Ασθένειες Tι έχει το πόδι απο το καναρίνι μου;

Φραγκίσκο, θα έλεγα να μην περιμένεις να περάσει το ΣΚ, αλλά να δεχθείς τη βοήθεια του Αντώνη ή όποιου άλλου, άμεσα. Χωρίς να το έχω δει, θεωρώ ότι αν ένας κρατάει σταθερό το πουλάκι και το πόδι αυτού, ένας άλλος με δύο λαβίδες (τσιμπιδάκια ίσως, ακόμη και με τα νύχια του) είναι εύκολο να ανοίξει το δαχτυλίδι.
Καλή Επιτυχία!
 
Καλησπέρα παιδιά πήγα το πουλάκι χθες στον κτηνίατρο δεν ήταν εύκολο να βγάλουμε το δαχτυλίδι καθώς είχε κολλήσει πάνω στο πόδι του και στην προσπάθεια λίγο άνοιξε μια πληγή. Έτρεξε λίγο αίμα. Μου είπε να του ξεκινήσω αντιβίωση ώστε να μην μολυνθεί για μια βδομάδα και να του συνεχίσω την fucidin. Στρεσαρίστηκε πολύ και σήμερα είναι λίγο πιο υποτονικό.. Το χει συνεχώς σηκωμένο και φαίνεται στα πούπουλα από κάτω ότι έχει τρέξει και αίμα..Βέβαια τρώει κανονικά και κάπου κάπου κελαιδάει και λίγο.. Επίσης μου είπε ότι καλό θα ναι να του βγάλουμε και το άλλο δαχτυλίδι όταν στρώσει αυτό γιατί μπορεί να του δημιουργήσει το ίδιο πρόβλημα.
 
Και σήμερα Φραγκίσκο, το πουλάκι εξακολουθεί και μαζεύει το πόδι του; Είναι πιο ζωηρό μέρα με τη μέρα;
Καλημέρα! Ναι σήμερα είναι καλύτερα πιο ορεξατο και το πατάει πιο πολύ το ποδαράκι του. Απ' ότι φαίνεται τα πράγματα πάνε καλά
[automerge]1582791560[/automerge]
Όταν τελειώσει η αντιβίωση ή ακόμα και τώρα πρέπει να του δίνω κάποιο συμπλήρωμα;
 
Όταν τελειώσει η αντιβίωση ή ακόμα και τώρα πρέπει να του δίνω κάποιο συμπλήρωμα;
Το σωστό είναι να τηλεφωνήσεις στον γιατρό που σου συνέστησε την αντιβίωση και να σου πει τι έπεται στη συνέχεια.
Συχνά με το πέρας των αντιβιώσεων δίνονται προβιοτική ή βιταμινούχα σκευάσματα
 
Το σωστό είναι να τηλεφωνήσεις στον γιατρό που σου συνέστησε την αντιβίωση και να σου πει τι έπεται στη συνέχεια.
Συχνά με το πέρας των αντιβιώσεων δίνονται προβιοτική ή βιταμινούχα σκευάσματα
Ωραία σ ευχαριστώ θα μιλήσω με το γιατρό.
 
Back
Top