Γενικά lovebird στο μπαλκονι μου

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης jonhny7
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
Εχεις απόλυτο δίκιο... Το δικό μου εγκλοβίστηκε μεταξύ παραθυρόφυλλου και τζαμιού και εκεί, στη γωνίτσα, τον πρόλαβα και τον έκανα... Παπί! Ηταν τόσο βρεγμένο, που ήταν αδύνατον να πετάξει...



Ηταν λίγο βάρβαρη η μέθοδος, αλλά το σώσαμε πιστεύω, από βέβαιο θάνατο... ήταν πολύ αδύναμο και πεινασμένο, διψούσε πάρα πολύ. Ευτυχώς συνήλθε και προσαρμόστηκε πολύ γρήγορα. Είναι καλό πουλάκι, ήρεμο και έχει πολύ ωραία φωνούλα!
 
Εγω θα σου ελεγα αν το εβλεπες να του εριχνες νερο που μετα δν μπορει να πεταξει γιατι κολανε τα φτερα του! Αλλα ειναι κρυο!
 
παιδια τελικα καταλαβα απο που ερχονται τα Lovebirds εκει στην γειτονια μου σε ενα δοματιακι ακουγοντε φονες απο Lovebirds συνεχεια οταν περναω. Και αφτος λογικα κανει αναπαραγογει διοτι το τριτο Lovebird μου ειναι λογικα απο αυτον γιατι οταν ειρθε στο μπαλκονι μου και το επιασα ηταν μορακι και τορα αυτο. Παντος δεν ηρθε ακομα
 
😀! Τυχερουλα! Μπορεισ να πασ να τον ρωτησεισ παντωσ αν εχασε κανενα λοβ γιατι μπορει να ειναι πολυ μικρουλι και να θελει ειδικη φροντιδα:)
 
παντως τα λοβμπερντ ειναι τρομεροι στο να δραπετευουν! Με το που βρουν την ευκαιρια... Τσουκ... Και εξω!
 
Και στο δικό μου, επίσης!



Είναι πολύ έξυπνα πουλιά, ένα το είχε σκάσει ανοίγοντας με το ράμφος το πορτάκι του κλουβιού. Διάλεξε την ελευθερία του προφανώς. Πώς λένε εκείνον που είχε δραπετεύσει από τη φυλακή με το ελικόπτερο; Ε, έτσι είναι και τα Lovebirds!
 
παιδια δεν ηρθε και δεν θα ξαναερθει αλλα εχω ελπιδες να του φυγει και αλλο Lovebird και να ερθει σε εμενα και να το πιασω αν ερθει ποτε θα σας ενιμεροσο
 
Back
Top