Kατασκευή κλουβιού για budgie

τα πουλια τα εχω σε μικροτερο κλουβι, σε λιγες μερες θα τα κανω αλλαγη, πρεπει να προσεξω κατι; Πορτες εχω πανωκαι θα ανοιξω μια απο το πλαι, αυριο λεω να παω να δω στα καταστηματα κανενα τροπο να τιν κανω. απλως σημερα το τελιωσα αυτο που βλεπετε, αργησα λιγο λογω της δουλειας μου
 
πόρτες θα έλεγα μία σε κάθε πλάι και μία μεγάλη μπροστά λίγο χαμηλά, που να φτάνεις τον πάτο. Πρέπει με κάποιον τρόπο να έχεις πρόσβαση σε όλα τα σημεία του κλουβιού.
 
Σας ζαλιζω αλλα τωρα που θα κανω αλλαγη τα πουλια απο κλουβι σ κλουβι πρεπει να προσεξω κατι η απλα ν τ βαλω μεσα; Σας ευχαριστω
 
καλησπερα παιδια, σημερα εκανα την αλλαγη των κλουβιων, ολα καλα κ ελπιζω να συνηθίσουν και να την απολαυσουν γιατι την εκανα με μερακι. σας στελνω φωτο να μου πειτε πως σας φαίνεται και για τυχον λαθη που εχω κανει. εβαλα και μερικα κομματια απο πλαστικη αλυσιδα (ασπρη-κοκκινη) μολις ανοιγω την πορτα να μην βγαινουν και μηπως παιξουν κ με αυτη. Εχω βαλει παρα πολλα μεσα; Τις ταιστρες ολες μαζι να τις βαλω η μια εδω και η αλλη πιο περα; Ελπιζω να βοησθησουν οι φωτο. ευχαριστω
rgk7.jpg

ctn8.jpg
 
Άρχοντες στην βιλάρα τους :) Γεια στα χέρια σου!
πες μου και τη γνωμη σου αν δεν σου κανει κοπος για τις πλαστικες αλυσιδες, αν πιστευεις οτι βοηθανε και για τις ταιστρες, ολες μαζι να τις βαλω, ψηλα, χαμηλα; Σε ευχαριστω προκαταβολικα
 
Ναι οι ταίστρες καλύτερα πιο ψηλά δίπλα στην πιο ψηλή πατήθρα. Τις πλαστικές αλυσίδες δεν τις είχα προσέξει. Για παιχνίδι αν εννοείς ναι μια χαρά είναι.
 
Λιγο με τις πορτες πες μας τι εκανες :).. Παρα πολυ καλο κλουβι.. Να τα χαιρεσαι :)
 
Λιγο με τις πορτες πες μας τι εκανες :).. Παρα πολυ καλο κλουβι.. Να τα χαιρεσαι :)
τις πορτες τις εκανα κόβοντας ενα κομματι κουνελοσυρμα κ το εχω δεσει με δυο καλωδια απο το πανω μερος κ ενα απο κατω για να το κρατα κλειστο :). σκεφτομαι να βαλω 2 μεντεσεδες πανω στο συρμα οπου εχω τη πορτα κ να τους στερεωσω με πριτσινια κ ροδελες (για κοντρα) και εκει πανω να στερεωσω παλι με πριτσινια τη πορτα απο τη σιτα. Παρατηρησεις δεκτες.
 
Back
Top