Γενικά Mε εξαπάτησαν, το ζακό που αγόρασα ως μωρό δεν είναι

Παιδιά μωρό είναι εντάξει το ξέρω αλλά αυτό που με πείραξε ήταν ότι μου είπε ότι είναι 4 μηνών και τελικά είναι του 2008
 
Το πουλί που έχεις στο άλμπουμ σου, και παρεθέτω την φωτογραφία πιο κάτω, είναι σίγουρα κάτω τον 6 μηνών, απο τα χαρακτηριστικά του προσώπου. Αν το πουλί γεννήθηκε Δεκέμβριο τότε μιλάμε για μωρο 5 μηνών. Μωρά με παραγγελεία, δυστηχώς δεν... Την εξαπάτηση δεν είδα ακόμα για να είμαι ειλικρινής (δεν ξέρω για ποιον εκτροφέα μιλάς, και δεν έχω κανένα συμφέρον απο κανέναν, οπότε δεν πέρνω και το μέρος κανενός). Το πουλί τι δαχτυλίδι φοράει; Ο εκτροφέας τι εξήγηση έδωσε;
Προσπάθησε να έρθεις πιο κοντά στον παπαγάλο σου, να του δώσεις οτι πρέπει να του δώσεις και αυτός σίγουρα θα σε ανταμείψει, αρκεί να προσπαθήσεις και να αφήσεις στην άκρη τυχόν προβληματισμούς για το πόσο μηνών είναι.
 

Συνημμένα

  • user4727_pic9847_1241967482.webp
    user4727_pic9847_1241967482.webp
    22,4 KB · Προβολές: 84
Να μερικές φωτό του!
 

Συνημμένα

  • DSC00028.webp
    DSC00028.webp
    63,3 KB · Προβολές: 84
  • DSC00029.webp
    DSC00029.webp
    66,3 KB · Προβολές: 80
  • DSC00030.webp
    DSC00030.webp
    58,1 KB · Προβολές: 84
Παιδιά τελικά ο εκτροφέας μου είπε ότι είναι 4 μηνών απλώς δεν του είχαν έρθει ακόμα τα δαχτυλίδια του 09 και του έβαλε απο τα περσινά που του είχαν περσσέψει. Ένα μεγάλο συγνώμη που τον κατηγόρησα ζητώ.
 
Παιδιά τελικά ο εκτροφέας μου είπε ότι είναι 4 μηνών απλώς δεν του είχαν έρθει ακόμα τα δαχτυλίδια του 09 και του έβαλε απο τα περσινά που του είχαν περσσέψει. Ένα μεγάλο συγνώμη που τον κατηγόρησα ζητώ.

Καλό θα είναι να μην βγάζουμε εύκολα συμπεράσματα και να προσβάλουμε ανθρώπους (άθελα μας), με αποτέλεσμα την κακή εικόνα προς τον εκτροφέα. Πρώτα ρωτάμε τον εκτροφέα και του δίνουμε τις όποιες απορίες έχουμε σχετικά με την εκτροφή του, την διαχείρηση των πτηνών του κτλ και μετά γράφουμε ποστ, με τα αποτελέσματα της αναζήτησης μας είτε αυτά είναι θετικά ειτε αρνητικά.
 
Καλό θα είναι να μην βγάζουμε εύκολα συμπεράσματα και να προσβάλουμε ανθρώπους (άθελα μας), με αποτέλεσμα την κακή εικόνα προς τον εκτροφέα. Πρώτα ρωτάμε τον εκτροφέα και του δίνουμε τις όποιες απορίες έχουμε σχετικά με την εκτροφή του, την διαχείρηση των πτηνών του κτλ και μετά γράφουμε ποστ, με τα αποτελέσματα της αναζήτησης μας είτε αυτά είναι θετικά ειτε αρνητικά.
Έχεις απόλυτο δίκιο Γρηγόρη και αληθινά λυπάμαι πολύ
 
Back
Top