Γενικά Mωράκια budgie

Γιώργο να σας ζήσουν! Είναι σκέτη γλύκα.
Τζίνα αντε να καμαρώσουμε σύντομα και δικά σου μωρά..😛
 
Φιλε μου ειμαι πολυ συγκινημενος. Τα βλεπω και τα καμαρωνω! Και να φανταστεις πως οταν ηρθα σπιτι σας ηταν ακομη αυγουλακια και τωρα σχεδον ξεπεταχτηκαν. Να σας ζησουν για ακομη μια φορα και να τα χαιρεστε! Συντομα και δευτερη γεννα σας ευχομαι...
Μην ξεχασεις να ανεβασεις φωτο και απο το αλλο ζευγαρακι.
 
τα μικρα μεγαλωσαν...

Τα μικρα μεγάλωσαν και οπως θα δείτε εχουν γινει αγνώριστα. Το πρωτο μικρο ειναι σημερα 28 ημερων και ανεβαινει με άνεση στο κλαδι.
IMG_2010.webp IMG_2027.webp
IMG_2028.webp IMG_2034.webp
IMG_2041.webp
 
Αν και απ οτι ξερετε δεν ειμαι λατρης των παπαγαλων δεν μπορω να αρνηθω οτι ειναι ομορφα. Να σας ζησουν φιλαρακια!
 
Ειναι πολυ γλυκα ζουζουνια! 🙂
Εχει προχωρησει σε αλλη γεννα το θυληκο;
 
Φτου φτου! Να σου ζήσουν! Πανέμορφα είναι! Αχ πόσο ζηλεύω! Θέλω κι εγώ μπατζομωράκια!
 
Ειναι πολυ γλυκα ζουζουνια! 🙂
Εχει προχωρησει σε αλλη γεννα το θυληκο;
Ευχαριστω ολους για τα καλα σας λογια, Ανατολη οχι δεν προχωρησε σε αλλη γεννα η θηλυκια κι απο οτι φαινεται θα αργησει κι αλλο λογω υποχρεωσεων με τα πρωτα μωρακια που δε λενε να την αφησουν ησυχη :D Ποιος βιαζεται;
 
Φτου φτου! Να σου ζήσουν! Πανέμορφα είναι! Αχ πόσο ζηλεύω! Θέλω κι εγώ μπατζομωράκια!

Πες μου αν υπαρχει κανεις που να μην ζηλευει αυτα τα τοσο γλυκουλια μικρα. Ειναι τελεια!Γιωργο ακομη και να μην ξαναγεννησει η θηλυκια, σου εχει κανει ηδη ενα μικρο κοπαδακι! Αλλα τοσα να κανει και η αλλη, τι αλλο θες;
 
Αν και ακομη πιστευω οτι ειναι μικρα Γιωργο εντουτοις μπορεις να εχεις μια ιδεα για το φυλο τους;
 
Back
Top