Γενικά Hool ® The Parrotlet!

Tony Forpus

PB Supporter
Εγγραφή
30 Οκτ 2017
Μηνύματα
12.056
Πόλη
Athens West side
Γεννημένος στις underground γειτονίες της Santa Barbara ήταν ο μόνος που επέζησε στις δύσκολες συνθήκες του ghetto...
Tα πρώτα του μαθήματα τα πήρε από τους γονείς αλλά και από τον μέντορά του @jk1980 που επιμένει να κρατά την φάση ζωντανή!

Eιναι ο Hool!
Φήμες λένε οτι το όνομά του προέρχεται από τις λέξεις hot & cool αλλά ο ίδιος υποστηρίζει οτι πρόκειται για συντομογραφια της λέξης Hooligan...

Μετά από 1.5 μήνα ήρθε η ώρα να ανοίξει τα δικά του φτερά επιμένοντας πάντα δυτικά...

64991

Τρελαμένος με τo τσαμπι κεχρι-millet που αρέσκεται να το ζητιανεύει στην πόρτα του κλουβιού!
Ατρόμητος εξερευνητής μιας και για δευτερόλεπτα να γυρίσεις το βλεμμα σου αλλού,τον βρίσκεις στην "ταράτσα" του κλουβιού 😛
Eρωτευμένος με το παιχνίδι απο σχοινιά που φαίνεται στο βάθος της φώτο και μέγιστος "τραγουδιστής" κάθε μεσημεράκι για κανένα 40λεπτό κατά την διάρκεια της μεσημεριανής σιέστας!

Και πάνω από όλα νοικοκύρης καθώς χτενίζει τα φτεράκια του για ώρες κάθε μέρα και μόλις τελειώσει ξεκινά το πεντικιούρ :)

Ημερομηνία γέννησης :19/5/2019
Zώδιο:Tαύρος με ωροσκόπο Μacaw
 
Να τον χαίρεσαι Αντώνη!👍 Πολύ όμορφο το γιγαντάκι σου!
Να είσαι σίγουρος πως η σύνθεση των ονομάτων του, θα είναι οι χάρες και τα... Ταλέντα του!🤪
Το παιχνίδι με τα σχοινιά πρόσεξε το...
64992
Καλύτερα δέσε τα τελειώματα των κλωστών ώστε να μη μπερδευτεί ο μικρός ή εάν χώνεται μέσα του ( χαϊδεύεται) ενδέχεται εν καιρώ να το υπερασπίζεται και να το προστατεύει 😉
Και πάλι καλορίζικος, welcome to the club😁
 
Υπερτέλειος ο Hool! Να τον χαίρεσαι!
Φαίνεται από τη φάτσα ότι θα γίνει μέγιστο τρολ... 😉

Αυτό το παιχνίδι - πατήθρα με μπίλιες του αρέσει;
Ευχαριστω Γιωργο!
Το δοκιμαζει με το ραμφακι του αλλα δεν τρελαίνεται!

Καλύτερα δέσε τα τελειώματα των κλωστών ώστε να μη μπερδευτεί ο μικρός ή εάν χώνεται μέσα του ( χαϊδεύεται) ενδέχεται εν καιρώ να το υπερασπίζεται και να το προστατεύει
Ευχαριστω Σισσυ,θα τις μαζεψω γιατι εχει αρχισει και τις "κενταει! 😛

Τέλειος ο μικρούλης! Και με εξίσου τέλειο κλουβί! Να τον χαίρεσαι Αντώνη και να σου ζήσει! Περιμένουμε κι άλλες φωτογραφίες!
Nα εισαι καλα Γιαννη, ευχαριστω!
Οντως το κλουβακι αυτο για τον χωρο μου ειναι οτι πρεπει!

Πανέμορφος ο μικρός Hool! 😍
Να τον χαίρεσαι.
Ευχαριστω Ελενη!

Τι τσιγκουνικη παρουσίαση είναι αυτή 😏
Θέλουμε κι άλλες φωτογραφίες 😁
Να τον χαίρεσαι 😍
Ευχαριστω Ζωη!
Θα εχει και δικο του Instagram o σπορος συντομα 😛
 
Ευχαριστω Σισσυ,θα τις μαζεψω γιατι εχει αρχισει και τις "κενταει! 😛
Μη του τις βγάλεις Αντώνη, θα ξεθυμαίνει το άγχος των αλλαγών του, γενικά τους αρέσει να πιπιλάνε κλωστές και σχοινάκια.
Απλά δέστα (σε 2-3 σημεία, εάν είναι μακριά), αφού του αρέσουν!
 
Η τελειότητα απέκτησε κι άλλο μέλος. Τα πάροτλετ κατακτούν τον κόσμο όπως τους αξίζει
Είναι τέλειος ο μικρός Αντώνη να τον χαίρεσαι και σύντομα με "παρεουλα".

Και τώρα ερώτηση, το σκοινάκι με τις μπίλιες που το βρήκες; Ζηλέψαμε.
 
Η τελειότητα απέκτησε κι άλλο μέλος. Τα πάροτλετ κατακτούν τον κόσμο όπως τους αξίζει
Είναι τέλειος ο μικρός Αντώνη να τον χαίρεσαι και σύντομα με "παρεουλα".

Και τώρα ερώτηση, το σκοινάκι με τις μπίλιες που το βρήκες; Ζηλέψαμε.
Ευχαριστω Διονυση!


Απο https://www.ebay.com/itm/7pcs-Set-Parrot-Toys-Bird-Supplies-Parrot-Bite-Toy-Hangers-With-Pet-Bell/293006692442 το πηρα!

Οκ... ΤΈΛΕΙΟΣ ❤️️️️ΚΑΛΩΣ ΉΡΘΕ Ο ΜΙΚΡΟΎΛΗΣ HOOL ΣΤΟ ΜΕΓΆΛΟ ΠΙΑ... PAROTLETCLUB👍

Ευχαριστω Βασω, γινομαστε πολλοι :)

Να τον χαίρεστε Αντώνη! Μπήκες κι εσύ στο σωστό δρόμο. 😛

Ειμαι ενας απο εσας πια!
Ευχαριστω :)
 
Να σου ζήσειιι Αντώνη! Να τον χαίρεσαι! 😍
Είναι μωρουδι ακόμη... Να τον προσέχεις πολύυυυ...

Στα ωπα ωπα τον εχουμε το σπορο, ευχαριστω Ευα!

Να σου ζήσει ο όμορφος!
Και οι πιο σκληροι, κάποια στιγμή αλλάζουν ροτα και μπλέκονται με στραβομυτικα 🤣

Nα σαι καλα Βαγγελη, ευχαριστω!
Στραβομυτικα και με αυτο το τρελιαρικο πλαινο βλέμμα της περιεργειας σε καθετι καινούργιο 😛
 
Αφιέρωμα στις "συστάσεις" του νέου μας φίλου.

"Mε λένε Hool. Αν νομίζεις πως σε στραβοκοιτάζω εχεις δίκιο, σε στραβοκοιτάζω, μου κόβεις τον αέρα κάνε πιο πέρα. Όχι δεν είμαι γλυκός. Είμαι σκληρός και αλύγιστος, ειμαι μαγκιόρος, είμαι αντράκι. Κάνε λοιπόν παραπέρα μη φας καμια φτερουγιά ξώφαλτση. Κεχρί; Χμ... Εντάξει δεν πέφτω και τόσο εύκολα αλλα ας δοκιμάσω τσομπ τσομπ μιαμ σλουρπ καλό είναι τούτο. Εχεις κι άλλο; Καλά ίσως και να σε παίρνω από καλό μάτι, θα δούμε. Είμαι της πιάτσας εγώ δε με ρίχνεις εύκολα. Τι; Δεν είμαι μικρόσωμος, είμαι μυώδης. Εντάξει; Αχ ναι εκεί, χάιδεψε με λίγο. Οχι δεν είμαι χαδιάρης μου αρέσει το αθλητικό μασάζ. Μπήκες; "
 
Αφιέρωμα στις "συστάσεις" του νέου μας φίλου.

"Mε λένε Hool. Αν νομίζεις πως σε στραβοκοιτάζω εχεις δίκιο, σε στραβοκοιτάζω, μου κόβεις τον αέρα κάνε πιο πέρα. Όχι δεν είμαι γλυκός. Είμαι σκληρός και αλύγιστος, ειμαι μαγκιόρος, είμαι αντράκι. Κάνε λοιπόν παραπέρα μη φας καμια φτερουγιά ξώφαλτση. Κεχρί; Χμ... Εντάξει δεν πέφτω και τόσο εύκολα αλλα ας δοκιμάσω τσομπ τσομπ μιαμ σλουρπ καλό είναι τούτο. Εχεις κι άλλο; Καλά ίσως και να σε παίρνω από καλό μάτι, θα δούμε. Είμαι της πιάτσας εγώ δε με ρίχνεις εύκολα. Τι; Δεν είμαι μικρόσωμος, είμαι μυώδης. Εντάξει; Αχ ναι εκεί, χάιδεψε με λίγο. Οχι δεν είμαι χαδιάρης μου αρέσει το αθλητικό μασάζ. Μπήκες; "
Προσθήκη: με το κεχρί θα τη βγάλω; Τρέξε αμέσως νέε μου μπαμπά να μου βρεις μπρόκολο, αν θέλεις να τα πάμε καλά.
 
Back
Top