Γενικά Rainbow lory

Εγω οταν τα βλεπω στα μαγαζια τα εχω για υσηχα πουλακια!
Δεν ηξερα οτι κρυβουν εναν αναρχικο μεσα τους!
χεχεχεχε
Παντως απο ομορφια σκιζουν!
 
πολυ αναρχικο στοιχειο.
και μια ερωτηση, κανει στο ιδιο κλουβι ενας αφρικανικος με εναν Lory?
 
ειναι κακο αυτο;δεν θα τα πανε καλα;

Οι Λόρυ είναι Αυστραλιανοί παπαγάλοι και έχουν και διαφορετική διατροφή από τους άλλους παπαγάλους.
Καλύτερα να αποφύγεις να τα βάλεις μαζί.
 
Δεν ξερω... Αν πάρεις πχ ενα μωρο ζακο ας πουμε δεν νομιζω οτι κανει να το βαλεις στο ιδιο. Αν πάλι μεγαλώσει ο ζακο κ ειναι μαζι με το αλλο πουλακι δεν ξερω τι μπορει να γίνει... Μπορει να δεθουν μεταξυ τους κ να κάνουν "αναρχικό κόμμα" και να μην ειναι καλά... Παιδάκια και να σου κάνουν τη ζωη δυσκολη η μπορει κ σε καποιον τσακωμο να ο ζακο να κάνει κακο στο αλλο. Αλλα μην σε τρομαζω, δεν ξερω σιγουρανα σου πω, ας σου πουν κ αλλα παιδια τη ΄γνώμη τους.
 
Και αυτο που λεει ο Μανος για τη τροφή..όντως. Εγω πάντως δεν νομιζω οτι ειναι καλή ιδεα.
 
ξεχωριστα οποτε, αληθεια τον εχει παρε ποτε κανεις σας μαζι του;βολτα;τον αφρικανο;
 
εγω εχω κανει ταξιδια μαζι του ενω ηταν μεσα σε κλουβι οχι ελευθερος... Εχουμε παει βολο, πηλιο, καρδιτσα, αυτα. Ολη την ωρα εκανε κωλοτουμπες μεσα στο κλουβι κ διαφορα σφυριγματα κ φαινοταν να του αρεσει. Γενικως οτι κανει θορυβο του αρεσει κ δεν φοβάται... Ειναι ατρόμητος! αλλα αν εννοεις ελευθερο στο χερι ας πουμε να τον παω ... Ουτε συζητηση!
 
επανερχομαι στο θεμα.
βρηκα εναν λορυ αρσενικο προς 700 ευρω,ιδιο το δικο μου και σκεφτομαι να το παρω,τα ερωτηματα ομως ειναι, αν τον βαλω μαζι με την θηλυκια την δικια μου μου ειπαν οτι θα αγριεψουν και οι 2. Ισχυει;
και το σκεφτομουν να τον παρω για αναπαραγωγη.
 
Back
Top