδερίνες, που δεν είναι βέβαια κακό από τη στιγμή που το μήκος του είναι αρκετό, αλλά προκειμένου να το κάνουν χρηστικό με αυτήν την ψηλή βάση του, μου δίνει την αίσθηση ότι στην πραγματικότητα θα πρέπει να είναι αρκετά αλλόκοτο από αυτή την άποψη.

Φανταστείτε τώρα να έχετε καμιά δεκαριά στον ίδιο χώρο! Σαν φορητά κλιματιστικά θα είναι. :)
 
Προσωπικά μ' αρέσει ιδιαίτερα, και απ' ότι βλέπω η τιμή του 26 λιρες αγγλίας δηλαδή
36 ευρώ περίπου;, είναι πολύ καλή.
-Γιατί δεν παραγγέλνουμε ΟΜΑΔΙΚΑ μερικά να δούμε βρε αδελφέ και κάτι άλλο;
Εξ άλλου κληματιστικό να κελαιδάει δεν θα είναι και άσχημα ε;:D
Πώς την βλέπεις σαν "ιδέα";
 
Το νερό δεν έχει πρόβλημα που είναι τόσο εκτεθειμένο; Δεν θα το λερώνει με φαγητό ή και μπορεί να πλένεται μέσα εκει να πατάει;
Κατα τα άλλα πάντως πολύ ωραίο φαίνεται...
 
Σταύρο το site έχει και μακρόστενα κλουβιά Εμένα μου αρέσει πάρα πολύ αυτό, για τα Gouldian, είναι κατάλληλο νομίζω γιατί είναι μακρόστενο..Hagen Vision II Model M01, Small Bird Cage: Great Deals on Bird Cages at zooplus
 
Παιδια αυτα υπαρχουν και στο ελληνικο εμποριο. Αν ενδιαφερεται καποιος ας μου στειλει πμ για να μην κανω διαφημιση.
 
Διαβαζα το θεμα διοτι ψαχνω απεγνωσμενα εφοσον δν βρισκω πουθενα το κλουβι της hagen vision lo2 το ψηλο η το m02 και για να μην ανοιξω αλλο θεμα γραφω εδω... Μηπως μπορει καποιος να με βοηθησει; @Stavros εσυ που το εψαξες βρηκες καπου αυτα τα κλουβια; Εψαξα σε ολα τα ελληνικα online pet shop και πουθενα η ψηλη εκδοχη τους μονο το small.☹!mehκαι θελω να το κανω δωρο στο πεπερονι τα χριστουγεννα ουφ.., μονο στο αμαζον και στο ebay με υπερβολικα εξοδα αποστολης για ελλαδα...
 
Ελένη, το είχα βρει τυχαία στο ίντερνετ ψάχνοντας άλλα πράγματα για καναρίνια και έκανα το θέμα επειδή τότε μου είχε κάνει εντύπωση το συγκεκριμένο κλουβί. Στην Ελλάδα δεν το έχω δει πουθενά και δυστυχώς δεν μπορώ να βοηθήσω περισσότερο.
 
Ελένη, το είχα βρει τυχαία στο ίντερνετ ψάχνοντας άλλα πράγματα για καναρίνια και έκανα το θέμα επειδή τότε μου είχε κάνει εντύπωση το συγκεκριμένο κλουβί. Στην Ελλάδα δεν το έχω δει πουθενά και δυστυχώς δεν μπορώ να βοηθήσω περισσότερο.
Πφφφ κριμα κ λεω εδω ειναι ο σωτηρας μου 🙁που θα παει καπου θα το βρω
 
Πάνε κάποια χρόνια που το ''βλέπω''. Όμορφο, αλλά θεωρώ πως δεν είναι εξυπηρετικό, δεν θα το αγόραζα.
Διαβαζα το θεμα διοτι ψαχνω απεγνωσμενα εφοσον δν βρισκω πουθενα το κλουβι της hagen vision lo2 το ψηλο η το m02
Ελένη μου για δες εδώ και ρώτησε τους
http://www.pethabit.gr/hagen-pouli/vision-pouli-klouvia.html
 
@Sissy μου σε ευχαριστω πολυ τους εχω στειλει email ηδη εχουν το medium σε ψηλο απλα ειναι για επαγγελματιες κ γιαυτο ρωτησα μακαρι να μπορω να το βρω εκει...♥

Εγω πειστευω πως ειναι πολυ λειτουργικο.. Κ πολυ ωραιες διαστασεις μη τοξικα υλικα γενικα ειδα κ το βιντεο της εταιριας που δειχνει βημα βημα συναρμολογιση και ιδιοτητες και υψος για σκαρφαλωμα και παιχνιδια.. Εσυ @Sissy μου απο ποια αποψη το λες;θα ηθελα την αποψη σου
 
@Sissy μου απο ποια αποψη το λες;θα ηθελα την αποψη σου
Πραγματικά δεν μπορώ να δικαιολογήσω την μέχρι τώρα άρνηση μου για τα συγκεκριμένα κλουβιά ενώ μου άρεσαν.
Ίσως να έχει σχέση το ύψος τους σε σχέση με το μήκος... Ούτε κι εγώ δεν ξέρω, αν τα έβλεπα από κοντά μπορεί να είχα εντελώς διαφορετική άποψη.
Ψάχνοντας όμως για σένα, βρήκα αυτό (στο κατάστημα που σου έβαλα) που νομίζω πως μου αρέσει πολύ:D (διαστάσεις 74,9 x 38,1 x 54,6εκ)
tinypic-no-longer-available.jpg

Δεν πρέπει να 😛''παρασυρθώ'', γιατί οι ανάγκες μας τώρα πια είναι για ζευγαρώστρα...
 
Ναιιι το ειδα και αυτο..η αληθεια ειναι οτι μοιαζουν με ουρανοξυστες 😀 αλλα βαση τις διαστασεις που διαβαζω αν δν κρυβετε καμια απατη απο πισω χεχεχε π.χ. αυτο που μου εστειλες τωρα συν και το υψος που θελω εγω θα ειναι το τελειο κοιτα ενα γεματο που ειδα και απο κει τα ζηλεψααα για το τοσοδουλι μωρουλι πρασινουλι μου θα ειναι υπεροχο

Πολύ εντυπωσιακό κλουβί...
Η τεχνολογία δεν έχει όρια...
Εδω δες ενα αναλυτικο βιντεακι να παθεις
Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.
 

Συνημμένα

  • received_10208524664526735.webp
    received_10208524664526735.webp
    58,4 KB · Προβολές: 58
Ναιιι το ειδα και αυτο..η αληθεια ειναι οτι μοιαζουν με ουρανοξυστες 😀 αλλα βαση τις διαστασεις που διαβαζω αν δν κρυβετε καμια απατη απο πισω χεχεχε π.χ. αυτο που μου εστειλες τωρα συν και το υψος που θελω εγω θα ειναι το τελειο κοιτα ενα γεματο που ειδα και απο κει τα ζηλεψααα για το τοσοδουλι μωρουλι πρασινουλι μου θα ειναι υπεροχο

Αυτο εδω ειναι 2 κλουβια μαζι, αυτο σημαινει 200+ ευρω 😛
 
Οχι βρε δν εχουν τοσο εχω δει τιμες.. Αν ειχαν 200+ θα τα ζητουσα απο σενα δανεικα 😀 η απο καπου η απο πουθενα 😀 γυρω στα 120 εχουν το χαμηλο σκεψου 85.😛
 
Οχι βρε δν εχουν τοσο εχω δει τιμες.. Αν ειχαν 200+ θα τα ζητουσα απο σενα δανεικα 😀 η απο καπου η απο πουθενα 😀 γυρω στα 120 εχουν το χαμηλο σκεψου 85.😛
Το ενα εχει γυρω στα 100 αυτο που θες εσυ, για να εχεις ομως το αποτελεσμα της φωτο που μας εβαλες θα θελεις 2 κλουβια.
Που σημαινει 100+100=200... Που σημαινει... Μαλλον θα πρεπει να ξηλωθω...😀
 
Δες εδω 58,54 +7 ευρω μεταφορικα η βαζεις και κατι αλλο, το κανεις 70 και σου ερχεται δωρεαν
Η τηλεφωνητρια μιλαει Ελληνικα, το μαγαζι ειναι Βουλγαρια!

https://petshop-gr.eu/gr/category/24218/22164
https://petshop-gr.eu/gr/shipping-prices
 
Back
Top