Γενικά lovebird στο μπαλκονι μου

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης jonhny7
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

jonhny7

PB New Member
Εγγραφή
20 Αυγ 2009
Μηνύματα
30
Πόλη
Αθήνα
παιδια σημερα ηρθε ενα Lovebird στο μπαλκονι μου το λιπαμε να το αφισω εξω γιατι θα πεθανει προσπαθισα γυρω στιν 1 ωρα αλλα τελικα μου εφιγε του εχο αφισει λιγο τροφη και πιστευω πος θα ξαναρθει. Μπορειτε να μου πειτε πος θα το πιασω;
 
βγαλε εξω τα δικα σου τα Lovebird.
θα του ριξεις πανω του μια μπλουζα και θα το πιασεις.
 
Συμφωνω με τον Φραγκισκο, η μπορεις να βαλεις ενα αδειο κλουβι με τροφη μεσα και οταν μπει του κλεινεις την πορτα.
Ετσι ειχαμε πιασει εμεις την Σουζι!
 
ναι το δοκιμασα αυτο με την πετσετα αλλα ηταν πανεξιπνο και ξεφυγε
 
Ειχε πει ενα παληκαρι εδω μια καλη πατεντα..Βαλτα τα πουλακια μεσα σε ενα δωματιο διπλα στη μπαλκονοπορτα.. Ασε την μπαλκονοπορτα ανοιχτη.. Το πουλακι θα ακουσει τα δικα σου, θα ερθει, θα μπει μεσα στο δωματιο,θα κάτσει πάνω στο κλουβι τους.. Οταν κατσει πηγαινε απο πισω και κλεισε την μπαλκονοπορτα.. Μετα θα εχεισ ενα πουλακι στο δωματιο σου.. Με μια πετσετα μπορεις να το πιασεις... Οταν με το καλο το πιασεις.. Κοιταξε να κρατησεις καραντινα..
 
ενταξει καταλαβα τηα δω αν ερθει και το πιασο. τηα σας πο τα νεα
 
η αυτο που μπορεις να κανεις ειναι να παρεις ενα κομματι διχτυ και να του το ριξεις πανω του και θα μπερδευτη μεσα.
 
ναι το δοκιμασα αυτο με την πετσετα αλλα ηταν πανεξιπνο και ξεφυγε
Να φανταστω δε το πετυχες με την πετσετα απλα το τρομαξες;
Με το κλουβι αυτο που σου ειπα το δοκιμασες;
Ειναι ακομα στο μπαλκονι;το ακους;
 
το ακουσα μονο το πρωι μετα δεν το ξανακουσα. Αυτο με την πετσετα δεν πετυχε αλλα θα το δοκιμασω ξανα αν δεν πετυχει θα κανω αυτο με το κλουβι. τορα του εχω αφισει τροφη και νερο



παω να δω αν ηρθε



δεν ηρθε ακομα
 
Αμα του βαλεις κλουβι με τροφη σιγουρα θα ερθει!
Λογικα πρεπει να εφυγε απο καποιον και ακουει τα δικα σου Lovebirds, ευχομαι να ξαναερθει!
 
Τροφή και νερο γιατι; Για να το ταησεις; Εχεις κανει καποια παγιδα; κατι;η μονο τα αφησες εξω σε ενα μπολακι; Με την πετσετα εφόσον δε το πετυχες αστο.. Μην το στρεσσαρεις το πουλι και στην κανει... Κανε αυτο με το ανοιχτο κλουβι ή αυτο που σου ειπα εμ το δωμάτιο...
 
Με το ανοιχτο κλουβι πιστευω ειναι η καλυτερη λυση.
Λογικα θα πειναει και θα μπει, πρεπει ομως να το παρακολουθεις για να προλαβεις να κλεισεις την πορτα!
 
του εβαλα λιγι τροφη για δολομα διοτι αν ερθει την ωρα που θα τροει θα του πεταγα την πετσετα



αλλα θα κανω αφτο που μου ειπατε παω να τα ετιμασω
 
Και στο δικό μου μπαλκόνι ήρθε ένα Lovebird. Δοκίμασα διάφορους τρόπους, τελικά το έβρεξα με το λάστιχο... έμεινε κόκκαλο το καημένο, αλλά μόνο έτσι γινόταν. Ηταν καταταλαιπωρημένο, πεινασμένο και διψασμένο. Το ψέκασα, το φρόντισα και τώρα ζει μία χαρά μαζί με τα άλλα Lovebirds. Πέρασε από καραντίνα φυσικά.
 
Αυτο με το βρεξιμο το προτεινα κι εγω παλια, αλλα δε λεει... Το φτερωμα ειναι καπως αδιαβροχο οποτε θα πάρει λιγο χρονο μεχρι να βραχεί... Και αμα πεταξει βρεγμενο και μας φυγει.. Θα πεσει κατω στο δρομο... Οποτε θα ειναι ενα βρεγμενο παπαγαλακι ανύμπορο να αντιδρασει σε ξαφνικους εχθρους.. Π.χ γάτες...
 
Back
Top