Διατροφή Tα κοκατίλ μας δεν έχουν φάει από χθες

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Natalie08
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
Ποια τροφη τους πηρες και τι ταιστρες εχει?
Τους πήρα τροφή για κοκατιλ, δηλαδή σποράκια αλλά όχι αυτά που τρώνε τα budgie και αυγοτροφη
[automerge]1609930567[/automerge]
@Vada Οκ ευχαριστώ
[automerge]1609931285[/automerge]
Παιδιά καλά νέα. Το ένα κοκατιλ μόλις άρχισε να τρώει, το άλλο όμως μάλλον περιμένει την σειρά του και απλά το κοιτάει
 
Τελευταία επεξεργασία:
Παιδια, εχω μια σκεψη. Μπορω να τα χωρισω για να φαει και το αλλο κοκατιλ;
 
Παιδια ανησυχω πολυ για το αλλο κοκατιλ μου.. Δεν το εβλεπα και ολη μερα αλλα πιστευω πως δεν εχει φαει καθολου! Το αλλο κοκατιλ τρωει και πινει μια χαρα οταν βρισκομαστε στον χωρο.. Να συνεχισω να μην δινω και πολυ σημασια;
[automerge]1609949050[/automerge]
Δηλαδη να τα αφησω μονα τους;
 
Κατα την γνωμη μου επειδη εχεις 2 πουλακια στο ιδιο κλουβί,δεν θα πρεπει να εχει το καθενα την ταιστρα του με την βασικη τροφη?πηρε το ματι μου μια φωτο που εχεις μια ταιστρα με σπορους κ μια με αυγοτροφη.μπορει να κανω κ λαθος αλλα στα καναρινακια οταν ειναι πανω απο ενα στο κλουβι (θυληκα) το καθε ενα εχει την ταιστρα του.εγω θα αδειαζα αυγοτροφη κ θα εβαζα σπορια κ στην δευτερη κ θα παρακολουθουσα.
 
@ΠΑΝΤΕΛΗΣ V7 Καλη η ιδεα σου αλλα αν δεις εχω στην πατηθρα που καθονται μια μικρη, στρογγυλη ταίστρα για να τρωνε απο κει. Το κοκατιλ μου εφαγε πρωτα απο κει, ομως το αλλο μαλλον φοβαται να φαει και ανυσηχω..
 
Ενταξει ευχαριστω πολυ
[automerge]1609953038[/automerge]
Η αληθεια ειναι οτι δεν πρεπει να ανυσηχω πολυ γιατι ειναι δραστηρια και τα δυο τους, μερικες φορες ανεβαινουν πανω στην κουνια τους
 
Αν δεν ήταν, ίσως φοβόταν το ποιο αδύναμο σε χαρακτήρα ένα ξένο άγνωστο πουλάκι
Απο την άλλη ίσως δεν κάνανε παρέα οπότε πάλι φόβος υπαρχει
 
Back
Top