Γενικά Stop pick spray

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης k0uLiS
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

k0uLiS

PB New Member
Εγγραφή
15 Ιουλ 2014
Μηνύματα
134
Πόλη
Στουτγάρδη
Καλημερα σας επειδη το προβλημα μου με τα 2 κοκατιλς που εχω συνεχιζεται το ενα βγαζει το λοφιο του αλλου ειναι και τα 2 θυληκα δεν μαλωνουν τα ειχα για καιρο μαζι αλλα αναγκαστηκα να τα χωρισω για αυτον και μονο τον λογο, ειναι περιπου 15 μερες σε ξεψωριστα κλουβια διπλα διπλα. Μεχρι στιγμης δεν ειχα κανενα κρουσμα εκτος κλουβιου μεχρι σημερα που την τσακωσα να τραβαει παλι το λοφιο και το αλλο να συνεχιζει να καθεται. Μετα απο αναζητηση σε ξενα forums ειδα καποιον να αναφερει το Stop pick spray. Και εδω σας θελω το εχει δοκιμασει καποιος για παρομοιο η αλλο προβλημα με το πτηνο του η γενικα ξερει κανενας αν ειναι ασφαλες η χρηση του;
 
Εάν η χρήση για την οποία ενδείκνυται κι αναγράφει η συσευασία είναι αυτή ακριβώς εγώ θα το δοκίμαζα. Προσωπικά δεν το γνωρίζω, υπάρχουν όμως κάμποσα παρεμφερή σκευάσματα με διαφορετικά ονόματα.
 
Με ενα γρηγορο ψαξιμο ααυτα που ειδα λενε οτι εχει πικρη γευση (δεν ξερω τι αισθητηρες γευσης διεγειρονται στους παπαγαλους) και οτι ειναι γενικα για την προστασια απο το μαδημα (προφανως και οταν μαδιουνται οι ιδιοι). Εφοσον προοριζεται για πουλια πιστευω πως ειναι ασφαλες και εγκεκριμενο. Προσωπικα δεν μπορω να εκφερω γνωμη περισσοτερο καθως δεν εχω παπαγαλο, αλλα θα μπορουσες να το δοκιμασεις.
 
Αυτο που καταλαβα και γω ειναι οτι ειναι για πτηνα οποτε λογικα θα ειναι ασφαλες και γενικα εχει και για αλλα ζωα
Εδω και το λινκ το οποιο βρηκα και εχει διαφορα.
https://www.worldforpets.com.au/products/70681?cat_slug=/Birds
 
Σίγουρα θα είναι ασφαλές, μένει να αποδειχθεί αν θα είναι και αποτελεσματικό. Εύχομαι να είναι :)
 
Απο οπου και αν εχω ψαξει δεν μπορω να το παραγγειλω απο πουθενα ουτε ebay ουτε amazon. Οι σελιδες που βρηκα ειναι μονο για αυστραλια και στο amazon υπαρχει ενας αλλα δεν στελνει Γερμανια..☹
 
Τετοιο ειναι και αυτο που συζητουμε. Δεν ξερω βεβαια αν αποστελλεται Γερμανια.
 
Νομιζω πως ναι απο τι ειδα την ιδια δουλεια κανει. Για δειτε:
(Απο Ελλαδα θα βρω τροπο να μου το στειλουν δεν νομιζω να υπαρξει τετοιο προβλημα).
http://www.oropharma.com/NUTRI/Nutr...kt=15660&fam=15670&ani=-1&ran=18935&pro=21248

Μου κάνει εντύπωση να μην μπορείς να το βρείς σε γερμανικό ονλάιν κατάστημα. Έψαξες καλά;
 
Το βρηκα σε ενα Γερμανικο site to παρηγγειλα κιολας μαζι με μεταφορικα στα 13 ευρω.Αντε να δουμε τι ειναι. Μολις το δοκιμασω θα ενημερωσω πως και τι για οσους εχουν προβληματα να το χρησιμοποιησουν !
 
Το βρηκα σε ενα Γερμανικο site to παρηγγειλα κιολας μαζι με μεταφορικα στα 13 ευρω.Αντε να δουμε τι ειναι. Μολις το δοκιμασω θα ενημερωσω πως και τι για οσους εχουν προβληματα να το χρησιμοποιησουν !
Θα περιμένουμε...
Αν θέλεις μας βάζεις και την ηλεκτρονική διεύθυνση της τοποθεσίας που αγόρασες το προϊόν...
 
Καλησπερα παιδια το προιον εφτασε και ψεκασα κιολας.Αναμενουμε αποτελεσματα.
Η δοσολογια ειναι μια φορα την μερα το γραφει η συσκευασια και στα Ελληνικα.
 
παιδια το no pick υπαρχει και στην ελλαδα και το φερνει η versele laga. Κοστιζει 9 ευρω

ενημερωτικα λεμε οτι με το pick ψεκαζουμε ακομα και τους νεοσσους στη φωλια οι οποιοι δεχοντε επιθεση και μαδημα απο τον αρσενικο, προσοχη οχι σε προσωπο μυτη και ματια.
επισης προλυπτικα σε οποιο πουλι μαδιετε. Μην περμενετε να δειτε θαυματα αλλα μια ελαφρα βελτιωση.

οσον αφορα τον φιλο που εχει τα δυο κοκατιλ τα θηλυκα στο ιδιο κλουβι το pick δεν θα σε βοηθησει. Απλα χωριζεις τα πουλια σε διαφορετικα κλουβια.
 
πως να βοηθησει φιλε μου; αφου τα δυο θηλυκα πουλια μαλωνουν μεταξυ τους και μαδιεντε. Τι πιο απλο απο το να τα χωρισει και να τελειωσει το προβλημα
 
πως να βοηθησει φιλε μου; αφου τα δυο θηλυκα πουλια μαλωνουν μεταξυ τους και μαδιεντε. Τι πιο απλο απο το να τα χωρισει και να τελειωσει το προβλημα

Μάλλον δεν διάβασες τι λέει ο Κυριάκος σε ολόκληρο το θέμα. Δεν αναφέρει πουθένα να μαλώνουν αλλά το ένα μόνο βγάζει το λοφίο του άλλου κατά την αμοιβαία καθαριότητα.
 
Back
Top