Γενικά Tιμές πώλησης παπαγάλων ανά περιοχή

Εγω στον σχιστο-πειρεα πιρα ενα ημερο μπατζι 10€ και αγριο κοκατιλ 25€ και υγιεστατα ολα, πανφθινα!
 
Εγω στον σχιστο-πειρεα πιρα ενα ημερο μπατζι 10€ και αγριο κοκατιλ 25€ και υγιεστατα ολα, πανφθινα!
Χωρις παρεξηγηση φιλε μου αλλα τα πουλια που πωλουντε στο παζαρι τουΣχιστου ζουν κατω απο αθλιες συνθηκες
 
Εγω στον σχιστο-πειρεα πιρα ενα ημερο μπατζι 10€ και αγριο κοκατιλ 25€ και υγιεστατα ολα, πανφθινα!
αλλο πραγμα η τιμη και αλλο πραγμα η πιοτητα ζωης που ειχε το πουλι και φυσικα αλλο πραγμα το ρισκο της αγορας ενως πουλιου απο το σχηστο 'η απο την Αθηνα.
 
Η θηλυκή red rump 2 ετών, που πήραμε σήμερα, 40 ευρώ.
 
Μια χαρά τιμή είναι και για ένα πουλάκι που ξέρεις ακριβώς που κρατάει η σκούφια του.
 
Χθες πήραμε το ήμερο lovebird μας (american cinnamon), από τον εκτροφέα της Ορεστιάδας, 60 ευρώ. Είναι μια γλύκα! Την κανονική παρουσίαση θα την κάνω λίγο αργότερα, αλλά δεν άντεχα να μην το πω καθόλου ως τότε! 😛
 
Στα βόρεια προάστια (αθήνα) που έψαχνα για μπάτζι πάντως πριν μήνες, παντού η ταρίφα ήταν 20ε.. εκτός από μερικά που τα είχαν με 15 αλλά ήταν μαδημένα... σε χάλια συνθήκες.
 
  • Like
Αντιδράσεις: Sissy
Στα βόρεια προάστια (αθήνα) που έψαχνα για μπάτζι πάντως πριν μήνες, παντού η ταρίφα ήταν 20ε.. εκτός από μερικά που τα είχαν με 15 αλλά ήταν μαδημένα... σε χάλια συνθήκες.
Στον Πειραια ειναι με 10 το πολυ 15ευρω και απο καλα λαταστηματα!
 
Back
Top