Πώληση Tιμπραντάκια προς διάθεση

Γιάννη, ανεξάρτητα από το αν είναι τιμπραντάκια η καρδερίνες η ότι άλλο, εγώ τουλάχιστον έδινα πάντα πουλιά μόνο εκεί που γνώριζα η ήμουν σίγουρος για το άτομο... Έτσι δεν είχε πάρει και ο ΑΒΑΤΟΝ, απλά γιατί τότε δεν τον ήξερα και δεν ήξερα αν θα ασχοληθεί σοβαρά.. Οπότε μην ανησυχείς.
Δεν το έγραψα εγώ.:D
 
εγω θα πω ενα μπραβο στο Νικο γιατι το 10ευρω ειναι τιποτα μπροστα στην αξια των εκτροφεων απο οπου τα πηρε, επισης τα πουλια εφαγαν ποιο πολυ απο 10 ευρω, οποτε... Τι αλλο να πουμε, ο AVATON ειναι σαν την καρακαξα οτι του γυαλιζει παει και το παιρνει( φιλικα τα λεω ετσι) τα επομενα που θα παρει προβλεπω να ειναι Γιαπονεζικα αηδονια :D
 
Θα ηθελα παρακαλω ενα ζευγαρι, αν εχει μεινει καποιο. Ασχολουμαι σοβαρα με τα πουλια (εχω κακαρικια / μπατζι / ντοβες) και για μενα, ειναι μια συντροφια.
Ευχαριστω :)😳
 
ηρεμηστε λιγο βρε παιδια. Ολοι μαζι αγαπημενοι, ολοι οι καλοι θα παρουνε!

ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΤΟΝ ΑΒΑΤΟΝ, αυτος δεν ειναι καλος, ειναι πολυ μουτρο!
 
Θέλω να ασχοληθώ με τα timbrados καθώς έχω λατρέψει τις φωνές τους αλλά αυτή τη στιγμή έχω κοινά καναρίνια και δεν θέλω να τα δώσω ακόμα σε φίλους που τα έχω υποσχεθεί, αν δεν τελειώσει η πτερόροια τους και βεβαιωθώ για την καλή τους ανάπτυξη.
Ίσως στο μέλλον, αν ακόμα θελεις να διαθέσεις κάποια απο τα πουλιά σου, να μιλήσουμε.
Μπράβο για την κίνηση!
 
ναι στην ανταλαγη ναι και στο να χαριζει καποιος ομως να το δουμε και απο τη μερια αυτου που παιρνει το πουλι ειναι δυπλη υποχρεωση μια για το πουλι αλλα και για την εμπυστοσυνη που σου διχνει ο αλλος που στο δινει το πουλι,
 
Θα ήθελα 3 ζευγάρια αν υπάρχουν ακόμη. Είμαι ερασιτέχνης και θα ήθελα να αλλάξω την ράτσα απο κοινά καναρια που έχω. Πως θα μπορούσα να επ/σώμα μαζί σου
 
Νίκο δεν έχω πλέον τρία ζευγάρια. Έχω κάποια μικρά (αγνώστου φύλου γιατί είναι ενός μηνός) και 1-2 ζευγάρια.
 
Επειδή είμαι γενικά καινούργιος στην εκτροφή καναρινιων ράτσας, τα μικρά δεν θα θελαν εκπαίδευση απο κάποιο παλαιότερο. Εσείς τι προτείνεται για το ξεκίνημα
 
Επειδή είμαι γενικά καινούργιος στην εκτροφή καναρινιων ράτσας, τα μικρά δεν θα θελαν εκπαίδευση απο κάποιο παλαιότερο. Εσείς τι προτείνεται για το ξεκίνημα
Αν θες να ασχοληθείς σοβαρά αντε πάρε ένα πουλί βαθμολόγημενο κάποια αρσενικά από καλά αίματα και θηλυκά αδέρφια βραβευμένων αρσενικων, αν θες να είσαι σίγουρος.
Αν δεν σε νοιάζει η εκπαίδευση και οι διαγωνισμοί πας στον Νίκο.
 
Γιάννη, συμφωνώ μαζί σου... Με τη μικρή ένσταση, ότι το δεκάρικο που εγώ τα έβαλα για τα μέλη, δεν αντιστοιχεί ούτε στο 1/6 της τιμής που ορίζεται για τα βαθμολογημένα (και που μεταξύ μας και χωρίς ίχνος έπαρσης, δε σημαίνει ότι θα είναι ποιοτικότερα στο τραγούδι από τα δικά μου)
 
σε πρωτη φαση (δηλ. του χρονου) με ενδιαφερει να αυξησω το στοκ που εχουμε με τον ανιψιο με ρατσες. Γιαυτο ψαχνω για τιμπραδο θυλ. η και 2-3 μικρα για να ζευγαρωσω με το αρσενικο που εχουμε να ξεκινισουμε σιγα σιγα και να φτασουμε σε βαθμολογιες.
υπαρχουν και αλλες απαιτησεις για ρατσες που εχω ποσταρει σε αλλο θεμα
 
Να τολμησω να ρωτησω αν υπαρχει διαθεση αρσενικου τιμπραδο;
Μετα απο αυτα που ειδα.
θα ηθελα πολυ ενα για να μπορω να ζευγαρονω την θυλικια μου που ειναι πολυ καλη.
Ευχαριστω
 
Back
Top