Γενικά Mωράκια budgie

Εγγραφή
30 Δεκ 2007
Μηνύματα
1.810
Πόλη
Κιλκίς
Οι περισσότεροι εδω γνωρίζεται οτι ασχολουμε με καναρίνια.
Και δεν κανεται λάθος. Στο σπίτι υπαρχουν όμως και άλλα ειδη πουλιων.
Σας παρουσιάζω τα πρώτα Budgie μωρα. Το πρώτο μικρο ειναι σημερα 20 ημερών και απολαμβανει τα χαδια.
the first baby budgie 20 days old..webpbaby budgies.webp IMG_1990.webp
 
Φτου φτου φτου! Να σας ζησουν!
Η πρωτη φωτο ειναι για διαγωνισμο 😉
 
Γιώργο μου να σου ζήσουν! Ειναι ολόγλυκα!

Ευελπιστώ σε λιγες μέρες να σας δείξω και τα δικά μου 😉
 
Αχου! Μπατζομωράκια! Να σου ζήσουν.Άντε και στα δικά μας (μελλοντικά)...
 
Να σου ζησουν.

Νομιζα οτι ασχολησε μονο με καναρινια... Τι χρωματα ειχαν οι γονεις;
 
Παρα πολυ γλυκα και ομορφα!
Να τα χαιρεστε και συντομα στο κλαρακι τους και στο δαχτυλο
Αααχ και να μεναμε πιο κοντα...Απαγωγη θα τους εκανα..:D
 
Γιώργο πραγματικά πολύ ωραία. Να τα χαίρεσαι. (Αν δεν κάνω λάθος είναι 3 θυλικά και 2 αρσενικά 😉
 
Ευχαριστω για τα καλα σας λογια φιλοι, Φωτη ειναι η πρωτη προσπαθεια με αυτα και οπως καταλαβαινεις η χαρα ειναι διπλη, ο μπαμπας ειναι κιτρινο/πρασινο και η μαμα κιτρινο λουτινο. Νικη μακαρι οπως λες να ειμασταν πιο κοντα, ετσι κι αλλιως μαλλον σε φιλους θα καταληξουν, ισως κρατησω 1-2 το πολυ. Αμαν.. Κωστα απο τωρα τα διεκρινες; δεν ηξερα οτι ξεχωριζουν τοσο μικρα... Θα το τσεκαρω αργοτερα ουτως η αλλως και θα σε ενημερωσω.
 
Πολύ γλυκά, όμορφα,! Φτου! Φτου! Δε χορταίνουμε να τα θαυμάζουμε, αν και από φωτογραφίες. Φαντάζομαι εσείς πώς θα νοιώθετε! Καλορίζικα, να σας ζήσουν!
 
Να σας ζησουν Γιωργο! Ειναι πολυ χαριτωμενα! 🙂
 
Γιώργο πραγματικά πολύ ωραία. Να τα χαίρεσαι. (Αν δεν κάνω λάθος είναι 3 θυλικά και 2 αρσενικά 😉
μπα.. Δεν μπορεις να πεις με σιγουρια, ειναι πολυ μικρα ακομα... Τα δικα μου ειχαν μια τασι προς στο μπλε, κ εκει που τα ειχα για αγορια, τελικα βγηκαν κοπελαρες :D, πλεον 1 ετους κ τις ετοιμαζω για να αποκτισουν τα δικα τους μωρα!
 
Πανεμορφα τα μωρα σου, απλος πρεπη να προσεξεις οτι στα δαχτιλακια τους εχουν κολισει κακακια και πρεπη να τα καθαρισεις γιατι εαν μηνουν θα παραμορφοθουν τα ποδαρακια τους!
 
Φίλε Νικόλα σε ευχαριστώ για την επισήμανση. Τα μικρα δεν συνηθίζουμε να τα βγαζουμε εξω απο την φωλιά. Λογω οτι ηταν η πρωτη μας προσπαθεια αναπαραγωγης μπατζι δεν ενοχλήσαμε τους γονεις εκτος τα απαραιτητα. Σημερα όμως έπρεπε να γινει οπωσδηποτε καθαριότητα της φωλειας. Γι'αυτο ειναι και τα μικρα εξω απο αυτην σε ενα ταπερ.Φυσικα η φωλεια καθαρίστικε οπως και τα ποδαρακια των μικρων. Και γυρίσανε πισω στους γονεις τους. 🙂
 
να τα χαιρεσε.. Πανεμορφα ειναι!
ελπιζω και τα δικα μου τετοια ωραια χρωματα να βγουν!(οταν θα εχω και αν εχω μωρα)
 
Μπράβο! Τέλεια τα μωράκια σας! Να σας ζήσουν!
Συμφωνώ ότι η πρώτη φωτο ειναι πολύ όμορφη για το διαγωνισμό
Αν έμενα κοντα σας κάποιο θα το ψάχνατε γιατι θα το χα παρει εγώ 😉Χα χα! 🙄
 
Back
Top