Γενικά Robbie και Μπέμπης

στις 4 Μαρτίου γεννήθηκε ο Μπέμπης μας.
18620033_851985534956557_7401070441160970745_n.jpg


γεννήθηκε στην Κρήτη και προέρχεται από το ίδιο εκτροφείο με τον Ρόμπυ.
δεν ξέρω τι να πρωτοπώ για αυτόν τον μικρούλη. Είναι πολύ παιχνιδιάρης,τρώει πολύ, καλός τραγουδιστής, χαδιάρης και ΛΑΤΡΕΥΕΙ τον Ρόμπυ. Κάνει και λέει ότι ακριβώς ο Ρόμπυ.

18700055_851985564956554_1590180835975543885_n.jpg


θα τρέξει να "δοκιμάσει" πρώτος όλα τα παιχνίδια

23551262_965788106909632_5766239185438256612_o.jpg


απολαμβάνει το μπανάκι (βέβαια όταν δεν είναι ο Ρόμπυ μαζί του κάθεται σαν άγαλματάκι την ώρα που τον καταβρέχω 😀)

23592185_964284710393305_5218318597866678034_o.jpg


είναι ένα μικρό γλυκό ζουζουνάκι

Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.

σε αυτό το θέμα θα μοιραζόμαστε στιγμές από την κοινή ζωή μας.
θέλω να ευχαριστήσω και από εδώ τον vagelis76 και zack27 που έφεραν στην ζωή μας αυτά τα δυο υπέροχα πλασματάκια!
 
Ειναι όμως... Πραγματικός μπέμπης. Όνομα και πράγμα.
βασικά θέλαμε να του δώσουμε κάποιο άλλο όνομα, αλλά κάποια στιγμή (δυστυχώς μόνο μια φορά) είπε "Μπέμπυ" οπότε του έμεινε 😀

σας ευχαριστούμε πάρα πολύ!

ο Μπέμπης ήρθε στο σπίτι μας τέλη Μαΐου. Πέρασε την καραντίνα του και μια περίοδο γνωριμίας με τον Ρόμπυ, πριν μπουν στο ίδιο κλουβί. Δυστυχώς ο Ρόμπυ δεν τον θέλει καθόλου. Δεν έχουν μαλώσει ποτέ, αλλά κάθε φορά που θα τον πλησιάσει, ο μεγάλος τον αγριεύει. Και ο μικρός ο κακομοιρούλης τον θέλει τόσο πολύ...όλη την ώρα του τραγουδάει. Και ότι δει να κάνει, το κάνει και κείνος. Για αυτό τον λέμε μικρό c(l)opy 😀

Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.

έμαθε πολύ γρήγορα να μιλάει (είχα καλό δάσκαλο😛 )λέει και αυτός "γεια σου, γεια σου Ρόμπυ, μυτούλα μυτούλα" και στέλνει ρουφηχτά και όχι μόνο φιλάκια. η μοναδική λέξη που δεν έχει μάθει ακόμα είναι το "φιλάκια" που λέει ο μεγάλος
 
ψυχή μου όμορφη!
Γομαράκο μου!
Τι Μπέμπης βρε Σούλα κοτσαμ ματραχαλος...😀
Τον αγαπώ κι ας είναι τοφαλος...

Τυχερά και τα 2 πουλάκια που μπήκαν στην οικογένεια σας και έγιναν κομμάτι της!
 
Μπέμπαρος!👍καλέ τι κούκλος είναι αυτός; 😛φτου σου κρητίκαρε μου!
Αυτό βρε παιδί μου, δηλ το να θέλουν τα μικρά τους μεγάλους και αυτοί να μη τα θέλουν, το έχω ζήσει και μπορώ να πω πως... λιγώνεσαι όταν τα βλέπεις να προσπαθούν και να κάνουν τα πάντα προκειμένου να δημιουργήσουν σχέση, αλλά τελικά πάντα να εισπράττουν απόρριψη:D
 
Αυτό βρε παιδί μου, δηλ το να θέλουν τα μικρά τους μεγάλους και αυτοί να μη τα θέλουν, το έχω ζήσει και μπορώ να πω πως... λιγώνεσαι όταν τα βλέπεις να προσπαθούν και να κάνουν τα πάντα προκειμένου να δημιουργήσουν σχέση, αλλά τελικά πάντα να εισπράττουν απόρριψη:D
Το χω ζήσει στο πετσί μου...5ος και τελευταίος στην οικογένεια... Με 4 μεγαλύτερους να μου δίνουν καρπαζιές και να μου λένε συνέχεια.."εσύ είσαι μικρός"
Έβγαλα τα απωθημένα μου.. Ουφφφ
😀
 
λιγώνεσαι όταν τα βλέπεις να προσπαθούν και να κάνουν τα πάντα
😀 δίκιο έχεις... Μου΄ρχεται να τον ζουλήξω στα χάδια,όταν τον βλέπω πως κάνει για να πλησιάσει τον Ρόμπυ 😀

νταρντανόπουλο
εεε όχι και νταρντανόπουλο, απλώς είναι λίγο...fluffy 😛😀

Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.
 
Εμενα το Μπεμπης μαρεσει παντως! 😀

Εχει εξελιχθει σε πολυ ομορφο και εξυπνο πουλακι! Χαιρομαι γιατι ξερω οτι περνανε οσο καλυτερα γινεται και οι 2 σε εσας Σουλα! Αυτο ειναι το σημαντικοτερο να ειναι τα πουλακια που δινεις καλα και να τα προσεχουν!
 
σήμερα κλείνει ένα χρόνο ζωής το μικρό ατσούμπαλό μας βασανάκι! 🙂
Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.

να έχεις υγεία και να είσαι πάντα χαρούμενο, γλυκό, τρυφερό και χαδιάρικο όπως κάθε μέρα (και μην νομίζετε ότι δεν είναι φωνακλάς και γκρινιάρης, αλλά λόγω της ημέρας λέμε μόνο τα καλά του 😀):)
Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.
 
Back
Top