Γενικά Tι ρατσα ειναι;

Διαβασε λιγο αυτο petbirds.gr/community/threads/Πως-να-επισυνάψω-ένα-αρχείο-στο-μήνυμά-μου.9996/ το εξηγει πολυ αναλυτικα. 😉
 
αυτο ειναι το πουλι που ελεγα
 

Συνημμένα

  • DSC00070.webp
    DSC00070.webp
    37,3 KB · Προβολές: 209
παιδια θα σας δειξω λιγο ποιο καθαρα την φωτογραφια. Παντος κεηλαδαει περιπου σαν το αιδονη
 

Συνημμένα

  • DSC00091.webp
    DSC00091.webp
    42,4 KB · Προβολές: 192
  • DSC00092.webp
    DSC00092.webp
    39,9 KB · Προβολές: 197
ειναι πολυ αγριο πουλι οταν πας κοντα τρομαζει παρα πολυ, αυτος που μου το εδωσε αν θυμαμε καλα ειπε οτι ειναι απο ιταλια
 
Καρποντάκος είναι όχι καναρίνι! Τι ηλικία έχει γιατί δεν διακρίνω καλά το χρώμα απο το δαχτυλίδι του. Σαν κοτσύφι ''λέει'' όχι σαν αηδόνι 😉
 
5 χρονων ειναι, εμενα δν κανει σαν κοτσυφι κανει περιπου σαν αηδονι κ κεηλαδαει περιπου 3 μηνες μονο απο το ιουνιο μεχρι σεπτεβριο μετα σταματαει
 
5 χρονων ειναι, εμενα δν κανει σαν κοτσυφι κανει περιπου σαν αηδονι κ κεηλαδαει περιπου 3 μηνες μονο απο το ιουνιο μεχρι σεπτεβριο μετα σταματαει

Φαίνεται οτι ειναι μεγάλο απο τα χρώματα. Διατροφικά πως το καλύπτεις;

Edit κόκκινο δαχτυλίδι δεν φοράει; Ή είναι ανοιχτού τύπου;
 
τρωει καναβουρι κ κοκινη-κιτρινη βιταμινη.σιγουρα οτι ειναι καρποντακος εχεις ξανα δει τετοιο πουλι;
 
τρωει καναβουρι κ κοκινη-κιτρινη βιταμινη.σιγουρα οτι ειναι καρποντακος εχεις ξανα δει τετοιο πουλι;

Οι καρποντάκοι δεν τρώνε τροφή για καναρίνια. Το μείγμα πρέπει να είναι για άγρια πουλιά. Έχω δει και βλέπω καθημερινά στην εκτροφή μου, μιας και εκτρέφω καρποντάκους, αρχέγονους και μεταλλάξεις.
 
Καλε τι αισχος ειναι αυτο...😱😕

1. Το κλουβι ειναι σκουριασμενο!
2. Η ποτιστρα ειναι μες στην γλιτσα κι επιτελους ποτε θα του βαλεις νερο;
3. Το ροζ κλαδακι που καποτε ηταν κοκκινο, μου δειχνει οτι το τρωει ο ηλιος ολη μερα η ειναι τελειως παμπαλαιο


Σεβασου τους μικρους σου φιλους και προσφερε τους αυτο που τους αξιζει...
Ειμαστε ολοι εδω προθυμοι να σε βοηθησουμε...
 
δν νομιζω αυτος που μου το εδωσε μου ειπε οτι ειναι 5 χρονων
 
δν νομιζω αυτος που μου το εδωσε μου ειπε οτι ειναι 5 χρονων

Αν το δαχτυλίδι είναι κλειστού τύπου τότε μιλάμε για πουλί γεννημένο το 2006. Το κόκκινο χρώμα αυτό υποδηλώνει. Αν το δαχτυλίδι είναι ανοιχτού τύπου κανείς δεν ξέρει την ηλικία του.
 
να σε ρωτησω κατι ομως αυτο δν ειναι ακριβως το χρωμα του ειναι σταχτη εγω το εχω κοκκινισει
 
Back
Top