Διατροφή Palm nuts μια καλή συμπληρωματική τροφή για παπαγάλους

Aυτο μου ειπε μια φιλη μου που το παρατηρησε στους African Grey της και οτι το κοκκινο στις ουρες τους εγινε πιο φωτεινο μετα απο λιγο καιρο.

Επισης το εχω διαβασει σε πολλα ξενα site οπως αυτο.
Feather Plucking / Chewing
Συμφωνώ ότι κάνει καλό στη γενική κατάσταση του φτερώματος.. Απλά δεν έχει καμία σχεση με το χρώμα... Το αλλο που είδα στο σαιτ με το αλατόνερο.. Δεν το σχολιάζω, δεν μου φαίνεται κ πολύ καλή ιδέα.
 
Συμφωνώ ότι κάνει καλό στη γενική κατάσταση του φτερώματος.. Απλά δεν έχει καμία σχεση με το χρώμα... Το αλλο που είδα στο σαιτ με το αλατόνερο.. Δεν το σχολιάζω, δεν μου φαίνεται κ πολύ καλή ιδέα.

Η άποψή μου είναι ότι η βελτίωση των φτερών οφείλεται στην βελτίωση της συνολικής υγείας των πτηνών. Το κόκκινο φοινικέλαιο μπορεί να ωφελήσει την υγεία των πτηνών. Δεν νομίζω ότι το κόκκινο φοινικέλαιο έχει άμεση επίπτωση στην φτερά.
 
Φοίβος Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από sissy Δεν εμφανιζεται τιποτα Ανεστη...

Εχεις δικιο Σισσυ, το πατησα κι εγω αφου εβαλα το λινκ αλλα ειδα οτι δε δουλευε και θεωρησα οτι το εκανε μονο σε εμενα. Ολες τις αλλες φορες που ειχε κοιταξει στο site αυτο δουλευε κανονικα. Ας ελπισουμε οτι θα διορθωθει.
Παντως ειχα παρει τηλεφωνο και το βρηκα το προϊον. 😉 05-04-2009 11:12 sissy Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Φοίβος
Εδω η Μαριαννα ειχε ανακαλυψει ενα ελληνικο site που πουλαει κοκκινο φοινικελαιο. 😉 Red palm oil (κόκκινο φοινικέλαιο)

Δεν εμφανιζεται τιποτα Ανεστη...


το τηλεφωνο τους ειναι 24410 77357στην καρδιτσα

kathimerini.gr - ΤΟ ΜΑΓΑΖΙ
 
  • Like
Αντιδράσεις: Sissy
Back
Top