Γενικά Lutino Budgie: Αρσενικό ή Θηλυκό;

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης j1makos
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
Τίποτα από όλα αυτά το πουλί είναι υγιέστατο τρώει πίνει κανονικά παίζει και μένα με είχε παραξενέψει και καθόμουν πολλή ώρα και την παρατηρούσα το δαχτυλιδάκι που έχει την ενοχλεί μόνο αλλά δεν με αφήνει να της το βγάλω μόλις πάω να κάνω κίνηση με δαγκώνει.
Άντε καλε τώρα... Δαγκώνουν τα θηλυκά μπατζι;!

Υπέροχο το κορίτσι (αν είναι που μάλλον είναι).. Να σου ζήσει! Εγώ θέλω να ρωτήσω στα λουτινο γιατί είναι τόσο δύσκολο να διαχωρίσεις το φύλλο;!
 
Όταν ήμουν μικρότερος είχα ένα ζευγάρι μπάτζι. Κάποιο απο τα 2 "κελαηδούσε" τα βράδια, ειδικά αν υπήρχε υποψία φωτός στο δωμάτιο ακόμη κι απο το φως του φεγγαριού που μπορεί να έμπαινε απο το παράθυρο.
 
Όταν ήμουν μικρότερος είχα ένα ζευγάρι μπάτζι. Κάποιο απο τα 2 "κελαηδούσε" τα βράδια, ειδικά αν υπήρχε υποψία φωτός στο δωμάτιο ακόμη κι απο το φως του φεγγαριού που μπορεί να έμπαινε απο το παράθυρο.
είναι ένα θέμα που δεν θα απαντηθεί ποτέ την βάλαμε σε μέρος χωρίς φως το βράδυ, αν και υποψιαζόμουν μοναξιά του είπα να το βάζει στο υπνοδωμάτιο αλλά και πάλι τα ίδια και μάλλον ήθελε ταίρι μόνο αυτό είχε απομείνει.
 
Καλησπέρα παιδιά καλό μήνα με χαρά να υποδεχθείτε την άνοιξη, 5η μέρα η Πίτα με Τσάρλυ σήμερα και τα πουλάκια μου είναι μια χαρά πολύ ζωηρά και πολύ ερωτευμένα όλη μέρα χαδάκια και φιλάκια που και που κανά κράξιμο από το τσάρλυ 😡 αλλά όλα οκ.
 
Back
Top