Ασθένειες Lump resolution

@MARY58 Αυτό σκέφτηκα και εγώ και δεν του έβαλα μέχρι τώρα. Απλά σκέφτηκα μήπως βοηθούσε να φύγει αυτό οπότε και η κύστη. @ΠΑΝΤΕΛΗΣ V7 Δεν το ρισκάρω. Θα περιμένω να πέσει πρώτα. Έχω βάλει το lump resolution 4 φορές αλλά πέρασε και μια εβδομάδα. Το βάζω μέρα παρα μέρα όπως έλεγαν οι οδηγίες. Να συνεχίσω έτσι ή να μην ξαναβαλω;
 
@ΜΑΡΙΑαα τωρα αυτο με σιγουρια δεν ξερω να στο απαντησω.αν την βλέπεις οτι ειναι σε σημειο να πεσει μπορεις να σταματησεις.αν κρινεις οτι χρειαζεται ακομη μια-δυο φορες του βαζεις.ετσι κ αλλιως νεκρος ιστος ειναι δεν πιστεύω οτι θα εχεις προβλημα.
Χάρηκα που δουλεψε το σκευασμα στον Φωταρα.
 
Με τη σημερινή είναι συνολικά έξι φορές. Δυστυχώς δεν πρέπει να το έβαζα σωστά μέχρι τη ρίζα και έπεσε μόνο η μισή κύστη πάνω πάνω. Είναι όμως ξερό και μέσα.
 

Συνημμένα

  • E1380BA0BD3C.webp
    E1380BA0BD3C.webp
    86,1 KB · Προβολές: 9
  • C9905A52D235.webp
    C9905A52D235.webp
    49 KB · Προβολές: 9
Ασε ενα διαστημα να ξεκουραστει (καμια βδομαδα) και δες πως θα ειναι.εγω μετα απο μια βδομαδα αποχης θα εβαζα για λίγες φορες ακομη στο σημειο που δεν ειχε χορηγηθει το σκευασμα.τωρα μπορει να λέω και αρλουμπες αλλα και το σκευασμα λεει οταν εχουμε πολλες κυστες να γινεται σταδιακα σε καθε μια κ οχι σε ολες μαζι.
 
Ναι αυτό θα κάνω. Έτσι κι αλλιώς στην ουσία αυτή ήταν η τριτη φορά που πήγε το lump σε όλη την κύστη! Οπότε θα δουλέψει και πάλι. Το φτερό ξεραίνεται και αυτό μαζί με την κύστη;
 
Καλησπέρα σε όλους! Μετά από δυο μέρες της έκτης και τελευταίας εφαρμογής δεν φαινόταν κύστη! Μόνο φτερά μικρά και ανακατεμένα! Είπα να αφήσω όμως να τσεκάρω καλύτερα όταν θα περνούσε η εβδομάδα για να σιγουρευτώ πως αυτή τη φορά επεσε ολόκληρη. Και ναι σήμερα που τσέκαρα δεν υπήρχε κύστη! Μόνο μικρά φτερακια! Ο Φώτης μου είναι πλέον απαλλαγμένος και γερός! Πολύ χαρούμενη μέρα σήμερα! Σας ευχαριστώ όλους παρα πολύ για όλα και ιδιαιτερως τον @ΠΑΝΤΕΛΗΣ V7 Τέλος καλό όλα καλά! Υ.Γ Αυτές οι φωτογραφίες είναι δύο μέρες μετά την τελευταία εφαρμογή.
 

Συνημμένα

  • 1FB2149E-6999-495A-859A-5C645D335EB1.webp
    1FB2149E-6999-495A-859A-5C645D335EB1.webp
    149,3 KB · Προβολές: 14
  • 30BC185E-2788-4923-B51B-7D8A29469C83.webp
    30BC185E-2788-4923-B51B-7D8A29469C83.webp
    148,4 KB · Προβολές: 14
@ΙΩΑΝΝΗΣ@ Το έχω ξαναδιαβάσει. Αλλά δεν καταλαβαίνω κάτι. Η διατροφή βοηθάει να μην ξανα υπάρξει κύστη ή να μην επιβαρύνεται από το επιπλέον λίπος. Υπάρχει σίγουρη λύση να μην ξαναβγάλει κύστη;
 
Υπάρχει σίγουρη λύση να μην ξαναβγάλει κύστη;
Νομίζω πως όχι, δεν υπάρχει σίγουρη λύση.
Από ότι κατάλαβα η λιπαρή διατροφή βοηθά στην παρουσίαση των κύστεων.
Στην θέση σου θα επέλεγα μια τροφή χωρίς ρούπσεν όπως την Manitoba T3 platino την οποία θα αραίωνα σε αναλογία 1:1 με σκέτο κεχρί, έτσι θα αραιώσουν και οι λιπαροί σπόροι που περιέχονται σε αυτή.

Η παρουσίαση των κύστεων οφείλεται στην λάθος επιλογή των γεννητόρων όσον αφορά το φτέρωμα τους.
 
@ΙΩΑΝΝΗΣ@ αυτή νομίζω όμως δεν βγαίνει σε συσκευασία του ενός κιλού. Τώρα του δίνω την Manitoba best premium. Οπότε δεν πρέπει να του δίνω και έξτρα σπόρους. Τσία, καμελίνα, σουσάμι, περιλλα;
 
Τώρα του δίνω την Manitoba best premium.
Αυτή η τροφή δεν περιέχει ρούπσεν, αλλά είναι από τις πιο πλήρεις τροφές που υπάρχουν (περιέχει ακόμα και αυγό).
Πιστεύω πως αν της αναμίξεις με 1 κιλό κεχρί θα ''ελαφρύνει'' αρκετά χωρίς να δημιουργήσει πρόβλημα στην διατροφή του.
Οπότε δεν πρέπει να του δίνω και έξτρα σπόρους. Τσία, καμελίνα, σουσάμι, περιλλα;
Με τι συχνότητα τους δίνεις ?
 
@ΙΩΑΝΝΗΣ@Μια φορά την εβδομάδα και να θυμησω πως ζει σε 90αρα ζευγαρωστρα μονος του οπότε πιστευω γυμνάζεται αρκετά.
 
  • Like
Αντιδράσεις: marapo

Σχετικά θέματα

Back
Top